LIGUE 1: KÉT FORDULÓ UTÁN

A labdarúgó topligák közül a francia bajnokság rajtolt el elsőnek. A második forduló csütörtök este végződött, a koronavírusos esetekkel sújtott bajnok, a Paris Saint-Germain, bal lábbal kezdett (a nyitófordulóból elhalasztották az FC Metz elleni meccsét): 1–0-s vereséget szenvedett idegenben az RC Lenstől. A találkozót mintegy 3800 néző tekintette meg. A Bajnokok Ligája-döntős PSG-től hét játékos, a sztárjai közül a brazil Neymar és Kylian Mbappé is fertőzött, így több fiatal kapott lehetőséget. A mérkőzést a kameruni Ignatius Ganago gólja döntött el az 58. percben, a csatár a 17. percben kapufát is lőtt és a 63. percben is kihagyott egy ordító lehetőséget.

Eredmények, 1. forduló: • Girondins Bordeaux–FC Nantes 0–0 • Dijón–Angers 0–1 • OSC Lille–Stade Rennes 1–1 • AS Monaco–Stade Reims 2–2 • Lorient–Racing Strasbourg 3–1 • Nimes–Brest 4–0 • OGC Nice/Nizza–RC Lens 2–1 (három mérkőzést elhalasztottak). 2. forduló: • Olympique Lyon–Dijón 4–1 (az olasz AC Milanhoz készülő román válogatott Ciprian Tătărşanu szokás szerint csak a cserepadon kapott helyet) • Rennes–Montpellier 2–1 • Strasbourg–Nizza 0–2 • Reims–Lille 0–1 • FC Metz–Monaco 0–1 • Nantes–Nimes 2–1 • Angers–Bordeaux 0–2 • Saint-Étienne–Lorient 2–0 • Brest–Olympique Marseille 2–3 • Lens–Paris Saint-Germain 1–0. A táblázatot a hatpontos Nizza vezeti öt olyan együttes előtt – Bordeaux, Monaco, Rennes, Lille és Nantes – amely 4 pontot gyűjtött.

EL: MEGVAN AZ ELSŐ SELEJTEZŐKÖR UTOLSÓ, BUDAPESTI TOVÁBBJUTÓJA

A szlovén NS Mura 4–0-ra kiütötte az észt Nomme Kaljut az Európa-liga első selejtezőkörének utolsó mérkőzésén. A muraszombati együttes a dán Aarhusszal találkozik a következő fordulóban. A találkozót azért nem tudták az eredetileg kiírt augusztus 27-i időpontban megrendezni, mert mindkét csapatban volt egy-egy koronavírusos eset. A meccs megrendezését a balti ország egészségügyi hatósága nem tiltotta meg, ám a kormány engedélyére is szükség lett volna, de ezt végül nem kapták meg. A szlovénok az első félidőben, húsz perc alatt szerezték mind a négy góljukat a csütörtökön pótolt mérkőzésen, amelynek helyszíne az újpesti Szusza Ferenc Stadion volt.

ELMARAD A GYŐRI MARATONI KAJAK-KENU EURÓPA-BAJNOKSÁG

Elmarad a győri maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság, amelyet október 1. és 4. között lett volna esedékes. A magyar szövetség a közösségi oldalán jelentette be a hírt, miután az Európai Kajak-Kenu Szövetség (ECA) a törlésről döntött. Az ECA a magyarországi járványügyi előírások szigorításával és az alacsony nevezői létszámmal indokolta a lépést.

„Szeretnénk köszönetet mondani a Magyar Kajak-Kenu Szövetségnek a lelkes előkészítő munkáért, de a Covid-19 járvány okozta problémák miatt meg kellett hoznunk ezt a nehéz döntést” – írta az ECA.

A kontinensviadalt eredetileg Csepelen rendezték volna júliusban, de a pandémia miatt elhalasztották és a helyszínét is megváltoztatták.