Sporthírek röviden

JÉGKORONG ERSTE LIGA: GYERGYÓSZENTMIKLÓSI GYŐZELMÉVEL ISMÉT MÁSODIK HELYEN AZ FTC

Az Újpesti TE gólzáporos győzelmet aratott a MAC HKB Újbuda csapata felett a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A társbajnok Ferencváros 4–0-ra győzött a Gyergyói HK otthonában az első szombati mérkőzésen. Ezzel eldőlt, hogy az FTC az első vagy a második helyen zárja az alapszakaszt. A Vasas magabiztos győzelmet aratott a vendég Titánok csapata felett az utolsó, nyolcadik rájátszáshelyért harcoló együttesek csatáján.

Eredmények, Erste Liga, alapszakasz: • Újpesti TE–MAC HKB Újbuda 10–1 (4–0, 4–1, 2–0) • Gyergyói Hoki Klub–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 0–4 (0–3, 0–0, 0–1) • Budapesti Opten Vasas HC–Titánok 7–2 (1–0, 3–0, 3–2). A tabellán: 1. Brassói Korona Wolves 74 pont/32 mérkőzés, 2. FTC-Telekom 72/35, 3. Csíkszeredai Sportklub 71/36, 4. Debreceni EAC 60/35, 5. MAC 59/34, 6. Újpest 54/34, 7. Gyergyó 52/33, 8. Opten Vasas 29/33, 9. Titánok 23/34, 10. Dunaújvárosi Acélbikák 19/36.

LABDARÚGÓ II. LIGA, 16. FORDULÓ

Szombati győzelmével először került rájátszást biztosító helyre az FK Csíkszereda.

Eredmények: • FK Csíkszereda–Resicabányai MSC 2–0 (gól: Marvin Schieb – 2. és Kelemen Dávid – 31. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Chiajnai Concordia 0–0 • Bákói Aerostar–Szloboziai Unirea 0–2 (Florinel Ibrian – 45. + 1. és Sory Ibrahim Diarra – 77. perc) • Călăraşi-i Dunărea–Konstancai Farul 1–1 (Saifeddine Alami – 54. perc, illetve Antonio Cruceru – 45. perc) • Bukaresti Rapid–Temesvári Ripensia 2–2 (Amir Jorza – 45. + 2. és Cătălin Hlistei – 64. perc, 11 m, illetve Alexandru Piftor – 75. és Andrei Macriţchii – 93. perc) • Szlatinai MSC–Mioveni-i SK 0–1 (Ionuţ Rădescu – 82. perc). Csütörtöki eredmények: • Temesvári ASU Politechnika–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC 2–0 (Ioan Mera – 61. és Dorin Codrea – 68. perc) • Zsilvásárhelyi/Tg. Jiu-i Jövő Pandúrok–Kolozsvári U FC 1–2 (Daniel Paraschiv 77. perc, illetve Sérgio Miguel Hora Ribeiro 2 – 20. és 76. perc, a második 11 m). Kedden 19 órakor játsszák a Ploieşti-i Petrolul–Bukaresti Metaloglobus találkozót (élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport+ és a Telekom Sport1 tévéadó); a Zsilvásárhelyi Pandúrok és a Krajovai U 1948 szabadnapos volt. Az ideiglenes állás az élen: 1. Kraiovai U 1948 30 pont/14 mérkőzés, 2. Temesvári ASU Politechnika 27/15, 3. Rapid 26/14, 4. Jövő Pandúrok 25/14, 5. Csíkszereda 24/14 (18–12), 6. Călăraşi 24/14 (16–15), 7. KV. U FC 23/14.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA LIGA: MAGYAR ÉS ROMÁN EREDMÉNYEK

A Siófok KC házigazdaként 29–28-ra legyőzte a francia Fleury Loiret Handball csapatát a női kézilabda Európa Liga csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton. Az már a hatodik forduló előtt biztos volt, hogy a magyar együttes csoportelsőként jut a negyeddöntőbe, ahol az orosz GK Asztrahanocska lesz az ellenfele, a franciák viszont nem jutnak tovább. A Siófok KC horvát vezetőedzője, Zdravko Zovko csupán 11 mezőnyjátékost tudott benevezni a meccsre. A mezőny legeredményesebb játékosa Tóth Gabriella volt kilenc góllal, a vendégeknél Sarah Bouktit nyolcszor talált be. Szikora Melinda 11 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Siófok öt győzelemmel és egy döntetlennel zárta a csoportkört, a negyeddöntőben az orosz Asztrahanocska Asztrahan lesz az ellenfele. A Fleury Loiret sorozatban a tizedik tétmérkőzését veszítette el.

