LABDARÚGÁS I. LIGA, 11. FORDULÓ: KORONAVÍRUSOS BÍRÓ

A román labdarúgó élvonal tíznapos megszakítás után folytatta a küzdelemsorozatot az alapszakasz 11. fordulójával. A botoşani-i mérkőzést a nagykárolyi Kovács Istvánnak kellett volna vezetni, ám a bíró 10 perccel a mérkőzés előtt értesült, hogy koronavírustesztje pozitív lett. Így a találkozót a pótjátékvezető, a bukaresti Bogdan Dumitrache vezényelte le.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 11. forduló: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Piteşti-i Argeş FC 1–1 (gól: Andrei Cristea – 40. perc, illetve Cephas Malele – 61. perc; kiállítva: Cosmin Frăsinescu – 67. perc, Jászvásár) • Bukaresti Dinamó–Voluntari-i FC 3–0 (Paul Anton – 60., továbbá Borja Valle 2 – 67. és 87. perc; az egyik megfigyelő a kolozsvári Marian Salomir volt) • Clinceni-i Academica–Konstancai Viitorul 1–0 (Georgi Pasov – 30. perc) • Botoşani-i FC–Krajovai Universitatea 0–0 (az egyik megfigyelő a nagyszebeni Sajtos László volt). Vasárnapra maradt a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Kolozsvári CFR 1907–Aradi UTA találkozó, hétfőn játsszák a Târgoviştei Chindia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (18.30-kor) és a Medgyesi Gázmetán–FCSB (21 órakor) összecsapást, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó. Az élen: 1. Krajova 25 pont/11 mérkőzés, 2. FCSB 24/10, 3. KV. CFR 1907 21/10, 4. Clinceni 19/11, 5. Sepsi OSK 16/10 (13–9), 6. Viitorul 16/11 (17–15).

KÉT ÉVVEL MEGHOSSZABBÍTOTTÁK DRAGOŞ MILITARU DÉSI EDZŐ SZERZŐDÉSÉT

Az utóbbi húsz esztendő egyik legjobb teljesítményét nyújtotta az idei őszön a Dési Egyesülés labdarúgócsapata. Nem véletlenül végzett az első helyen a III. liga 9. csoportjában. A Szamos menti együttes az őszi fordulóban 25 pontot ért el, nyolc győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel zárva a bajnokság első felét, ami ritkán fordult elő az elmúlt években. Nem csoda, ha a napokban Dragoş Militaru edzőnek még két idényre meghosszabbította szerződését a klub vezetősége. Az eddigi megegyezés csak mostanig tartott. A hivatalos hosszabbítás 2022-ig Gabriel Magdaş ügyvezető elnök jelenlétében történt, aki külön kiemelte a tréner érdemeit az alakulat remek szereplésében és az elért eredményekben. Munkájában a marokkói Moussadak Moundin és Eusebiu Şuvagău másodedzők segítik, míg a kapusokkal Costi Bădan, a Galaci Oţelul volt hálóőre foglalkozik. A Dési Egyesülés játékosai a héten is folytatták az edzést, a keret jóformán csak november 23-tól megy vakációra. A gárda – hacsak valami nem jön közbe – január közepén kezdi el a felkészülést a tavaszi visszavágókra. (erkedi)

PÓTLÁSOK NAPJA A LABDARÚGÓ III. LIGÁBAN

A Kolozs megyei érdekeltségű labdarúgó harmadosztály 9. és 10. csoportjában a 10. fordulóból elmaradt négy mérkőzés pótlásával kellett volna zárulnia az őszi szakasznak, de csak hármat tudtak lebonyolítani. A Zilahi MSC–Nagyváradi AC összecsapást most sem tudták megrendezni, mert most a szilágyságiak koronavírusos esetei miatt nem engedélyezte az egészségügyi hatóság a lebonyolítást. Mivel a halasztás a váradiak „hibájából” történt, és második halasztás nem lehetséges, ezért a szakszövetség faramuci szabálya értelmében a Zilahi MSC kapja meg 3–0-lal a bajnoki pontokat.

További eredmények, labdarúgó III. liga, pótlások a 10. fordulóból:

9. csoport: • Alsógáldi Ipar–Szászrégeni Lendület 1–3 (gól: Tegbo Best – 14. perc, illetve Vlad Bujor 2 – 22. és 86., valamint Ovidiu Covaciu – 55. perc, 11 m). Tavaszig a táblázaton: 1. DÉSI EGYESÜLÉS 25 PONT, 2. Kudzsiri VSK 23, 3. Szászrégen 19, 4. Nyárádtői Egyesülés 17, 5. KOLOZSVÁRI EGÉSZSÉG 14, 6. Gyulafehérvári Egyesülés, 7. TORDAI ÜVEG ARANYOS FC 11, 8. Vajdahunyadi SK 10, 9. Marosújvári SK 6, 10. Alsógáld 4.

