LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA: FELCSERÉLT PÁLYAVÁLASZTÓ A CFR MECCSÉN

Mint ismeretes, a labdarúgó Román Kupa tizenhatoddöntőjének sorsolása értelmében Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzést kellett volna rendezni a hó végén, de a vasutasok vezetősége kérelemmel fordult a moldvaiakhoz, hogy a találkozót a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban bonyolítsák le. A vasutasoknak nehézséget jelentett volna két fontos hazai Európa-Liga csoportmérkőzés (az olasz AS Róma és a bolgár CSZKA Szófia ellen) közé beiktatniuk egy jászvásári kiszállást. A jászvásári együttes elfogadta a kérést, így a bajnokcsapat Kolozsvárott rendezheti a Román Kupa-találkozót. A CFR 1907 a honlapján (www.cfr1907.ro) nyilvánosan megköszönte Ciprian Paraschiv klubelnök, Daniel Pancu vezetőedző, a többi vezetőségi tag és a játékosok jóindulatú hozzáállását.

LABDARÚGÓ-VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Eredmények: • Moldovai Köztársaság–Oroszország 0–0 • Bosznia-Hercegovina–Irán 0–2 (gól: Kaveh Rezaei – 46. és Gajedi – 91. perc) • Anglia–Írország 3–0 (Harry Maguire – 18., Jadon Sancho – 31. és Dominic Calvert-Lewin – 55. perc, 11 m) • Wales–Egyesült Államok 0–0.

LABDARÚGÓ II. LIGA, 12. FORDULÓ: ÚJABB OLTYÁN REMI

A román labdarúgó másodosztály alapszakasza 12. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén Szörényvárott/Drobeta-Turnu Severinben az éllovas Krajovai U 1948 sorozatban harmadszor döntetlenre végzett, ezúttal a bodzavásáriakkal.

Eredmény, II. liga, 12. forduló: • Krajovai U 1948–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC 1–1 (gól: Bradley Diallo – 72. perc, illetve Constantin Stoica – 87. perc; kiállítva: Andrei Ciolacu – 92. perc, Krajova). Hétfőre maradt a Ploieşti-i Petrolul–Bákói Aerostar találkozó, december 2-re halasztották a Temesvári Ripensia–Mioveni-i SK és a Călăraşi-i Dunărea–Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul összecsapást, előbbi esetben a vendégeket, utóbbiban a bánságiakat sújtja a világjárvány. Az állás: 1. U 1948 23 pont/11 mérkőzés, 2. Călăraşi 20/10 (15–10), 3. Temesvári ASU Poli 20/11 (11–7), 4. Bukaresti Metaloglobus 19/12, 5. Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 19/11, 6. Petrolul 17/10 (18–8), 7. KOLOZSVÁRI U FC 17/10 (14–8), 11. Gloria 16/11.

CFR 1907: HORVÁT VÉDŐ ÉS FINN CSATÁR A CÉLKERESZTBEN

Sajtóértesülések szerint a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata tárgyalásokat folytat egy tapasztalt horvát hátvéddel és egy a német Borussia Dortmundban is megfordult finn csatárral. A 32 esztendős Ivica Zunics középhátvéd szabadon igazolható, miután megvált az azeri Gabala/Qabala FK együttesétől. Pályafutása során a védő megfordult még a bosnyák HNK Tomislav Tomislavgradnál, Ausztriában a Simmeringernél, az SV Markt Sankt Martinnál, az SV Donau Lagenlebarnnál, a Bécsi Austria II., az SV Mattersburg II. és a Stegersbach együttesénél, majd a lengyel GKS Tychynél, az ukrán Volyn Lutsknál, az orosz Orenburgnál, az ukrán Csernomorec Odesszánál és a kazah Atyraunál.

A Prosport honlap szerint a HJK Helsinki 27 éves támadója, Tim Väyrynen is a vasutasok célkeresztjébe került. Hat évvel ezelőtt a csatárt megvette a Borussia Dortmund, de csak a másodcsapatban mutatkozott be. A játékos a pályafutása során játszott a finn Honkánál, Németországban még megfordult a Viktoria Köln, a Dynamo Drezda és a Hansa Rostock csapatánál, továbbá a holland Roda Kerkradénál, tizenháromszoros felnőtt válogatott, a nemzeti csapatban még nem lőtt gólt.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: MÉRKŐZÉSEK A TÜSKECSARNOKBAN

A címvédő FTC-Telekom 5–4-re legyőzte az ősi rivális Újpestet a jégkorong Erste Liga első vasárnapi mérkőzésén. A MAC HKB Újbuda szétlövés után nyert a vendég Dunaújváros ellen a szintén a budapesti Tüskecsarnokban rendezett találkozón.

Eredmények, Erste Liga, alapszakasz: • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Újpesti TE 5–4 (3–1, 1–2, 1–1) • MAC HKB Újbuda-Dunaújvárosi Acélbikák 4–3 (2–1, 1–1, 0–1, 0–0, 1–0) – szétlövés után. A tabellán: 1. MAC 23 pont/11 mérkőzés, 2. Debreceni EAC 19/9 (39–26), 3. FTC-Telekom 19/10 (46–42), 4. Brassói Korona Wolves 12/5, 5. Csíkszeredai Sportklub 10/5 (28–22), 6. Újpest 10/9 (29–37), 7. Gyergyói Hoki Klub 7/7 (16–25), 8. Acélbikák 7/9 (31–43), 9. Titánok 4/7, 10. Budapesti Opten Vasas HC 3/4.

ROMÁN NŐI KOSÁRVERESÉGEK A RIGAI BUBORÉKBAN

A női kosárlabda Európa-bajnoki selejtezők – EuroBasket 2021 során a D-csoportban két vereséggel zárt a román válogatott a lett fővárosban, Rigában létesített buborékban. A török Ayhan Avci szövetségi kapitány irányította együttes előbb 90:68 (27:15, 24:16, 12:17, 27:20) arányban kapott ki Olaszországtól, majd vasárnap 91:74 (19:27, 18:17, 31:14, 23:16) arányú vereséget szenvedett Dániától.

A Kolozsvári Universitatea Sportklub egyetlen válogatott játékosa, Alexandra Uiuiu egyetlen lepattanóval járult hozzá csapata teljesítményéhez.

A román pontszerzők: Gabriela Mărginean 17 + 17, Annemarie Gödri-Părău 4 + 19, Elisabeth Pavel 15 + 9, Ioana Ghizilă 16 + 3, Anca Şipoş 9 + 6, Dora Ardelean 2 + 10, Orbán Nikolett 2 + 8, Gabriela Irimia 3 + 2; játszott még Romina Filip és Alina Podar (mindkét meccsen), Alexandra Uiuiu, és Kilin Tünde (az olaszok ellen), illetve Carla Popescu és Kelemen Kincső (a dánok ellen).

Az olaszok legjobbja Cecilia Zandalasini volt 18 ponttal, a dánoktól pedig Maria Jespersen jeleskedett, 35 pontot szórt.

A többi mérkőzésen: • Csehország–Dánia 84:64 • Olaszország–Csehország 69:63. Az állás: 1. Csehország 7 pont, 2. Olaszország 7, 3. Dánia 5, 4. ROMÁNIA 5 – azonos pontszám esetén az egymás elleni mérkőzések rangsorolnak.

Jövő februárban Románia a csehek és az olaszok elleni mérkőzéssel zár. A kilenc csoportgyőztes és az öt legjobb csoportmásodik jut ki a kontinensviadalra, a listát a két házigazda Franciaország és Spanyolország egészíti ki.