A csoport második helyén ki-ki összecsapáson Brăilában csatázott a Dunărea KK az orosz Kuban Krasznodarral, s négygólos sikere továbbjutást ért. A havasalföldi együttes az első félidőben még hét góllal is vezetett (15–8), szünetig az előnye négyre olvadt, majd a második játékrészben tovább fogyott (17–16, 21–20), a hajrá azonban ismét a hazaiaké volt (31–25 és végül 36–32). A három győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel záró Duna-partiak a legjobb nyolc között a már korábban továbbjutott Nagybányai Minaurral mérkőznek. A horvát Neven Hrupec edzette brăilaiaktól Alina Czeczi volt a legeredményesebb 8 góllal, a Kubantól Diana Golub szintén nyolc találatig jutott.

A negyeddöntő első mérkőzéseit március 27–28-án, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.

A Váci NKSE házigazdaként 30–29-re kikapott az orosz Zvezda Zvenyigorod csapatától a csoportkör utolsó fordulójában. Az már a hatodik forduló előtt biztos volt, hogy a magyar együttes nem kerülhet a negyeddöntőbe. A mezőny legeredményesebb játékosa Natalija Nyikityina volt kilenc találattal, a hazaiaknál Hámori Konszuéla, Szabó Laura és Diószegi Nikolett is öt gólig jutott. A Váci NKSE egy győzelemmel és öt vereséggel zárta a csoportkört.

Eredmények, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

D-csoport: • Siófok KC–Fleury Loiret Handball (francia) 29–28 (13–13) • Brăilai Dunărea KK–Kuban Krasznodar (orosz) 36–32 (17–13). A csoport végeredménye: 1. SIÓFOK 11 PONT, 2. BRĂILA 7, 3. Kuban 6, 4. Fleury Loiret 0.

A-csoport: • Váci NKSE–Zvezda Zvenyigorod (orosz) 29–30 (15–17). Vasárnapra maradt a Herning-Ikast Handbold (dán)–Paris 92 (francia) találkozó. Az állás: 1. Herning-Ikast 8 pont/5 mérkőzés, 2. Zvezda 6/6 (135–135), 3. Paris 92 6/5 (70–76), 4. VÁC 2/6.

A C-csoport végeredménye: 1. NAGYBÁNYAI MINAUR 10 PONT, 2. Asztrahanocska Asztrahan (orosz) 8, 3. Storhamar Handball Elite (norvég) 4, 4. Thüringer HC 2.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA LIGA: DINAMÓ-SIKER A PÓTLÁSON

Második győzelmét aratta a Bukaresti Dinamó együttese a férfi kézilabda Európa Liga B-csoportjában, a 3. fordulóból elhalasztott és pénteken pótolt mérkőzésen ugyanis 32–30 (16–15) arányban legyűrte a szlovákiai Tatran Eperjes/Presov együttesét. A találkozó legjobbja Valentin Ghionea volt 8 góllal, Ante Kuduz és Mohamed Mamdouh Ashem Shebib, illetve Pedro Souza Pacheco 7–7 gólig jutott. A fővárosiak számára három kiszállás következik, az első kedden a francia USAM Nimes Gard ellenében lesz.

Az állás: 1. Füchse Berlin (német) 10 pont/6 mérkőzés (194–162), 2. IFK Kristianstad (svéd) 10/8 (217–219), 3. USAM Nimes Gard (francia) 9/7, 4. Sporting Lisszabon 6/6, 5. DINAMÓ 5/7, 6. Tatran 2/8. Az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA KUPA: NEGYEDDÖNTŐS A MINAUR

A Nagybányai Minaur férfi kézilabdacsapata a negyeddöntőbe jutott, miután két ízben is legyőzte a pályaválasztási jogát feladó Donbas Mariupol gárdáját. Pénteken az ukrán együttes számított pályaválasztónak, a máramarosiak 24–23 (13–10) arányban nyertek. A találkozó legjobbjai, Mihailo Kirvicsikov, illetve Călin Mihai Căbuţ hét gólig jutott.

A szombati második felvonás a házigazdák magabiztosabb sikerével végződött, 34–26 (18–15) volt a végeredmény. Az állás 22 percen át volt kiegyensúlyozott (11–11), ekkor a Minaur négy góllal meglépett, és előnyéből szünetig hármat megőrzött. A második félidőben viszont felborult az egyensúly, adott pillantban még 10 gól is volt közte (33–23). Ismét Căbuţ jeleskedett góldobásban (8), a vendégektől Grigorij Semencsenko 5 találattal végzett.

A Minaur kettős győzelemmel, 58–49-es összesítéssel lépett tovább. Románia másik képviselője, a Bukaresti MSC Athénban vendégeskedett vasárnap, ahol az AEK ellen próbálta megőrizni ötgólos előnyét – egy héttel korábban 28–23 (16–12) arányú siker tért el.

