TECĂUÉK IS BÚCSÚZTAK MIAMITÓL

A negyeddöntőig tartott a Marcelo Arevalo, Horia Tecău (salvadori, román) páros menetelése a 3 343 785 dollár összdíjazású keménypályás Miami Open tenisztornán. Az első ízben összeállt kettős nagyot küzdött a brit Daniel Evans, Neal Skupski duó ellen, de végül 114 percnyi játék után döntő rövidítésben 6:7 (6), 6:3, 11–9 arányban alulmaradt. A super tie-breakben a román, salvadori páros meccslabdát szalasztott el 9–8-as vezetésnél. A britek 6 ászt ütöttek és 2 kettős hibát vétettek, Tecău és Arevalo 5 alkalommal adogatott védhetetlenül, de 3 duplahibájuk is volt. Tecăuék 27 ezer dolláros csekkel és 180 világranglistaponttal vigasztalódhattak.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: EGYENLÍTETT A KORONA WOLVES

Az alapszakaszgyőztes Brassói Korona Wolves nagy csatában 3–2-re nyert a vendég Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga döntőjének második mérkőzésén, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharca 1–1-re áll. A keddi 0–3 után most már a 67. másodpercben betalált a házigazda, ám a szünet előtti utolsó percben 18 másodperc alatt fordított a társbajnok Szereda. A kanadai John Anthony Combs immár 17. gólját ütötte a rájátszásban, tovább javítva így a ligarekordot. A fordulást követően egyenlített a Korona Wolves, amely a meccs derekán visszavette a vezetést. A folytatásban három emberelőnyt is kihagytak a vendégek, így nem tudták hosszabbításra menteni a meccset. Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc szombaton folytatódik Csíkszeredán.

Eredmény, Erste Liga, döntő, 2. mérkőzés: • Brassói Korona Wolves–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (1–2, 2–0, 0–0) – gólszerzők: Roberto Gliga – 2., Tomás Klempa – 25. és Cody Fowlie – 32. perc, illetve Becze Tihamér – 20. és John Anthony Combs – 20. perc); az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

LABDARÚGÓ I. LIGA, ALAPSZAKASZ, 29. FORDULÓ

A válogatott-mérkőzések okozta kihagyás után péntektől hétfőig rendezik a román labdarúgó élvonal alapszakaszának 29. fordulóját.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv, a Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Clinceni-i Academica–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (17.30-kor) • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (20.30-kor). Szombaton: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Piteşti-i Argeş FC (15 órakor). Vasárnap: • Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul (15 órakor) • Aradi UTA–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (17.30-kor) • FCSB–Krajovai Universitatea FC (20.30-kor). Hétfőn: • Târgoviştei Chindia–Voluntari-i FC (17.30-kor) • Kolozsvári CFR 1907–Bukaresti Dinamó (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20.30-kor).

LABDARÚGÓ II. LIGA, RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ

Kezdetét veszi a rájátszás a román labdarúgó másodosztály felső- és alsóházában, a feljutásért folytatott küzdelemben csütörtökön este játszották az első találkozót (Mioveni-i SK–Krajovai U 1948).

A felsőházi folytatás (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv, a Telekom Sport):

Szombaton: • Călăraşi-i Dunărea–Temesvári ASU Politechnika (21.30-kor). Kedden: • FK Csíkszereda–Bukaresti Rapid (19 órakor).

Az alsóház programja (a találkozók – egy kivétellel – 11 órakor kezdődnek):

A-csoport, szombaton: • Lénárdfalvi ACSF–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok • Konstancai Farul–Temesvári Ripensia. Vasárnap 12.30-kor: • Szlatinai MSC–Kolozsvári U FC (12.30-kor). A Bukaresti Metaloglobus szabadnapos.

B-csoport, szombaton: • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC • Chiajnai Concordia–Szloboziai Unirea • Resicabányai MSC–Ploieşti-i Petrolul. A Bákói Aerostar szabadnapos.

LABDARÚGÓ III. LIGA, 14. FORDULÓ

A román labdarúgó harmadosztály Kolozs megyei érdekeltségű csoportjaiban pénteken és szombaton bonyolítják le a 14. forduló mérkőzéseit.

A tervezett program (a találkozók egységesen 17 órakor kezdődnek):

9. csoport:

Pénteken: • Dési Egyesülés–Nyárádtői Egyesülés • Gyulafehárvári Egyesülés–Marosújvári SK. Szombaton:Kolozsvári Egészség–Szászrégeni Lendület (Nemeszsukon játsszák) • Kudzsiri CSO–Alsógáldi Ipar • Vajdahunyadi SK–Tordai Üveg Aranyos.

