U FC: FLORIN MITREA A HETEDIK ÉRKEZŐ

A Kolozsvári U FC másodosztályú csapata nyélbe ütötte hetedik nyári igazolását: megegyezett a kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i születésű Florinel Mitreával, aki nemsokára betölti a 28. életévét. A hátvéd a szülővárosában a Turris-Oltult erősítette (a III. és II. ligába jutáshoz is segítette, majd együttese visszalépett az idény közepén a másodosztály küzdelméből). Ekkor a játékos az élvonalban játszó Târgoviştei Chindiához került, nyolc mérkőzésen kapott lehetőséget.

Erik Lincar megtartotta az első edzést a csapattal, amelyre 24 játékos jelentkezett.

A lista, kapusok: Alex Achiriloaei (tesztelik), Alexandru Bledea (junior U19-es), Andrei Gorcea. Hátvédek: Victor Dican, Costinel Gugu, Ionuţ Ilieş, Florinel Mitrea, Andrei Răuţă, Carol Taub, Tudor Telcean, Tudor Vomir. Középpályások: Septimiu Kolbasz (junior U19), Cosmin Meşter, Daniel Novac, Nicolae Pîrvulescu, Rareş Scocîlcă (junior U19), Alin Văsălie, Andrei Vînău (junior U19). Csatárok: Mihai Forna, Albert Hofman (junior U19), Vlad Moraru (junior U19), Simion Pop (junior U19), Dragoş Tescan, Albert Voinea.

Hét játékos, Valentin Alexandru, Cristian Balgiu, Marius Ciobanu-Vanghelie, Ioan Filip, Matei Moraru, Laurenţiu Rus és a portugál Sérgio Miguel Hora Ribeiro igazoltan hiányzott. Az együttes egyelőre a környéken edz, majd néhány felkészülési mérkőzést is vív.

NŐI VÍZILABDA VILÁGLIGA SZUPERDÖNTŐ: BRAVÚROS GYŐZELEMMEL NÉGY KÖZÖTT A MAGYAROK

A magyar válogatott bravúros, 10–8-as győzelmet aratott az Európa-bajnok spanyol csapat ellen a női vízilabda Világliga athéni szuperdöntőjének csütörtöki negyeddöntőjében. Bíró Attila együttese a négy között pénteken este a kanadaiakkal találkozott, akiktől a csoportkör szerdai, harmadik fordulójában 13–12 (4–2, 3–5, 3–1, 3–4) arányban kikapott, s ezzel az A-csoport harmadik helyén végzett.

A magyarok a csoportkörben a japánokat ugyan legyőzték 26–10-re, az oroszoktól (14–13) és a kanadaiaktól azonban kikaptak, így a világbajnoki ezüstérmes spanyolok vártak rájuk a nyolc között. Bíró Attila szövetségi kapitány tokiói olimpiára készülő csapata a torna eddigi legjobb játékát nyújtva, végig vezetve nyerte az összecsapást és a negyedik negyedben már négygólos előnye is volt.

Női Világliga szuperdöntő, negyeddöntő: • Magyarország–Spanyolország 10–8 (3–3, 3–1, 2–2, 2–2) • Kanada–Kazahsztán 11–3 (5–0, 1–1, 1–1, 4–1) • Egyesült Államok–Japán 20–6 (4–1, 6–1, 6–1, 3–3) • Oroszország–Görögország 12–10 (2–3, 4–3, 1–2, 1–0, 4–2) – ötméteresekkel.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.