NŐI KOSÁRLABDA ROMÁN KUPA: SEPSI–KOLOZSVÁR DÖNTŐ

A Szatmárnémetiben rendezett női kosárlabda Final Four első mérkőzésén a görög Jannisz Kukosz edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub jutott a Román Kupa döntőjébe, miután 62:47 (13:8, 20:8, 20:8, 9:23) arányban jobbnak bizonyult a Bukaresti Agronómiánál.

A kolozsvári pontszerzők: Ruxandra Diana Chiş és Alexandra Uiuiu 16–16, Rashida Timbilla 13, Korine Lovell Campbell 11, Andreea Maria Fleşer 4, Alexandra Mălina Bobar 2; játszott még: Bianca Stoica, Roxana Popovici, Andreea Lazăr (Pop) és Alesia Moldovan; a keret tagja még: Bölöni Noémi Mercédesz. A fővárosiak legjobbja Romina Filip volt 16 ponttal.

A nap rangadóján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 77:67 (25:19, 21:15, 17:16, 14:17) arányban legyőzte a házigazda Szatmárnémeti MSC-t, és szintén bejutott a döntőbe.

NŐI RÖPLABDA ROMÁN KUPA: BALÁZSFALVI DIADAL

A kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban lejátszották a női röplabda Román Kupa végső szakaszát, a 2019-es győztes Balázsfalvi Volei Alba MSC ismét diadalt aratott (tavaly a koronavírus-járvány miatt elmaradt a sorozat).

Eredmények, Román Kupa, negyeddöntő: • Balázsfalvi Volei Alba MSC–Marosvásárhelyi Medicina ESK 3:0 (9, 16, 19) • Târgoviştei MSC–Galaci Belor ESK 3–1 (–24, 17, 17, 10) • Bákói Ştiinţa–Bukaresti Rapid 3:0 (23, 24, 14) • Bukaresti Dinamó–Piteşti-i Argeş 3:1 (–25, 10, 18, 21). Elődöntő: • Balázsfalva–Târgovişte 3:1 (17, 22, –23, 18) • Dinamó–Bákó 3:0 (9, 8, 12). Döntő: • Balázsfalva–Dinamó 3:0 (13, 22, 19).

MIKLÓS ANDREA BALKÁN-BAJNOK

Az isztambuli fedettpályás Balkán-bajnokságon a kolozsvári sprinter, Miklós Andrea (Bukaresti MSC) tovább javította idei legjobb eredményét a 400 méteres síkfutásban: korábban a belgiumi Gentben 52,52 másodperccel végzett, a szombati döntőben viszont sikerült 52 mp alá jutnia (51,92). Ebben a versenyszámban a Kolozsvári Universitatea Sportklubot képviselő Sanda Belgyan a hatodik lett (55,12 mp). Belgyan a 4 x 400 m-es váltó tagjaként Iulia Nicoleta Banaga, Elena Mirela Lavric ás Adina Elena Cîrciogel társaságában 3:41,74 perces eredménnyel a negyedik lett.

A Balkán-bajnokságon a házigazda Törökország jegyezte a legjobb eredményt (7 arany-, 4 ezüst- és 4 bronzérem), megelőzve Ukrajnát (4–6–4) és Bulgáriát (3–1–1), a végső rangsorban negyedik Románia 2–5–5-tel zárt.

A másik román aranyérmet Anamaria Nesteriuc szerezte a 60 m-es gátfutásban (8,18 mp).

Ezüstérmesek: Marina Baboi (60 m-es síkfutás; 7,40 mp), Roxana Rotaru (3000 m-es síkfutás; 9:10,26 perc), Claudia Bobocea (800 m-es síkfutás; 2:06,05 perc), Gabriel Bitan (távolugrás; 790 cm) és a 4 x 400 m-es váltó (Gabriel Cristian Voicu, Mihai Sorin Dringo, Denis Simon Toma, Vlad Dulcescu; 3:16,09 perc).

Bronzérmesek: Bobocea (1500 m-es síkfutás; 4:17,47 perc), Diana Ana Maria Ion (hármasugrás; 13,47 m), Florentina Iuşco (távolugrás, 650 cm), Rareş Toader (súlylökés; 19,87 m), Andrea Apachiţe (súlylökés; 15,03 m).

Ezenkívül a román atléták hatszor végeztek a 4., egyszer az 5., háromszor a 6., négyszer a 7., kétszer a 8. és 9., egyszer pedig a 11. és 12. helyen; a 36 sportolóból (18 férfi + 18 nő) kettő végzett helyezetlenül.