Sporthírek röviden

HÉTKÖZI FORDULÓ A LABDARÚGÓ II. LIGÁBAN

Szerdán folytatódott a román labdarúgó másodosztály alapszakaszának hétközi, 14. fordulója.

Eredmények: • Krajovai U 1948–Bukaresti Metaloglobus 1–0 – kedden játszották • Călăraşi-i Dunărea–Mioveni-i SK 1–0 () • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok–Chiajnai Concordia 1–0 (Paul Copaci – 53. perc; kiállítva: Sergiu Arnăutu – 70. perc, Concordia) • Szlatinai MSC–Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul 2–1 (Dorin Toma – 41. és Marian Manea – 66. perc, illetve Cristian Puşcaş – 90. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Zsilvásárhelyi Pandúrok 2–0 (Arsene Luboya – 36. és Marius Coman – 64. perc) • Bákói Aerostar–Temesvári ASU Politechnika 2–2 (Horia Ilie – 83. és Alexandru Cristian Zaharia – 94. perc, illetve Ioan Mera – 27. és Petre Ivanovici – 54. perc; kiállítva: Mircea Axente – 57. perc, ASU Poli) • Ploieşti-i Petrolul–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC 1–1 (Marian Huja – 66. perc, illetve Cosmin Tucaliuc – 72. perc, 11 m). Csütörtökön: • FK Csíkszereda–Kolozsvári U FC 2–1 (Juan Bauza – 19. és Mészáros András – 47. perc, illetve Idan Golan – 78. perc; kiállítva: Ioan Constantin Filip – 81. perc, U FC) – a részletekre visszatérünk. Csütörtökön estére maradt a a Bukaresti Rapid–Resicabányai MSC találkozó, a Temesvári Ripensia–Konstancai Farul mérkőzést december 14-re halasztották, a Szloboziai Unirea szabadnapos. A sorrend: 1. Krajovai U 1948 27 pont/13 mérkőzés, 2. ASU Poli 24/13, 3. Călăraşi 23/12 (17–12), 4. Jövő Pandúrok 23/13 (24–20), 5. Metaloglobus 22/14 (16–10), 6. Rapid 22/12 (20–20), 7. Gloria 20/13 (16–11), 8. Farul 20/12 (15–13), 9. Csíkszereda 19/13 (14–12), 10. Petrolul 18/13 (20–14), 11. Mioveni 18/13 (9–6), 12. KV. U FC 17/12 (15–11), 13. Turris-Oltul 17/13 (21–17).LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA: TIZENHATODDÖNTŐK IDEJE

A labdarúgó Román Kupa 5. fordulóját nem az eddig megszokott keddtől–csütörtökig rendszerben, hanem péntektől hétfőig bonyolítják le. A 16 mérkőzésből 11-et követnek élőben a tévéadók (Look Sport, DigiSport és Telekom Sport), a 13.30-kor kezdődő összecsapásokat – köztük az U FC huszvárosi kiszállását – nem közvetíti televízió.

A tizenhatoddöntők tervezett programja:

Pénteken: • Târgoviștei Chindia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor) • Bukaresti Progresul Spartac (III. liga)–Krajovai Universitatea FC (20.45-kor). Szombaton: • Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul (II.)–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (11 órakor) • Karácsonkői/Piatra Neamţ-i Csalhó (III.)–Ploiești-i Petrolul (II.) (13.15-kor) • Konstancai Farul (II.)–Clinceni-i Academica (13.30-kor) • Chiajnai Concordia (II.)–Botoșani-i FC (13.30-kor) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok (II.)–Piteşti-i Argeș FC (13.30-kor) • Váradszentmártoni SK (III.)–Călărași-i Dunărea (II.) (13.30-kor) • Krajovai U 1948 (II.)–Temesvári ASU Politechnika (II.) (18 órakor) • Bukaresti Dinamó–Konstancai Viitorul (20.45-kor). Vasárnap: • Temesvári Ripensia (II.)–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (12.15-kor) • Huszvárosi/Huşi-i Hușana (III.)–Kolozsvári U FC (II.) (13.30-kor) • Voluntari-i FC–Medgyesi Gázmetán (17.30-kor) • Kolozsvári CFR 1907–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (20.30-kor, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban). Hétfőn: • FK Csíkszereda (II.)–Aradi UTA (18 órakor) • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC (II.)–FCSB (20.45-kor).

