JÉGKORONG ERSTE LIGA: EGY SIKERRE AZ ELŐDÖNTŐTŐL A CSÍKSZEREDAI SPORTKLUB

A Csíkszeredai Sportklub egy sikerre került az elődöntőbe jutástól a jégkorong Erste Ligában, mivel a negyeddöntős párharc negyedik találkozóján hosszabbításban legyőzte a vendég Debreceni EAC-t.

Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzés: • Gyergyói HK–Brassó Korona MSC 5–2 (0–1, 3–1, 2–0). 4. mérkőzések: • Gyergyó–Brassó 1–4 (0–2, 1–1, 0–1) – az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–2 • Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 3–2 (0–1, 2–0, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után – az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–1 a Csíkszeredai Sportklub javára • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 1–4 (1–0, 0–1, 0–3) – az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–1 az FTC javára.

A román bajnokságban a Bukaresti Steaua két kiütéses győzelemmel igazolta a papírformát a másik fővárosi gárda, a Sportul Studenţesc ellenében.

Eredmények: • Bukaresti Steaua–Bukaresti Sportul Studenţesc 12–3 (1–1, 4–2, 7–0) és 14–1 (5–0, 3–1, 6–0). Az állás: 1. Galaci MSC 73 pont/26 mérkőzés, 2. Csíkszereda 67/28, 3. Gyergyó 61/30, 4. Korona 50/24, 5. Steaua 37/29, 6. Sapientia U 23 21/33, 7. Sportul 0/16.

EL: SZOBOSZLAI GÓLPASSZT ADOTT, A RED BULL SALZBURG KIESETT

Szoboszlai Dominik együttese, a Red Bull Salzburg hazai döntetlennel búcsúzott a labdarúgó Európa Ligától a legjobb 32 között. Az osztrák együttes múlt csütörtökön 4–1-re kikapott az Eintracht Frankfurt vendégeként. A visszavágót eredetileg csütörtökön játszották volna, ám időjárási okok miatt elhalasztották, mivel a meteorológiai szolgálat orkán erejű szél miatt riasztást adott ki Salzburg térségére. A pénteken pótolt találkozón a magyar válogatott támadó középpályás kezdőként 86 percet játszott, és csapata második találata előtt ő ívelte a labdát szögletből a kameruni Jérome Onguéné fejére.

Az Eintracht a svájci FC Bázellel találkozik a következő körben, az első mérkőzést Frankfurtban rendezik. Az EL nyolcaddöntős párharcainak első összecsapásait március 12-én, a visszavágókat pedig egy héttel később rendezik.

Európa Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó: • Red Bull Salzburg (osztrák)–Eintracht Frankfurt (német) 2–2 (gól: Andreas Ulmer – 10. és Jérome Onguéné – 72. perc, illetve André Silva 2 – 30. és 83. perc) – továbbjutott az Eintracht 6–3-as összesítéssel.

LABDARÚGÓ I. LIGA, RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ

A hétvégén elkezdődött a rájátszás a román labdarúgó élvonal felső- és alsóházában.

Eredmények:

Alsóház: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Jászvásári/Iaşi Politechnika 1–1 (gól: Pavol Safranko – 69. perc, illetve Ovidiu Horşia – 15. perc) • Bukaresti Dinamó–Clinceni-i Academica 0–1 (Alexandru Buziuc – 71. perc) • Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC 0–0. Hétfőn 18 órakor játsszák a Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Târgoviştei Chindia találkozót. Az állás: 1. Viitorul 21 pont/1 mérkőzés, 2. Sepsi 18/1, 3. Dinamó 17/1, 4. Clinceni 14/1, 5. Hermannstadt 13/0, 6. Chindia 13/0, 7. Jászvásár 12/1, 8. Voluntari 11/1.

Felsőház: • Botoşani-i FC–FCSB 2–2 (gól: Marko Dugandzics 2 – 5. és 52. perc, illetve Dennis Man – 12. és Darius Olaru – 45. + 1. perc). Vasárnapra maradt a Krajovai Universitatea FC–Medgyesi Gázmetán találkozó, hétfőn 20.30-kor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban játsszák a Kolozsvári CFR 1907–Gyurgyevói/Giurgiui Astra összecsapást. A sorrend: 1. KV. CFR 1907 26 PONT/0 MÉRKŐZÉS, 2. Botoşani 24/1, 3. Steaua 23/1 (2–2), 4. Krajova 23/0 (0–0), 5. Gázmetán 22/0, 6. Astra 21/0.

LABDARÚGÓ II. LIGA, 23. FORDULÓ: ÚJABB REMI AZ U FC-NEK

A hétvégén rendezték a román labdarúgó másodosztály 23. fordulóját. A Kolozsvári U FC – immár 12. alkalommal – döntetlenre végzett, ezúttal a Buzăui Gloria MSC otthonában mentett pontot 0–2-es állásról.

Végeredmény: • Buzăui Gloria MSC–Kolozsvári U FC 2–2 (Cristian Balgiu – 29. és Iulian Roşu – 45. perc, illetve Dorin Goga – 59. és Cristian Gavra – 67. perc).

Adrian Falub együttese: Gorcea – Inácio Miguel, Telcean, Crăciun (55. perc Ştefănescu), Horj – Neciu, Dican (55. perc Florescu), Barbu, Mailat (90. perc Alex Pop) – Goga, Gavra.

