SZALAI ATTILÁÉK ÖTÖT KAPVA BÚCSÚZTAK AZ EURÓPA LIGÁBÓL

Szalai Attila csapata, a ciprusi Apollon Limasszol házigazdaként 5–0-ra kikapott szerdán a lengyel Lech Poznantól a labdarúgó Európa Lliga-selejtező harmadik fordulójában. A magyar válogatott védőjátékos végig a pályán volt. A ciprusiak román idegenlégiósa, Florin Matei cserepados volt. A párharcok a harmadik fordulóban egy mérkőzésen dőlnek el, amelyeket a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendeznek.

Eredmény, selejtező, 3. forduló: • Apollon Limasszol (ciprusi)–Lech Poznan (lengyel) 0–5.

ZÖLD ASZTALNÁL ELBUKTA AZ ELSŐ MECCSÉT AZ AS RÓMA

Az AS Róma egyik játékosának jogosulatlan szerepeltetése miatt az Olasz Labdarúgó Szövetség 3–0-lal a Hellas Veronának írta jóvá a két csapat szombati bajnoki mérkőzését. A fővárosi csapatban Amadou Diawara annak ellenére játszott, hogy a neve nem szerepelt a klub szezonrajtra leadott felnőtt keretében. A 23 éves középpályást vélhetőleg figyelmetlenségből nem tüntették fel a felnőtt futballisták között, ugyanis a neve az U22-es névsorban volt leadva, annak ellenére, hogy kora miatt ott már nem szerepelhetne. Az AS Róma már hétfőn jelezte, hogy büntetés esetén fellebbezni fog az ítélet ellen. A szombat esti mérkőzés a pályán 0–0-s döntetlennel zárult.

DÖNTŐBE JUTÁSÉRT KÜZDENEK TECĂUÉK HAMBURGBAN

Két sikert jegyzett a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău páros Hamburgban a férfi salakpályás teniszeverseny (1 062 520 euró összdíjazás). A nyitókörben az első kiemelt kolumbiai Juan Sebastian Cabal, Robert Farah kettős 6:6-os állásnál feladta ellenük a mérkőzést, majd a negyeddöntőben a francia Nicolas Mahut, Fabrice Martin duót 6:3, 7:5-re győzték le. A fináléba kerülésért Tecăuék a Lukasz Kubot, Marcelo Melo (lengyel, brazil, 3.)–John Peers, Michael Venus (amerikai) párharc győztesével vívnak.

U PRODVINALCO: ÚJABB KUPAMECCS KÖVETKEZIKA férfi rögbi Román Kupa csoportmérkőzések második fordulójában a Kolozsvári U Prodvinalco vasárnap 11 órai kezdettel, zárt kapus mérkőzésen a Temesvári MSC-t fogadja a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban.

TESTÉPÍTÉS: PRO NUTRITION GRAND PRIX DÉSEN

A hétvégén, szeptember 26-án és 27-én, mindkét napon 10 órai kezdettel a dési sportcsarnok ad otthont a 12. Pro Nutrition Grand Prix testépítő versenynek. A vetélkedősorozatot élőben közvetíti a szervezők YouTube-csatornája.

HÚSZÉVES BEÁLLÓSSAL ERŐSÍTETT A NŐI KOSÁRCSAPAT

A Kolozsvári Universitatea Sportklub női kosárlabdacsapata a www.u-cluj.ro honlapon bejelentette Alexandra Bobar leigazolását. A 20 éves beállós az előző idényben a Marosvásárhelyi Sirius KK csapatát erősítette, 21 mérkőzésen lépett pályára, és átlagban meccsenként 3,7-es pontot és 2,8-as lepattanót szerzett. Bobar 179 cm magas, a gyulafehérvári sportiskola végzőse, csapatával a 4. helyen végezte az U18-as korosztályos bajnokságot.

TRANSILVANIA RALLY KOLOZSVÁROTT

A hétvégén a ralibajnokság utolsó előtti fordulójának, a Transilvania Rallynak ad otthont Kolozsvár és környéke. A rali a Tour European Rally és a European Rally Trophy sorozatba is beletartozik. Az ünnepélyes megnyitót csütörtökön este tartották a Kolozsvár Aréna és a BT Aréna közötti térségben. Pénteken 9 órától kezdődik a tesztverseny a szászfenesi szakasz egy részén, 16.03-kor rajtol az első mért futam, a Tarnica 1 (22,7 km) Havasnagyfalutól a tarnicai gátig. A második mért szakasz szintén Tarnicán 18.18-kor veszi kezdetét, majd 21.06-kor lesz a Bükk 1 futam, amely ezúttal nem tartalmaz makadámos szakaszt. Szombaton 10.11-kor két szászfenesi mért szakasz, a Kolozsvár melletti körverseny és két dongói futam lesz amely magába foglalja a Valea Fericirii részt is (összesen 25,1 km). Az utolsó mért szakasz a Bükk 2 17.07-kor kezdődik, majd következik a díjkiosztás 19.30-kor a két kolozsvári aréna közötti területen. A verseny idején és azt megelőzően útlezárásokat és forgalomeltereléseket foganatosítanak.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.