Sporthírek röviden

LABDARÚGÓ I. LIGA, 8. FORDULÓ: KIKAPOTT AZ ÉLLOVAS

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 8. fordulója jelentette az oltyán gárda 100% menetelésének a végét: a Krajovai Universitatea FC hét nyert meccs után hazai pályán kikapott a Clinceni-i Academicától.

Eredmények, I. liga, alapszakasz, 8. forduló: • Medgyesi Gázmetán–Botoşani-i FC 1–2 (gól: Octavian Deaconu – 68. perc, illetve Mihai Ionuţ Butea – 34., öngól és Hamidou Keyta – 87. perc; kiállítva: Ondrej Baco – 68. perc, Gázmetán; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette) • Krajovai Universitatea FC–Clinceni-i Academica 0–1 (Buatista Cascini – 57. perc) • Aradi UTA–Târgoviştei Chindia 1–0 (Denis Rusu – 52. perc) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 4–0 (Valerică Găman – 62., Cosntantin Budescu – 84., 11 m, Sébastien Wüthrich – 89. és Riszto Radunovics – 92. perc, 11 m; kiállítva: Valentin Gheorghe – 52. perc, illetve Francisc Cristea – 90. perc) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Dinamó 2–0 (Anass Achahbar – 29. és Fülöp István – 77. perc). Vasárnapra maradt a Konstancai Viitorul–Piteşti-i Argeş FC és a Voluntari-i FC–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzés, hétfőn 21 órakor játsszák az FCSB–Nagyszebeni AFC Hermannstadt találkozót (élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó). Az élmezőny: 1. Krajova 21 pont, 8 mérkőzés, 2. FCSB 15/7 (17–9), 3. Sepsi 15/8 (12–6), 4. KV. CFR 1907 15/7 (8–3), 5. Botoşani 15/8 (12–10), 6. UTA 15/8 (7–6), 7. Chindia 11/8 (5–5).

LABDARÚGÓ II. LIGA: CSONKA 9. FORDULÓ

A román labdarúgó másodosztály alapszakaszának 9. fordulójában a Buzăui Gloria MSC–Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok találkozót a vendégek koronavírusos esetei miatt elhalasztották.

Eredmények, II. liga, alapszakasz, 9. forduló: • Turnu Măgurele-i Turris-Oltul–Resicabányai MSC 4–1 (gól: Ionuţ Cioinac – 11., Albert Voinea – 23., valamint Adrian Niţă 2 – 28. és 31. perc, illetve Alin Dudea – 32. perc; kiállítva: Lorenzo Acka – 21. perc, Resicabánya) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Temesvári Ripensia 1–2 (Martin Remacle – 3. perc, illetve Tudor Călin – 43., 11 m és Cosmin Sârbu – 90. perc, 11 m; a mérkőzés egyik megfigyelője a kolozsvári Teodora Albon volt) • Bukaresti Metaloglobus–FK Csíkszereda 2–1 (Bor Dávid – 2., öngól és Claudiu Herea – 89. perc, illetve Bara Levente – 75. perc) • Szloboziai Unirea–Călăraşi-i Dunărea 2–2 (Constantin Toma – 10., 11 m és Cristian Ene – 71. perc, illetve Bogdan Şandru – 2. és George Tudoran – 47. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Szlatinai MSC 1–0 (Cristian Scutaru – 43. perc) • Bákói Aerostar–Lénárdfalvi ACSF 2–3 (Andu Moisi – 4. és Cătălin Vraciu – 78. perc, illetve Alin Văsălie – 9., Marius Coman – 35., 11 m és Ante Bakmaz – 62. perc) • Chiajnai Concordia–Konstancai Farul 1–2 (Florin Borţa – 71. perc, illetve Florin Bălan – 60. és Andrei Banyoi – 89. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács Szabolcs vezette) • Ploieşti-i Petrolul–Krajovai U 1948 0–1 (William Baeten – 12. perc; a 84. percben a Petrolul játékosa, Steve Beleck 11-est hibázott; a mérkőzés tartalék játékvezetője a kolozsvári Dragoş Nicolae Lunca volt). A Bukaresti Rapid szabadnapos volt. Hétfőn 18 órakor játsszák a Mioveni-i SK–Kolozsvári U FC találkozót (élőben közvetíti a Look Sport+, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az élen: 1. Krajova 20 pont/8 mérkőzés, 2. Metaloglobus 19/9, 3. ASU Poli 17/8, 4. Turris-Oltul 15/9, 5. KV. U FC 14/8 (12–6), 6. Szlobozia 14/9 (11–10).

