JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁNIAI BAJNOKSÁG

A Gyergyói Hoki Klub 55 másodperccel a vége előtt szerzett góllal nyert Debrecenben a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Eredmény (a szövetség honlapjáról): • Debreceni EAC–Gyergyói Hoki Klub 0–1 (0–0, 0–0, 0–1). Az állás: 1. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 52 pont/25 mérkőzés, 2. DEAC 47/26, 3. MAC HKB Újbuda 45/26, 4. Újpesti TE 44/25, 5. Brassói Korona Wolves 41/19, 6. Csíkszeredai Sportklub 37/17, 7. Gyergyó 34/24, 8. Titánok 20/23, 9. Budapesti Opten Vasas HC 17/23, 10. Dunaújvárosi Acélbikák 14/26.

A romániai bajnokságban a Galaci MSC két ízben is magabiztosan nyert hazai pályán a Sapienţia U23 ellen, előbb 8–0 (0–0, 3–0, 5–0), majd 13–1 (5–0, 1–1, 7–0) volt a végeredmény. A csíki csapat becsületgólját György Rajmund lőtte.

A sorrend: 1. Galac 35 pont/13 mérkőzés, 2. Gyergyó 29/14, 3. Csíkszereda 19/8, 4. Brassó 16/7, 5. Bukaresti Steaua 15/11 (98–89), 6. Sapienţia U23 15/17 (74–102), 7. Sportul Studenţesc 0/16.

KOLOZS MEGYEIEK RÖPLABDAVERESÉGE

Kolozs megye mindkét férfi röplabdaegyüttese papírforma vereséget szenvedett az A1-osztály vasárnapi mérkőzésein. Nagybányán a Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub az elején nagyot küzdött a házigazda Ştiinţa Explorări gárdájával, végül azonban 3:1 (28, –22, 15, 15) arányban kikapott.

A Dési Egyesülés is házigazda ellen szerepelt, de ne volt esélye a bajnok Galaci Arcada ellenében, 3:0 (14, 13, 20) lett a vége.

További eredmény, Bukarestben: • Bukaresti Dinamó–Bukaresti Steaua 3:0 (20, 24, 19). A táblázaton: 1. Arcada 33 pont/12 mérkőzés, 2. Zilahi MSC-Dési LAPI 28/12 (29:10), 3. Steaua 28/12 (31:15), 4. Krajovai U MSC 26/11, 5. Dinamó 21/12, 6. DÉS 17/12, 7. KOLOZSVÁR 16/12.

U FC: KÉNYELMES SIKER AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

A Kolozsvári U FC II. ligás labdarúgócsapata harmadosztályú ellenfelét, a Nyárádtői Egyesülést magabiztosan, 5–0 (1–0) arányban verte meg a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. A gólokon Idan Golan, Cătălin Ștefănescu, Cristian Gavra (2) és a 22. születésnapját ünneplő Dan Berci (11 m) osztozott.

Costel Enache együttesében pályára lépett a két új szerzemény, a görög–albán Donaldo Acka és az argentin Lucas Chacana, de a keret minden tagja játéklehetőséget kapott.

Az U FC összeállítása az első félidőben: Vâtcă (Gorcea) – Dican, Tamaș, Luchin – Meșter, Acka, Ribeiro, Taub – Chacana, Alex Pop, Idan Golan. 2. félidő: Gorcea – Rus, Dican, Telcean, Berci – Ilieș, Filip, Negrean – Ştefănescu, Gavra, Pârvulescu; csereként pályára lépett még Vlad Muțiu és Matei Morar.

Hétfőn január 29-ig tartó mogoşoaiai edzőtáborba utazott a csapat, ahol további négy edzőmérkőzést játszanak három harmadosztályú és a II. ligás Bukaresti Rapid szerepel az ellenfelek között.

LABDARÚGÓ I. LIGA, 17. FORDULÓ: GÓL NÉLKÜL VASÁRNAP ESTE

Vasárnap estére egy mérkőzés maradt a román labdarúgó élvonal alapszakaszának 17. fordulójából, a călăraşi-i Ion Comşa Stadionban nem született gól, igaz ez nem a házigazdákon múlt: George Cătălin Găman krajovai les címén nem adott meg egy találatot.

Eredmény: • Clinceni-i Academica–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 0–0 (a mérkőzés egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc volt). Hétfőn a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Botoşani-i FC és Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra–Krajovai Universitatea FC találkozóval folytatták, a tervek szerint kedden 17 órakor a Voluntari-i FC–Aradi UTA és 20 órakor a Konstancai Viitorul–FCSB összecsapásokat rendezik (élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó). A tabellán: 1. FCSB 37 pont/16 mérkőzés (40–15), 2. KOLOZSVÁRI CFR 1907 3717 (22–7), 3. Krajova 33/16, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 28/17, 5. Clinceni 26/17, 6. Târgoviştei Chindia 24/17, …, 13. Hermannstadt 16/17.

LABDARÚGÓ II. LIGA: VISSZALÉPETT BODZAVÁSÁR

A román labdarúgó másodosztályú bajnokság 20 csapatra fogyatkozott: a Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC feloszlatta felnőtt labdarúgó szakosztályát, s a csapat visszalép a II. liga további küzdelmeitől – az indoklás szerint pénzügyi átalakítás a fő ok és hogy az együttes közjogi egyesületként a szabályok értelmében nem juthatna fel az élvonalba. A csapat a 10. helyen állt a táblázaton, 21 pontot gyűjtött, eddigi eredményeit törölni fogják.