ROMÁNIAI JÉGKORONGBAJNOKSÁG: GYŐZTEK A „FARKASOK”

A romániai férfi jégkorongbajnokságban a döntő mérkőzést a Brassói Korona Wolves nyerte, amely hazai pályán nagy küzdelemben 4–3 (2–1, 0–1, 2–1) arányban nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen, s ezzel 3–2-es összesítéssel behúzta a bajnoki címet. A sorozatban előbb kétszer nyert Brassóban a székelyföldi együttes (5–2 és 4–1), amely azután hazai pályán kétszer is vesztett (5–6 és 0–3). A brassói Olimpiai Műjégpályán rendezett végső összecsapáson előbb Josh McFadden (8:26 perc) és Roberto Gliga (11:03 perc) volt eredményes, de a csíkiak három góllal válaszoltak: Alekszandr Loginov kétszer (19:59 és 40:37 perc), valamint Judd Blackwater (30:28 perc) talált be. A drámai fináléban Tomas Klempa (54:39 perc) egyenlített, majd Cody Fowlie (55:53 perc) lőtte a győztes gólt. A „Farkasok” idén a Román Kupát is elhódították, a Csíkszeredai Sportklubnak maradt az Erste Ligában elért végső siker, ahol éppen a brassóiakat győzték le a döntőben. A Brassói Korona Wolves negyedik bajnoki címét szerezte meg, korábban 2014-ben, 2017-ben és 2019-ben diadalmaskodott.

SARITOVÉ A 64. ROMÁN OLIMPIAI KVÓTA

A csecsen születésű honosított román Albert Saritov bejutott a döntőbe, s ezzel ötkarikás részvételi jogot szerzett a szófiai olimpiai kvalifikációs tornán. A szabadfogású birkózók 97 kilogrammos versenyében a 2016-os riói ötkarikás játékokon bronzérmes Saritov a nyolcaddöntőben a lengyel Radoslaw Barant, a negyeddöntőben a svájci Samuel Scherrert, végül az elődöntőben az ukrán Valerij Andricevet győzte le, a fináléban pedig az olasz Abraham de Jesus Conyedo Ruano ellen lép szőnyegre. Sikerével a román olimpiai küldöttség immár 64 fős, Saritov pedig a második birkozó, aki tokiói kvótát szerzett Alina Vuc (50 kg) után.