U-BT: HÁRMAN A VÁLOGATOTTBAN

A Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapatából három játékos öltheti magára országa címeres mezét, de a szakmai stábból is ketten a válogatottat segítik a novemberi mérkőzéseken. A román válogatott Lengyelországgal és Spanyolországgal mérkőzik november 28-án, illetve 30-án a valenciai tornán. Tudor Costescu szövetségi kapitány és segédje a bosnyák Nenad Markovics a játékosok közül Kuti Nándor Leventére számít, de a Sasokat segíteni fogja Adrian Resteman kinetoterapeuta és Mott Csaba masszőr is az U-BT-től.

Ezenkívül Karel Guzmant behívták a kubai válogatottba, amely a FIBA AmeriCup 2022 selejtezőjében érdekelt, és november 29-én Kanadával, másnap pedig a Dominikai Köztársasággal mérkőzik. Modibo Diaby a mali korosztályos, U18-as válogatottba kapott meghívást.

OSTRAVAI TENISZTORNA: KIESTEK NICULESCUÉK

A negyeddöntő jelentette a végállomást Monica Niculescu és ukrán párostársa, Nadja Kicenok számára a cseh Ostravában az 593 600 dollár összdíjazású keménypályás tornán. Niculescuék 95 perc alatt két szettben, 6:4, 7:6 (3) arányban szenvedtek vereséget a negyedik kiemelt Kirsten Flipkens, Demi Schuurs (belga, holland) kettőstől. A román, holland duó – amely az első fordulóban a Anna-Lena Friedsam, Raluca-Ioana Olaru (német, román) párost 7:5, 6:7 (3), 10–5 arányban verte – 6000 dolláros csekkel és 100 világranglistaponttal vigasztalódhat.

BÉCSI TENISZTORNA: FŐTÁBLÁRA JUTOTT BALÁZS ATTILA

Balázs Attila sikerrel vette az 1,55 millió euró összdíjazású keménypályás bécsi tenisztorna selejtezőjének első fordulóját. A világranglistán 85. helyezett magyar játékos szombaton 1 óra 16 perc alatt, két szettben győzte le az amerikai Rajeev Ramot. Balázs a 32-es főtáblára kerülésért a brazil Bruno Soaressel mérkőzött vasárnap, s ezt az akadályt is sikerrel vette: 67 perc alatt szintén két játszmában diadalmaskodott.

Eredmény, selejtező, 1. forduló: Balázs (8.)–Ram (amerikai) 7:5, 6:1; 2. forduló: Balázs–Soares (brazil) 6:2, 6:4.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: IMÉT NYERT A MAC ÚJBUDA

Az éllovas MAC Újbuda egy góllal jobbnak bizonyult vendégként a Dunaújvárosi Acélbikák csapatánál a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján. Idegenben győzött az FTC is, amely két góllal verte Győrött a Titánok együttesét.

Eredmények: Dunaújvárosi Acélbikák–MAC HKB Újbuda 4–5 (1–3, 3–1, 0–1) • Titánok–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 3–5 (1–2, 0–2, 2–1). A tabellán: 1. MAC 18 pont/7 mérkőzés, 2. Brassói Korona Wolves 12/5, 3. Csíkszeredai Sportklub 10/5 (28–22), 4. Debreceni EAC 10/6 (22–21), 5. FTC-Telekom 9/6, 6. Gyergyói Hoki Klub 7/7, 7. Újpesti TE 6/5, 8. Acélbikák 4/5, 9. Budapesti Opten Vasas HC 3/4, 10. Titánok 2/4.

ELHUNYT VERÉB KRISZTIÁN OLIMPIAI BRONZÉRMES KAJAKOZÓ

Elhunyt Veréb Krisztián olimpiai bronzérmes, többszörös világ- és Európa-bajnoki érmes kajakozó – tájékoztatta a család a Magyar Olimpiai Bizottságot (MOB). A MOB honlapjának vasárnapi gyászjelentése szerint a sportoló 43 éves korában, motorbalesetben vesztette életét szombaton Dominikán. Veréb Krisztián Miskolcon kezdett kajakozni, de kiemelkedő eredményeit a Csepel SC színeiben érte el, később pedig a Budapesti Honvéd versenyzője volt. A legjobb eredményeit csapathajóban érte el az 500 és 1000 méteres távokon. Legnagyobb sikereként 2000-ben a kajak párosok 1000 méteres számában Bártfai Krisztiánnal bronzérmet nyert a sydneyi olimpián. Két-két alkalommal állhatott a világbajnoki dobogó második és harmadik fokán, kontinensviadalokon háromszor lett második, és három világkupa-győzelme is volt. Az athéni ötkarikás játékokra derékfájdalmak miatt nem jutott ki. Veréb Krisztiánt a Magyar Olimpiai Bizottság saját halottjának tekinti.