PÓTLÁS A FRANCIA LABDARÚGÓ LIGUE 1-BEN

Szerdán egy mérkőzést pótoltak a francia labdarúgó pontvadászatban, a lensi összecsapás döntetlennel végződött.

Eredmény, francia Ligue 1, 8. forduló: • RC Lens–FC Nantes 1–1. Az állás 11 forduló után: 1. Paris Saint-Germain 24 pont/11 mérkőzés, 2. OSC Lille 22/11, 3. Olyampique Lyon 20/11 (18–10), 4. Montpellier és AS Monaco 20/11–20/11 (egyaránt 20–16-os gólarány), 6. Marseille 18/9 (12–8), 7. Stade Rennes 18/11 (18–15), 8. Lens 18/10 (16–15), …, 14. Nantes 15/11.

MATEIUÉRT ÉRDEKLŐDIK A CFR 1907 ÉS AZ FCSB

Sajtóhírek szerint a Krajovai Universitatea FC-nél utóbbi időben kegyvesztett Alexandru Mateiuért érdeklődik a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata és az FCSB. A 30 esztendős brassói középpályás több mint 250 mérkőzést játszott az élvonalban, s jól fogna a vasutasoknak az eligazolt Mihai Bordeianu pótlására. Mateiu kétszeres válogatott, s van egy Román Kupa-győzelme az oltyán gárdával.

ELHUNYT SECRÉTIN, VILÁG- ÉS EURÓPA-BAJNOK ASZTALITENISZEZŐ

Hetvenegy éves korában elhunyt Jacques Secrétin világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező. A francia sportember 1976-ben egyéniben lett kontinensbajnok, egy évvel később Claude Bergeret-tel vegyes páros világbajnok. A 61-szeres francia bajnok 1962 és 1986 között szerepelt világversenyeken, a 20. század legjobb francia asztaliteniszezője díjat is kiérdemelte.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: GÓLFESZTIVÁL ÉS HAZAI GYŐZELEM ÚJPESTEN

Az Újpesti TE két góllal legyőzte a vendég Vasast a jégkorong Erste Liga szerdai mérkőzésén.

Eredmény, Erste Liga, alapszakasz: • Újpesti TE–Budapesti Opten Vasas HC 8–6 (2–3, 5–2, 1–1). A tabellán: 1. MAC HKB Újbuda 26 pont/12 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 22/12, 3. Brassói Korona Wolves 20/8, 4. Debreceni EAC 19/11, 5. Újpest 16/12, 6. Gyergyói Hoki Klub 12/10, 7. Csíkszeredai Sportklub 10/5, 8. Dunaújvárosi Acélbikák 7/11, 9. Opten Vasas 6/6 (20–26), 10. Titánok 6/9.

FÉRFI KÉZILABDA BL: A TELEKOM VESZPRÉM KIKAPOTT OTTHON AZ AALBORG HB-TÓL

A Telekom Veszprém 32–30-ra kikapott a vendég dán Aalborg Håndbold csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulójában, szerdán. A veszprémiek legutóbb tavaly szeptemberben veszítettek tétmeccset hazai környezetben, akkor a német THW Kiel volt az ellenfelük a BL-ben. A magyar bajnoki címvédő ezúttal mindössze kétszer, 1–0-nál és 2–1-nél vezetett. A hazaiak emberhátrányban fejezték be a meccset, és bár támadhattak az egyenlítésért, a szerb Petar Nenadics a kapu mellé lőtt, majd Buster Juul-Lassen beállította a végeredményt, így kilenc góllal ő lett a mezőny legeredményesebb játékosa. A hazaiaktól Nenadics és a montenegrói Vuko Borozan 6–6 gólig jutott. A két csapat negyedik egymás elleni mérkőzésén két veszprémi siker mellett másodszor nyert az Aalborg HB. Az öt győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel rendelkező veszprémiek pedig hét múlva a német THW Kiel együttesét fogadják a BL csoportkörében.

