JÉGKORONG ERSTE LIGA: MEGINT NYERTEK A „FARKASOK”

A Brassói Korona Wolves ismét legyőzte a vendég Vasast és már 2–0-ra vezet a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. Az éppen rájátszásba jutott Vasas már kedden is megnehezítette az alapszakaszgyőztes brassóiak dolgát, és most is sokáig szoros volt a csata, végül azonban nem született meglepetés.

A Gyergyói Hoki Klub hosszabbítás után nyert, és elvette a pályaelőnyt a társbajnok Csíkszeredai Sportklubtól. Az erdélyi csatában már kedden is csak a ráadás döntött a Szereda javára, most pedig a hazaiak az 55. percben emberhátrányban egyenlítettek. Így következhetett a hirtelen halál, amelyben ezúttal a Gyergyó volt a jobb, a 78. percben a kanadai Joseph David Basaraba emberelőnyben talált be.

A Debreceni EAC másodszor, ezúttal is nagy küzdelemben legyőzte a vendég Újpesti TE-t.

Kétszeri hosszabbítás után a MAC HKB Újbuda 4–3-ra legyőzte a társbajnok Ferencvárosi Torna Club-Telekom csapatát, és 1–1-re módosította a párharcot. A mindkét együttes otthonának számító Tüskecsarnokban kedden az FTC magabiztosan győzött pályaválasztóként, s szerdán már 2–0-ra vezetett, a rivális viszont jó emberelőny-kihasználással fordított. Három és fél perccel az alapidő vége előtt egyenlített a Ferencváros, amely a ráadásban hősiesen kivédekezett egy emberhátrányos két percet, akárcsak az Újbuda. Nyolcvan perc után sem volt döntés, jött egy újabb játékrész, amelyben a két kapus, Arany Gergely és Bálizs Bence remekelt. Végül a 92. percben emberelőnyben Sofron István kapásból bombázott a kapuba. A rekordhosszúságú találkozó 18.00 órakor kezdődött, és 21.44-kor ért véget.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcok fordított pályaválasztással szombaton folytatódnak.

Eredmények, Erste Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzések: • Brassói Korona Wolves–Budapesti Opten-Vasas HC 5–4 (2–2, 2–1, 1–1) – párharc állása: 2–0, a Korona Wolves javára • Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub 1–2 (0–0, 0–1, 1–0, 0–1), hosszabbítás után – a párharc állása: 1–1 • Debreceni EAC–Újpesti TE 4–3 (0–1, 3–0, 1–2) – a párharc állása: 2–0, a DEAC javára • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–MAC HKB Újbuda 3–4 (2–2, 0–1, 1–0, 0–0, 0–1), kétszeri hosszabbítás után – a párharc állása: 1–1.

ÚJABB NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉSEK A PUSKÁS ARÉNÁBAN

Újabb nemzetközi kupamérkőzések lesznek a Puskás Arénában: a norvég Molde és a spanyol Granada nyolcaddöntőjének március 18-i visszavágóját rendezik Budapesten a labdarúgó Európa Ligában. A magyar szövetség szerdai Twitter-bejegyzése szerint az összecsapás 19.55-kor kezdődik majd.

Ez lesz a negyedik európai kupamérkőzés, amelyet az EL és a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában a magyar fővárosban bonyolítanak le: február 16-án a három magyart, Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominiket foglalkoztató német RB Lipcse az FC Liverpoolt, két nappal később az osztrák Wolfsberger AC az ugyancsak angol Tottenham Hotspurt, míg múlt szerdán a német Borussia Mönchengladbach és az angol Manchester Cityt fogadta a Puskás Arénában.

Keddi angol sajtóhírek szerint a koronavírus-járvánnyal összefüggésben meghozott utazási korlátozások miatt ugyancsak Budapesten rendezhetik az RC Lipcse és az FC Liverpool párharcának jövő szerdai visszavágóját is. Csütörtökön ez is hivatalossá vált.

A közeljövőben női BL-meccset is rendeznek Magyarországon: jövő szerdán a Gyirmót stadionjában a Jakabfi Zsanettet foglalkoztató német VfL Wolfsburg fogadja a norvég LSK Kvinnert a nyolcaddöntő visszavágóján.

FÉRFI KÉZILABDA BL: ELMARADT A VESZPRÉM–NANTES MÉRKŐZÉS

Elmaradt a Telekom Veszprém és a francia HBC Nantes mérkőzése a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szerdán. A horvát Dalibor Jurinovics–Marko Mrvica játékvezető-páros egyik tagjának pozitív lett a helyszínen elvégzett koronavírustesztje, ezért előbb az a döntés született, hogy az eredeti időponthoz képest két órával később kezdődhet a találkozó egy másik, magyar bírókettőssel. Időközben azonban kiderült, hogy a csarnokban már többen is érintkeztek a megfertőződött horvát játékvezetővel, ezért az európai szövetség illetékesei óvintézkedésként törölték a meccset. A pontok sorsáról csütörtökön döntött az Európai Kézilabda Szövetség (EHF), mindkét csapat egy-egy pontot kap 5–5-ös gólaránnyal. A találkozó eredménye egyik csapat végső helyezését sem befolyásolja, a kilenc győzelemmel, immár két döntetlennel és három vereséggel álló Telekom Veszprém biztosan a második, a HBC Nantes pedig biztosan a hatodik helyen végez a B-csoportban.

OLIMPIAI KVÓTÁT SZERZETT PÓNYA SÁRA

Már az is kisebb csoda, hogy el tudott indulni a németországi Oberstdorfban rendezett északi sívilágbajnokságon Pónya Sára, aki kedden olimpiai kvótát szerzett a női 10 kilométeres szabadstílusú sífutó számban. A sílövészetben is versenyző Pónyának ez volt az utolsó esélye, hogy teljesítse a nemzetközi szövetség által a 2022-es, pekingi téli játékokon való induláshoz előírt szintet, s bár több mint nyolc perccel elmaradt a győztes Therese Johaugtól, a 88 fős mezőnyben elért 81. helyezésével ezt így is elérte. Ez azt jelenti, hogy – a férfiakhoz hasonlóan – Pekingben nemzet jogán legalább egy magyar női sífutó indulhat majd jövőre.

HARMINCÖT ÉV UTÁN TÁVOZIK POSZTJÁRÓL MĂRCULESCU, A FINA ÜGYVEZETŐ IGAZGATÓJA

A 79 éves sportvezető, Cornel Mărculescu 35 év után májusban távozik a Nemzetközi Úszószövetség (FINA) éléről. A State of Swimming cikke arról számolt be, hogy Mărculescu a lemondó levelében asszisztensét, Marcela Saxlund Medvedevet javasolta utódjának. Az egykori román pólós a FINA legerősebb emberének számított, főleg, hogy a 85 esztendős uruguayi Julio César Maglione elnök júniusban lemondásra készült. A FINA közleménye nem tér ki Mărculescu távozásának okaira. Mărculescu  játékosként tagja volt az 1968-as tokiói olimpián ötödik helyen végzett román válogatottnak, majd az 1972-es müncheni ötkarikás játékok döntőjében nemzetközi bíróként szerepelt. Mărculescu a 70-es 80-as években a román szakszövetség technikai igazgatója volt, s ezt a funkciót Spanyolországban is betöltötte, majd 1986-ban megválasztották a FINA ügyvezető elnökének.