10. csoport:

Szombaton: • Váradszentmártoni CSC–Nagysomkúti Haladás • Szatmárnémeti MSC–Nagyváradi AC • Szilágysomlyói Sport–Dési Szamos • Besztercei 1. FC Glória–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul • Nagybányai Minaur–Zilahi MSC.

U FC: LEMONDOTT A KLUBELNÖK

A Kolozsvári U FC elnöke, Radu Constantea magára vállalta a felelősséget az együttes sikertelen élvonalba jutási kísérletei miatt az utóbbi három idényben, és kedden bejelentette lemondását. A klub igazgatótanácsa hamarosan összehívja a közgyűlést, amelyen döntenek a folytatásról. Radu Constantea 2016 augusztusától töltötte be ezt a tisztséget.

U21-ES LABDARÚGÓ EB: KIALAKULT A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA

A csoportkör utolsó, szerdai játéknapja után kialakult a magyar–szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének párosítása. A kontinensviadal május 31. és június 6. között folytatódik az egyenes kieséses szakasszal.

U21-es Eb, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:

B-csoport: • Spanyolország–Csehország 2–0 (0–0) • Olaszország–Szlovénia 4–0 (3–0). A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 7 pont, 2. Olaszország 5, 3. Csehország 2, 4. Szlovénia 1.

C-csoport: • Dánia–Oroszország 3–0 (2–0) • Franciaország–Izland 2–0 (2–0). A végeredmény: 1. Dánia 9 pont, 2. Franciaország 6, 3. Oroszország 3, 4. Izland 0.

D-csoport: • Portugália–Svájc 3–0 (1–0) • Anglia–Horvátország 2–1 (1–0). A végeredmény: 1. Portugália 9 pont, 2. Horvátország 3, 3. Svájc 3, 4. Anglia 3. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

A május 31-i negyeddöntő programja: • Hollandia–Franciaország (budapesti Bozsik Aréna) • Dánia–Németország (Székesfehérvár) • Spanyolország–Horvátország (Maribor) • Portugália–Olaszország (Ljubljana).

FUTSAL/TEREMFOCI ROMÁN KUPA: SZÉKELY DÖNTŐ

A Székelyudvarhelyi FK és a Csíkszeredai Imperial WET vívta a futsal Román Kupa döntőjét, amelyen utóbbi csapat győzött – közölte honlapján a Román Labdarúgó Szövetség (FRF). A 2020–2021-es idényben a trófeát Székelyudvarhelyen rendezett négycsapatos tornán hódította el az Imperial WET. A döntőbe jutásért a Székelyudvarhelyi FK a Dévai Autobergamót, a Csíkszeredai Imperial WET a Bodzavásári/Buzăui Luceafărult búcsúztatta. A Székelyudvarhelyi FK a finálénak csupán az első tíz percében volt egyenrangú ellenfele a csíkszeredai riválisnak. Ekkor 1–0-ra, majd 2–1-re is vezetett. Később azonban a csíkszeredaiak átvették az irányítást, így már a szünetben 4–2-re vezettek, végül pedig 6–3-ra győztek.

NŐI LABDARÚGÓ BL: KETTŐS VERESÉGGEL BÚCSÚZOTT JAKABFI ZSANETT CSAPATA

Jakabfi Zsanett csapata, a német VfL Wolfsburg kettős vereséggel búcsúzott a női labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A kétszeres BL-győztes német csapat az egy héttel ezelőtti 2–1-es vereség után szerdán 3–0-ra kapott ki a Chelsea-től. A párharc mindkét mérkőzését az újpesti Szusza Ferenc Stadionban rendezték. A szezon végén visszavonuló, 62-szeres válogatott Jakabfi az első meccsen a 76., a visszavágón pedig a 75. percben lépett pályára. A VfL Wolfsburg 2013-ban és 2014-ben megnyerte a BL-t, amelynek döntőjébe 2016-ban, 2018-ban és tavaly is bekerült. Az ötszörös BL-győztes, német színekben olimpiai és Európa-bajnok Marozsán Dzsenifer csapata, a francia Olympique Lyon a negyeddöntő első meccsét megnyerte a Paris Saint-Germain otthonában, a visszavágót viszont a lyoniak kérésére – koronavírusos esetek miatt – elhalasztották.