A többi eredmény: • Călăraşi-i Dunărea–FK Csíkszereda 2–1 (gól: Georgian Honciu – 41. és Madikaba Doumbia – 93. perc, illetve Pintér Zoltán – 80. perc) • Aradi UTA–Temesvári Ripensia 3–0 (Valentin Buhăcianu 2 – 29. és 62., továbbá Octavian Ursu – 80. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok–Zsilvásárhelyi Pandúrok 4–0 (Darius Buia – 50., Marius Cioiu – 82., valamint Vlad Rusu 2 – 89. és 92. perc) • Turnu Măgurele-i Turris Oltul–Chiajnai Concordia 2–1 (Cătălin Pârvulescu – 56. és Albert Voinea – 66. perc, illetve Andrei Burlacu – 76. perc; kiállítva: Dan Bucşa – 57. perc, Concordia) • Ploieşti-i Petrolul–Konstancai Farul 0–0 • Temesvári ASU Politechnika–Bukaresti Rapid 0–0 (kiállítva: Robert Băjan – 7. perc, Rapid) • Piteşti-i Campionii Argeş FC–Mioveni-i SK 1–1 (Răzvan Matiş – 81. perc, illetve Raul Costin – 90. perc). A Resicabányai MSC szabadnapos volt, a Bukaresti Metaloglobus–Sznagovi Sportul találkozón nem jelentek meg a vendégek, ezért játék nélkül, 3–0-ra nyertek a házigazdák – mivel az Ilfov megyeieknek ez volt a második ilyen esete, a kizárás sorsára jutottak. Az állás 22 mérkőzés alapján: 1. UTA 47 pont, 2. Mioveni 38, 3. Rapid 37, 4. Turris Oltul 36, 5. Argeş 35 (30–25), 6. Petrolul 35 (21–19), …, 13. KV. U FC 27.

TENISZ: FŐTÁBLÁRA JUTOTT KÉT ROMÁN LÁNY LYONBAN

A franciaországi Lyonban rendezett 275 ezer dollár összdíjazású keménypályás tenisztornának selejtezőjében két román lány próbált szerencsét, mindkettő sikerrel vette mind a két akadályt.

Könnyebb dolga Jaqueline Cristiannak volt, aki előbb 91 perc alatt 7:5, 6:0-ra kiütötte a spanyol Nuria Parrizas Diazt, majd mindössze 55 perc alatt elgázolta a belga Lara Saldent (6:3, 6:0). Irina-Maria Bara az első fordulóban lemásolta Cristian eredményét (81 perc alatt 7:5, 6:0 a francia Audrey Albie ellen), utána viszont nagy csatában, két szettben 7:6 (5), 6:3-mal búcsúztatta a bolgár Isabela Sinikovát, akit negyedik meccsükön most vert meg először – ez a találkozó 1 órát és 26 percet tartott.

A 32 teniszezőt felvonultató főtáblán alanyi jogon szerepel Ana Bogdan és a magyar Babos Tímea, előbbi a cseh Tereza Martincovával játszik az első fordulóban, utóbbi éppen Barával játszik. Christian első ellenfele az ausztrál Priscilla Hon lesz.

ELHUNYT SZÉKELY ÉVA, OLIMPIAI BAJNOK ÚSZÓ, A NEMZET SPORTOLÓJA

Kilencvenkét éves korában elhunyt Székely Éva, olimpiai bajnok úszó, a Nemzet Sportolója. Halálhíréről a Magyar Úszó Szövetség tájékoztatta szombaton az MTI-t. Székely Éva pályafutása csúcsára 1952-ben, a Helsinkiben rendezett ötkarikás játékokon ért fel: a finn fővárosban úgy nyert aranyérmet a 200 méteres mellúszásban, hogy a világon első nőként pillangózta végig a távot. Olimpiai rekorddal győzött, és csaknem három másodperccel előzte meg az ezüstérmes Novák Évát. Ugyanebben a számban négy év múlva, Melbourne-ben ezüstérmes lett.

LÉGFEGYVERES EB: PÉNI ISTVÁN ARANYÉRMES PUSKÁBAN

Péni István aranyérmet nyert férfi puskában a wroclawi légfegyveres Európa-bajnokság szombati versenynapján. A már tavaly olimpiai kvótát szerzett 23 éves klasszis a hatodik helyen jutott be a fináléba, amelyet óriási izgalmak után, 250,5 körös teljesítménnyel nyert meg. Az alapversenyben első és a döntőbe kerüléssel olimpiai kvalifikációt szerzett Sidi Péter 143,4 körrel a hetedik helyen zárta a nyolcas döntőt. A karrierje első felnőtt Európa-bajnoki címét begyűjtő Péninek ez a második érme Wroclawban, mivel pénteken – az egyéniben szombaton hatodik – Dénes Eszterrel második lett vegyes párosban. A magyar küldöttség a vasárnapi zárás előtt két felnőtt és négy junior dobogós helyezéssel állt, a hat éremből négy a legfényesebb. A juniorok három arany- és egy bronzéremmel zártak.

A női puskások versenyét az olimpiára már korábban kvalifikált román Laura-Georgeta Coman nyerte 251,2 körrel, aki ezzel megvédte címét. Roxana Georgiana Sidi a 14., Eliza Alexandra Molnar a 71. helyen végzett.