FÉRFI KÉZILABDA BÖLÉNYEK LIGÁJA: TARTJA MÁSODIK HELYÉT A POTAISSA

A férfi kézilabda Bölények Ligájában a hétvégén lebonyolították a 12. fordulót, a kupacsapatok csatáját a Tordai Potaissa nyerte a Bukaresti MSC ellen. A Kolozs megyeiek a büntetőt is védő Ionuţ Irimuş kapus jó formájának is köszönhetően szinte végig vezetve 25–22 (13–10) arányban nyertek, s ezzel őrzik ezüstérmes pozíciójukat a bajnokságban. Horaţiu Gal együttesében Marius Szőke volt a legeredményesebb 9 góllal, míg Răzvan Pavel 5 találatot ért el (két fontos gólja volt a hajrában). A fővárosiak fehér karszalaggal játszottak, kifejezve ezzel panaszukat, hogy béreiket nem kapták meg az utóbbi időben. A Bukaresti MSC-ből Alexandru Mihai Tărâţă jeleskedett, szintén 9 gólig jutott.

További eredmények: • Botoşani-i Magnum–Bodzavásári/Buzăui KK 26–26 • Nagybányai Minaur–Fogarasi MSC 31–25 • Dél-Dobrudzsai KK–Szucsávai ESK 24–20 • Foksányi MSC–Bákói MSC 26–27 • Temesvári Politechnika MSC–Bukaresti Steaua 24–20 • Resicabányai MSC–Vászlói/Vaslui-i MSC 23–25 • Bukaresti Dinamó–Călăraşi-i Dunărea 10–0 (játék nélkül, a vendégek a koronavírus-járvány miatt nem jelentek meg). A sorrend: 1. Dinamó 36 pont, 2. POTAISSA 30 (361–291), 3. Dél-Dobrudzsa 30 (287–228), 4. Minaur 25, 5. Buk. MSC 24 (327–298), 6. Temesvár 24 (251–232).

NŐI KOSÁRLABDA: EGY-EGY GYŐZELEM ÉS VERESÉG KOLOZSVÁRNAK

Kézdivásárhelyen két mérkőzést játszott a Kolozsvári Universitatea Sportklub a női Nemzeti Ligában, előbb magabiztosan legyőzte a házigazdákat, utána viszont várt nagyarányú vereséget szenvedett a sokszoros bajnok Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC-től.

A Kézdivásárhelyi KSE ellen 85:52 (26:12, 21:19, 17:10, 21:11) arányban nyertek a görög Joannisz Kukosz tanítványai, akiktől az amerikai Korine Lovell Campbell volt a legeredményesebb 28 ponttal. A Sepsi SIC-től viszont 100:42 (30:11, 18:12, 29:12, 23:7) arányban kaptak ki az egyetemisták, akiktől ismét Campbell volt a legjobb, de csak 10 pontig jutott.

A torna másik mérkőzésein: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Aradi BC 74:50 • Arad–Kézdivásárhelyi KSE 80:33.

A Bukaresti Agronómia Sportteremben: • Szatmárnémeti MSC–Bukaresti Rapid 92:50 • Rapid–Nagybányai Rookies ESK 78:28.

Târgoviştén: • Târgoviştei MSC–Alexandriai MSC 58:47 • Brassói Olimpia ESK CSTBv–Konstancai Phoenix Simona Halep ESK 82:53 • Alexandria–Brassó 62:83 • Târgovişte–Konstanca 72:42.

A sorrend: 1. Sepsi SIC 10 pont/5 mérkőzés, 2. Brassó 9/5, 3. Szatmárnémeti 8/4, 4. Târgovişte 8/5, 5. Arad 8/5, 6. Konstanca 8/5, 7. KOLOZSVÁR 7/5.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: NEM SEGÍTETT AZ EDZŐVÁLTÁS A DAB-ON

Az edzőváltáson átesett Dunaújváros 3–1-re kikapott a Debreceni EAC otthonában a jégkorong Erste Ligában, így sorozatban kilencedik alkalommal szenvedett vereséget. Az Acélbikák csütörtökön menesztették a kanadai David Legert, és ezen a találkozón az eddigi másodedző, Borbás Gergely irányította a csapatot. A másik hétvégi mérkőzésen a Titánok csapata hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a vendég Budapesti Opten-Vasast a vasárnapi mérkőzésen Győrött.

Eredmények, Erste Liga, alapszakasz: • Debreceni EAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3–1 (1–0, 0–1, 2–0) • Titánok–Budapesti Opten Vasas HC 4–3 (1–0, 1–2, 1–1, 1–0), hosszabbítás után. Az állás: 1. MAC HKB Újbuda 32 pont/13 mérkőzés, 2. DEAC 28/14, 3. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 25/14, 4. Brassói Korona Wolves 24/10, 5. Gyergyói Hoki Klub 18/12, 6. Újpesti TE 15/13, 7. Titánok 11/13, 8. Csíkszeredai Sportklub 10/5, 9. Opten Vasas 7/9 (26–40), 10. Acélbikák 7/15 (39–75).

MAGYAR NB I., 13. FORDULÓ: VASÁRNAPI MECCSEK

A Székesfehérvári MOL Fehérvár FC legyőzésével a Paksi FC a harmadik helyre lépett előre a tabellán a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulója után. A második fehérváriak vereségükkel tovább távolodtak a listavezető és címvédő Ferencvárostól, amely annak ellenére már hét ponttal előzi meg legnagyobb riválisát, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott nála. A másik mérkőzésen a Budapest Honvéd a Budapesti MTK elleni 2–2-es döntetlenjével maradt a sereghajtó, majd elbúcsúzott Bódog Tamás vezetőedzőtől, akit a visszatérő Pisont István vált.

Eredmények, OTP Bank Liga, 13. forduló: • Budapesti Honvéd FC–Budapesti MTK 2–2 (gól: Tamás Krisztián – 20. és Hidi Patrik – 27. perc, illetve Bojan Miovszki – 51. és Cseke Benjámin – 85. perc, 11 m) • Paksi FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 1–0 (Ádám Martin – 89. perc). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club 29 pont/11 mérkőzés, 2. Fehérvár 22/12, 3. Paks 21/13 (24–20), 4. Kisvárda Master Good 21/12 (16–14), 5. Puskás Akadémia FC 19/13 (6 győzelem), 6. MTK 19/13 (5 győzelem), …, 12. Honvéd 10/12.