NŐI KÉZILABDA: HÉTGÓLOS VERESÉG A KOLOZSVÁRIAKNAK

A női kézilabda MOL Virágok Ligája 14. fordulójában Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári Universitatea Sportklub szünetben még csak kétgólos hátrányban volt, végül 35–28 (17–15) arányú papírforma vereséget szenvedett a bajnokaspiráns Râmnicu Vâlcea-i MSC-től. A kolozsváriaktól Diana Lazăr, Florina Chintoan és Florenţa Ilie volt a legeredményesebb egyaránt 6–6 góllal. A kolozsváriak legközelebb kedden a Krajovai MSC ellen lépnek pályára a fővárosi tornán.

További eredmények: • Ploieşti-i Activ Prahova–Nagybányai Minaur 24–32 (10–15) • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Beszterce-Naszódi Glória 23–22 (11–9) • Krajovai MSC–Nagydisznódi Magura 19–21 (10–8) • Galaci MSC–Szlatinai MSC 19–25 (6–9) • Mioveni-i Dacia–Brăilai Dunărea 28–33 (18–18) • Zilahi KK–Bukaresti Rapid 22–28 (11–18). A Bukaresti MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Buk. MSC 37 pont/13 mérkőzés, 2. Minaur 34/13, 3. Rm. Vâlcea 33/13, 4. Buzău 28/13, 5. Magura 22/14, 6. Rapid 21/13, …, 15. KOLOZSVÁR 3/13. A kolozsváriaktól egy pontot levontak.

FÉRFI KÉZILABDA BL: ÖTGÓLOS HÁTRÁNYBAN A MOL-PICK SZEGED A NYOLCADDÖNTŐBEN

A spanyol Juan Carlos Pastor edzette MOL-Pick Szeged házigazdaként 33–28-ra kikapott a címvédő német THW Kiel csapatától szerdán a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A hazaiak egyszer sem vezettek a találkozón. A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek norvég irányítója, Sander Sagosen volt nyolc góllal, Harald Reinkind, illetve a hazaiak szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevics hat-hat alkalommal talált be. A visszavágót jövő szerdán rendezik, a párharc továbbjutója a francia Paris Saint-Germain vagy a szlovén RK Celje PL együttesével találkozik a negyeddöntőben. A két csapat kilencedik egymás elleni BL-meccsén három szegedi siker mellett hatodszor győzött a THW Kiel.

Eredmények, férfi kézilabda BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: • MOL-Pick Szeged–THW Kiel (német) 28–33 (13–21) • HBC Nantes (francia)–Lomza Vive Kielce (lengyel) 24–25 (14–12).

Négy mérkőzést, közte a Vardar Szkopje (északmacedón)–Telekom Veszprém találkozót csütörtökön játszották, az Elverum Handball (norvég)–Barça (spanyol) összecsapást pénteken bonyolítják le, a PPD Zágráb (horvát)–SG Flensburg-Handewitt (német) meccset elhalasztották.

TOKIÓ 2020: NEHÉZ CSOPORTBA KERÜLT A MAGYAR NŐI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT

A magyar női kézilabda-válogatott a címvédő Oroszországgal (ROC), valamint Franciaországgal, Spanyolországgal, Svédországgal és Brazíliával került egy csoportba az idén nyárra halasztott tokiói olimpia csoportkörének csütörtöki sorsolásán. A nemzetközi szövetség (IHF) bázeli székházában rendezett online eseményen elhangzott, hogy a férfiaknál július 24-én, a nőknél másnap kezdődik a csoportkör. A magyar szövetség tájékoztatása szerint Elek Gábor szövetségi kapitány együttese Franciaország ellen játssza első meccsét. Mindkét nem esetében az első négy-négy helyezett jut a negyeddöntőbe a két hatcsapatos csoportból. A férfiak döntőjét augusztus 7-én, a női finálét másnap rendezik. Minden mérkőzést a tokiói Jojogi Nemzeti Sportcsarnokban játszanak.

A csoportbeosztások:

Férfiak, A-csoport: Argentína, Spanyolország, Németország, Franciaország, Norvégia, Brazília. B-csoport: Bahrein, Egyiptom, Portugália, Svédország, Dánia, Japán.

Nők, A-csoport: Angola, Koreai Köztársaság, Norvégia, Montenegró, Hollandia, Japán. B-csoport: Brazília, Franciaország, MAGYARORSZÁG, Oroszország (ROC), Spanyolország, Svédország.