10. csoport: • Besztercei 1. FC Glória–Szatmárnémeti MSC 2–1 (gól: Paul Potra – 8. és Sandu Bococi – 34. perc, 11 m, illetve Gabriel Cădar – 55. perc) • Váradszentmártoni SK–Szilágysomlyói Sport 1–1 (Sergiu Pop – 66. perc, illetve Bogdan Ciaca – 51. perc). A sorrend: 1. Zilah 24 pont, 2. Nagybányai Minaur 20, 3. NAC 17 (15–14), 4. Beszterce 17 (17–17), 5. DÉSI SZAMOS 15, 6. Szilágysomlyó 13, 7. Váradszentmárton 12, 8. Nagysomkúti Haladás 11, 9. Szatmárnémeti 7, 10. Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 4.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: ERDÉLYI PORTYÁN AZ FTC

A címvédő FTC-Telekom büntetőkkel nyert a Gyergyói Hoki Klub otthonában a jégkorong Erste Liga pénteki mérkőzésén. A koronavírus-járvány miatt többször módosított programban ez volt a szezon első olyan találkozója, amikor erdélyi csapat magyarországi klubot fogadott. A Gyergyói HK október 15-én játszott utoljára a ligában, és mivel rosszul kezdte a szezont, azóta edzőváltáson is átesett.

A szombati mérkőzésén a Brassói Korona Wolves Radim Valcharnak a 65. percben ütött góljával 1–0-ra legyőzte hosszabbításban a társbajnok vendég FTC-Telekom csapatát. A magyar együttes sorozatban hat siker után kapott ki, de most is szerzett egy pontot.

Eredmények, Erste Liga, alapszakasz: • Gyergyói Hoki Klub–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 1–2 (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 0–1) – szétlövés után • Brassói Korona Wolves–FTC-Telekom 1–0 (0–0, 0–0, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után. A tabellán: 1. MAC HKB Újbuda 23 pont/11 mérkőzés, 2. FTC-Telekom 22/12, 3. Debreceni EAC 19/10, 4. Brassó 14/6, 5. Újpesti TE 13/10, 6. Csíkszeredai Sportklub 10/5, 7. Gyergyói HK 8/8, 8. Dunaújvárosi Acélbikák 7/9, 9. Titánok 4/7, 10. Budapesti Opten Vasas HC 3/4.

ROMÁNIAI JÉGKORONGBAJNOKSÁG: KÉT SAPIENTIA-SIKER

Egy hónapos megszakítás után folytatódott a romániai jégkorongbajnokság, a Sapienţia U23 egy szorosabb és egy magabiztos sikert aratott Csíkkarcfalván a sereghajtó Bukaresti Sportul Studenţesc ellen. A szövetség leállította a bajnokságot, ám hagyott egy kiskaput az együtteseknek: megfelelő elővigyázatossággal játszhatnak, amennyiben nincsen koronavírusos esetük.

Az erdélyi csapat előbb 7–5 (0–1, 4–2, 3–2), majd 13–2 (4–0, 4–2, 5–0) arányban diadalmaskodott. Első alkalommal Antal László 2, Salamon Ervin, Tódor Csaba, Ivácson Alfonz, Róth Zoltán és Antal Hunor, illetve Adrian Lefterache, Iani Dan Ion Jugurică, Fetés Róbert és Ştefăniţă Bucatoş osztozott a gólokon, a második találkozón Márton Koppány 2, Róth 4, Salamon, György Rajmund, Antal László 2, Tódor, Antal Hunor és Ivácson, illetve Andrei Buleandră és Jugurică volt a gólszerző.

A táblázatot a Gyergyói Hoki Klub vezeti 8 mérkőzésből szerzett 21 ponttal, a további sorrend: 2. Galaci MSC 17 pont/7 mérkőzés, 3. Csíkszeredai Sportklub 12/4, 4. Sapienţia U23 12/8, 5. Brassói Korona Wolves 7/4, 6. Bukaresti Steaua 0/5, 7. Sportul Studenţesc 0/10.

FÉRFI RÖGBI ROMÁN KUPA: STEAUA–NAGYBÁNYA DÖNTŐ

Az már korábban kiderült, hogy az A-csoportot a Nagybányai Tudomány MSC nyerte, a B-csoportban a fővárosi döntő csatában a Bukaresti Steaua papírforma győzelmet aratott a Bukaresti Dinamó felett. A Steaua a csoport negyedik találkozóján 38–14 (14–6) nyert Ghenceán, s veretlenül jutott a november 28-án esedékes fináléba (korábban 50–10-re nyert még a Dinamó ellen és kétszer legyőzte a Konstancai Tomiţaniit is, előbb 66–20-ra, majd 36–3-ra).

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA KUPA: TOVÁBBJUTOTT A BUKARESTI MSC

Kettős győzelemmel magabiztosan jutott a férfi kézilabda Európa Kupa harmadik fordulójába a Bukaresti MSC, amely a fővárosi Ioan Kunst-Ghermănescu Sportcsarnokban is kiütéses győzelmet aratott a bosnyák MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje felett. Eliodor Voica csapatából Claudiu Mazilescu és Raul Nantes Campos volt a legjobb 5–5 találattal, de szinte minden pályára lépő eredményes volt, gólt dobott Varo Lajos kapus is.

Eredmény, férfi kézilabda, Európa Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó: • Bukaresti MSC–MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje (bosnyák) 31–15 (16–8) – továbbjutott kettős győzelemmel, 61–38-as összesítéssel a Buk. MSC.