MÁRIO CAMORÁT BEHÍVTÁK A VÁLOGATOTTBA

A Kolozsvári CFR 1907 bajnok labdarúgócsapatából sürgősen behívták a román válogatottba a portugál–román Mário Camorát a Grúzia/Georgia (június 2.) és az Anglia (június 6.) elleni barátságos mérkőzésekre. A tapasztalt hátvédet Mirel Rădoi szövetségi kapitány a krajovai Nicuşor Bancu térdsérülése miatt hívta be utólag a keretbe. A CFR 1907 csapatkapitánya mellett az előkészületi meccseken még Andrei Burcăra és Adrian Păunra számítanak a vasutasoktól.

U FC: KÉT JÁTÉKOST IGAZOLTAK

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata megkezdte keretének felfrissítését az új idényre, két új játékost igazoltak a napokban. A támadósorba a 28 éves Albert Nicolae Voinea érkezett, aki a 2019–2020-as idényben a II. liga gólkirálya volt 14 találattal, és Gorj megyei Urdari-ban született labdarúgó sportkarrierje során még szerepelt a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúroknál, a Besztercei Glóriánál, a Resicabányai Vasasnál, a Râmnicu Vâlcea-i MSC-nél, a Temesvári Ripensiánál, a Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltulnál, a Krajovai Universitatea FC-nél, a Tatrangi Egyesülésnél, a Dévai MSC-nél és az Aradi UTA-nál.

A másik szerzemény a fővárosi születésű, 26 esztendős középpályás Cristian Marian Balgiu, aki korábban játszott még a Clinceni-i Academicánál, a Bukaresti Daco-Geticánál, a Chiajnai Concordiánál, a Marosvásárhelyi MFC-nél, a Turris-Oltulnál és a Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC-nél. Utóbbi egyesületnél töltötte az utolsó két évet, 41 mérkőzésen lépett pályára, két gólt lőtt és négy gólpasszt adott.

LABDARÚGÓ SELEJTEZŐ AZ EURÓPAI KONFERENCIA KUPÁÉRT

Eredmény: • Târgoviştei Chindia–Konstancai Viitorul 2–3 (gól: Daniel Popa – 6. és Vadim Raţă – 64. perc, Andrei Artean – 38., Ely Fernandes – 50. és Juvhel Tsoumou – 86. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette).

ZINÉDINE ZIDANE MÁR NEM A REAL MADRID VEZETŐEDZŐJE

Először a spanyol AS című sportnapilap írta meg, hogy a francia tréner befejezi második időszakát a klubnál, amellyel 2015 óta háromszor nyert Bajnokok Ligáját és kétszer bajnokságot. Zidane már közölte döntését a klub vezetőivel és a játékosokkal – ezt a Real Madrid honlapja csütörtök délelőtt megerősítette. A közlemény megemlíti, hogy a klub tiszteletben tartja a francia szakember döntését, aki edzőként és játékosként is a Real Madrid legnagyobb legendái közé tartozik. A Real címvédőként második lett idén a La Ligában a fővárosi rivális Atlético mögött, a BL-ben az elődöntőben búcsúzott, míg a Király Kupában már a 32 között kiesett, így 11 év után először trófea nélkül zárta a szezont.

KÖZEL KÉT ÉVTIZED UTÁN ÚJRA A SERIE A-BAN A VENEZIA FC

A Venezia FC 19 év után visszajutott az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalába. A velencei együttes vasárnap 1–0-ra megnyerte az AS Cittadella otthonában az osztályozó döntőjének első mérkőzését. A csütörtök esti visszavágón a vendégek szereztek vezetést, ráadásul a Venezia a 35. percben emberhátrányba került, mivel Pasquale Mazzocchi egy percen belül két sárga lapot kapott. Végül Riccardo Bocalon a 94. percben kiegyenlített, és az 1–1-es végeredmény a házigazdáknak kedvezett. Az 1907-ben alapított, és többször újjászervezett klub korábban 13 szezont töltött az élvonalban, ahonnan legutóbb 2002-ben esett ki. Azóta többször csődbe ment, és megjárta a negyedosztályt is, 2015 szeptemberében azonban egy amerikai befektetői csoport kezébe került. Az új tulajdonos, Duncan Niederauer, a New York-i tőzsde volt vezérigazgatója ismét felvirágoztatta a csapatot, amely Paolo Zanetti vezetőedző irányításával, döntő többségében helyi kötődésű játékosokkal visszakerült a Serie A-ba. Korábban az Empoli és a Salernitana biztosította feljutását az élvonalba, ahonnan az AC Párma, a Benevento és a Crotone esett ki.

POTAISSA: BÚCSÚ A FÉRFI KÉZILABDA ROMÁN KUPÁTÓL

Kolozs megye képviselője, a Tordai Potaissa nem jutott a legjobb négy közé a fővárosban rendezett férfi kézilabda Fan Curier Román Kupa sorozatában. A bajnoki ezüstérmes Potaissának erőnyerőként nem kellett részt vennie az első fordulóban, a másodikban könnyen verte a másodosztályú Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Constantin Brâncuşi ESK-t 40–21 (18–12) arányban, a negyeddöntőben viszont meglepetésre 36–34 (21–19) arányban kikapott a Bukaresti Steauától. Ezen a találkozón a Kolozs megyei gárda az 53. percben még 32–31 arányban vezetett, de a fővárosaik lehajrázták ellenfelüket. A tordaiak legeredményesebb játékosa Cristian Ghiţă volt, aki 8 gólt dobott. A Steaua az első körben a feljutást elszalasztó Kolozsvári Universitatea Sportklubot is búcsúztatta 31–25 (17–10) arányú eredménnyel.

A Fan Curier Román Kupa további negyeddöntős eredményei: • Bukaresti Dinamó–Bukaresti MSC 34–32 (18–14) • Bákói MSC–Nagybányai Minaur 32–24 (16–9) • Dél-Dobrudzsai KK–Temesvári Politechnika MSC 29–24 (16–11). A szombati elődöntős program: • Dinamó–Bákó • Steaua–Dél-Dobrudzsa. A döntőt vasárnap rendezik.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.