Eredmények, BL-csoportkör, 8. forduló, B-csoport: • Telekom Veszprém–Aalborg Håndbold (dán) 30–32 (16–19) • RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–HBC Nantes (francia) 25–31 (11–13). Csütörtökön játszották a Barcelona Lassa (spanyol)–THW Kiel (német) találkozót, a HC Motor Zaporizzsja (ukrán)–PPD Zágráb (horvát) mérkőzést elhalasztották. A csoport állása: 1. Barcelona 12 pont/6 mérkőzés, 2. TELEKOM VESZPRÉM 11/7, 3. Aalborg 10/8, 4. Kiel 7/6, 5. Nantes 4/5 (141–147), 6. Zaporizzsja 4/5 (144–159), 7. Celje 2/7, 8. Zágráb 0/6.

FÉRFI KÉZILABDA EL: A DINAMÓ ELSŐ SIKERE

A negyedik fordulóban két vereség és egy elhalasztott meccs után először győzött a Bukaresti Dinamó férfi kézilabdacsapata, amely az Európa Liga B-csoportjában hazai pályán jobb hajrával 29–27 (14–15) arányban nyert a francia USAM Nimes Gard ellen. A fővárosiak főként az iráni Saied Heidarirad kapus bravúros védéseinek köszönhetik, hogy 22–24-ről 26–24 tudták megfordítani az állást az 56. percben. A legeredményesebb játékos Benjamin Gallego volt a vendégektől, aki 8 gólt jegyzett, a Dinamótól a horvát Jakov Vrankovics 5 találatig jutott. A Dinamó számára következik december 1-jén a berlini kiszállás a Füchse ellen.

Eredmények, EL-csoportkör, 4. forduló, B-csoport: • Bukaresti Dinamó–USAM Nimes Gard (francia) 29–27 (14–15) • Füchse Berlin (német)–Tatran Eperjes/Presov (szlovákiai) 35–27 (18–13) • IFK Kristianstad (svéd)–Sporting Lisszabon 27–32 (11–16). Az állás: 1. Füchse 4 pont/2 mérkőzés (65–50), 2. Sporting 4/2 (59–52), 3. Kristianstad 4/4 (106–108), 4. Nimes Gard 2/3 (79–76), 5. Dinamó, 2/3 (76–85), 6. Tatran 0/1.

KÉT ROMÁN SÚLYEMELŐTŐL IS ELVETTÉK A LONDONI OLIMPIÁN SZERZET ÉRMÉT

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) bejelentése szerint utólag három román súlyemelőt kizártak a 2012-es londoni olimpiáról, az akkor levett doppingminták újraelemzésének eredményeképpen. A közlemény szerint a NOB Răzvan Martint, Gabriel Sâncrăiant és Roxana Cocoşt diszkvalifikálta, egyúttal elrendelte: a román szövetség gondoskodjon arról, hogy az érintettek szolgáltassák vissza a londoni játékokon nyert érmüket és olimpiai oklevelüket. A 28 éves Martin, aki a férfiak 69 kilogrammos kategóriájában a harmadik helyet szerezte meg, az újbóli analízis tanúsága szerint a tiltott szerek közül oralturinabolt, metenolont és sztanozololt használt. A 31 éves Sâncrăian, aki a 85 kilós férfiak mezőnyében helyezetlen maradt, metenolonnal és sztanozolollal bukott meg, s ugyanezeknek a tiltott anabolikus szteroidoknak a használatán veszített rajta a szintén 31 esztendős Cocoş is. Utóbbi Londonban a női 69 kilogrammos súlycsoportban ezüstérmesként zárt. Sâncrăiant már 2017-ben eltiltották nyolc évre, miután a 2016-os riói olimpián is doppingoláson érték (tesztoszteronnal), s visszavonták a 85 kg-os súlycsoportban szerzett bronzérmét is.

RALUCA ȘTEF GYORSKORCSOLYA-SIKERE

A Kolozsvári Universitatea Sportklub sportolója, Raluca Ștef bronzérmet szerzett az 500 m-es versenyben az inzelli Max Aicher Arenában nemrég rendezett International Race elnevezésű gyorskorcsolya-versenyen – közölte az egyesület honlapja. Németországban 12 ország képviseltette magát a vetélkedőn. Ştef megdöntötte idénybeli személyes rekordját, 42,17 másodperc alatt teljesítette a távot.