SIMONE TEMPESTINI ÚJABB RALISIKERE

Az abszolút ralibajnok, Simone Tempestini (Napoca Rally Academy) és navigátora, Sergiu Itu a hétvégi Szeben Ralit is megnyerte. A ralibajnokság harmadik fordulójában a Skoda Fabia R5-tel versenyző olasz származású pilóta mind a kilenc mért szakaszon első lett, összesítve 1:08:49,8 órás eredménnyel végzett az élen. Sorozatban harmadszor lett dobogós a Dan Gîrtofan, Tudor Mârza (Skoda Fabia R5) egység 4:55,3 perccel lemaradva a győztesektől, míg a harmadik helyen a helyi kedvenc Sebastian Barbu, Bogdan Iancu (Skoda Fabia Rally2) egység végzett 6:18 perc hátránnyal. A top 5-be még Maior Norbert–Maior Francesca (Peugeot 208 R2) és Rareş Tomiţă, Mihai Capet (Mitsubishi Lancer Evo 9) fért be 6:56,5 perces, illetve 7:10,2 perces lemaradással. Az első napon a nagy nevek közül Bogdan Marişca, a másodikon Valentin Porcişteanu volt kénytelen feladni a versenyt. Összesítésben az ifjabb Tempestini 130 ponttal vezet Gârtofan (99 pont) és Maior Norbert (75) előtt. A negyedik fordulót, a Jászvásár Ralit a tervek szerint szeptember 4. és 5. között bonyolítják le.

U FC: KIÜTÉSES SIKER ELŐKÉSZÜLETI TALÁLKOZÓN

A Kolozsvári U FC másodosztályú csapata gólfesztivált rendezett a Kolozsvár Arénában a III. ligás Zilahi MSC elleni találkozón, a végeredmény 6–2 volt. A gólok sorát Cătălin Andrei Ştefănescu nyitotta meg a 33. percben, majd hamarosan Răzvan Horj növelte az előnyt, de a szilágyságiak szépíteni tudtak a 40. percben, így 2–1-es U FC-előnnyel vonultak szünetre a felek. Fordulás után egyenlített a Zilahi MSC (2–2), utána viszont már csak egy csapat volt a pályán, az U FC Alexandru Pop, Horj és kétszer az új izraeli szerzemény, Idan Golan volt eredményes (6–2).

Adrian Falub csapata: Muţiu – Inácio, Telcean, Horj, Dican – Taub, Novac, Ştefănescu – Moraru, Barbu, Gavra; cserék: Golan, Meşter, Neciu, Negrean, Pop, Rus, Văsălie és Vomir.

BARÁTSÁGOS MECCSEK SORA A DÉSI EGYESÜLÉSNEK

Három barátságos meccset vívott sorozatban a III. liga rajtjára készülő Dési Egyesülés. Dragoş Militaru vezetőedző 22 játékosra számíthat, négy közülük az ificsapattól jött. Az Egyesüléshez két fiatal játékos érkezett a felszámolt Kolozsvári CFR II-től, a 19 éves Ionuţ Rus és a 22 esztendős Denis Roş. A désiek előbb 4–0-ra kikaptak Kolozsvárott az U FC-től, majd hazai pályán 3–2-re a Zilahi MSC-től (a gólokon Istrate 2 és Jola, illetve Florin Blaj és Sabo osztozott). A hétvégén következett a Besztercei Glória elleni kiszállás, amelyen a désiek 3–0-ra diadalmaskodtak Angelo Cocian 4. percben értékesített büntetőjével és Bogdan Pop két találatával. Ugyancsak Déshez kapcsolatos hír, hogy megkezdték a közeli vásártéri pályán a stadion építését, amelyet az Egyesülés edzőpályaként használhat a közeli jövőben. (Erkedi Csaba)