FEDERER, NADAL ÉS MURRAY LEMONDTA A DUBAJI TORNÁT

Roger Federer nem indul a vasárnap kezdődő, 1,9 millió dollár összdíjazású dubaji keménypályás tenisztornán. „Nagyon jó volt visszatérni az ATP-sorozatba, minden percet imádtam, amit játékkal tölthettem Dohában” – írta közösségi oldalán a 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes, 39 éves svájci játékos. Hozzátette, köszönettel tartozik hűséges csapatának, amely segítette a visszatérését, de úgy döntött, most az a legjobb számára, ha visszatér az edzésekhez, ezért visszalépett a dubaji tornától.

Az ugyancsak 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes Rafael Nadal csütörtökön jelentette be, hogy sérülés miatt nem lesz ott a dubaji ATP 500-as versenyen. A spanyol sztár már a februári ausztrál nyílt bajnokság előtt is hátfájdalmakkal küzdött, ennek ellenére szerepelt Melbourne-ben, ahol a negyeddöntőig jutott, a Sztefanosz Cicipasz elleni veresége óta viszont nem játszott. „Komolyan mérlegeltük a szereplés lehetőségét, de nem hiszem, hogy képes lennék már játszani” – írta Twitter-oldalán a 34 éves teniszező. A világranglistán második Nadal jelen állás szerint Miamiban, a március 24-én rajtoló ATP1000-es viadalon versenyezhet legközelebb.

Az Egyesült Arab Emírségek legnépesebb és második legnagyobb városában rendezett tornáról a brit Andy Murray is hiányozni fog, de ő családi okok miatt: a felesége szülésénél fog asszisztálni.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: HETEDIK MECCS DÖNT A VASAS–BRASSÓ PÁRHARCBAN

A Vasas 2–1-re legyőzte a vendég Brassói Korona Wolves gárdáját a jégkorong Erste Liga utolsó negyeddöntős párharcának hatodik felvonásán, csütörtökön, így hetedik összecsapás dönt a továbbjutásról. Az alapszakaszban a párosítás mind a négy találkozóját, valamint a play-off első három meccsét a legelőkelőbb helyen kiemelt erdélyi csapat nyerte, azaz nagyon közel került az elődöntőhöz, ám ezt követően háromszor is a Vasas győzött, így elnyújtotta a párharcot. A csütörtöki összecsapás első két harmadában a brassóiak játszottak fölényben, de hiába szerezték meg a vezetést a 30. percben, az angyalföldiek a 39. percben egyenlítettek. A fiatalabb és hosszabb kispaddal rendelkező, négy sorral jégen lévő Vasas a harmadik felvonásban ráerőltette az akaratát az akkor már kicsit fáradt vendégcsapatra, és a 49. percben Csiki Attila révén győztes gólt szerzett. A továbbjutásról döntő ütközetet szombaton, Brassóban rendezik. Magyarországon még nem volt párharc, amelyet 0–3-ról megfordítottak volna.

Ezt megelőzően két társbajnok, az FTC-Telekom (2.) és a Csíkszeredai Sportklub (3.), valamint a Debreceni EAC (4.) jutott tovább egyaránt 4–1-es összesítéssel.

Eredmény, Erste Liga, negyeddöntő, 6. mérkőzés: • Budapesti Opten-Vasas HC–Brassói Korona Brasov 2–1 (0–0, 1–1, 1–0) – az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–3.

U NTT DATA: EDZŐVÁLTÁS A NŐI RÖPLABDÁZÓKNÁL

A Kolozsvári U NTT Data női röplabdacsapata megköszönte Luminiţa Trombiţaş eddigi tevékenységét, és a vezetőedzői posztra kinevezte helyébe Liliana Bogendorfert segédjének pedig Ramona Domocoșt (utóbbi az U SM Invest játékosaként bronzérmes volt csapatával) – közölte a www.u-cluj.ro honlap. Luminiţa Trombiţaş többszörös válogatott 1990 és 1997 között játékosként erősítette a Kolozsvári Universitatea Sportklub együttesét, majd a 2012–2013-as idényben egyszer már edzette a csapatot. Liliana Bogendorfer is volt a fekete-fehérek játékosa, majd 2007 és 2011 között edzette az együttest. A szakvezető 2013 és 2015 a Balázsfalvi Volei Albát irányította, a többszörös bajnok együttes akkor jutott fel az élvonalba.