RÖPLABDAMECCS A SPORTCSARNOKBAN

A női röplabda A1-osztályban hétközi fordulót rendeznek, szerdán 14 órai kezdettel az alapszakasz 21. játéknapján a Kolozsvári U NTT Data a Voluntari-i CSO-t fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban.

LABDARÚGÓ II. LIGA: KIÜTÉSES ARADI SIKER CSÍKSZEREDÁBAN

Hétfőn egy mérkőzést játszottak a labdarúgó másodosztály 22. fordulójában, a Bálint László edzette feljutásra hajtó aradi együttes kiütéssel nyert Csíkszeredában.

Eredmény: • FK Csíkszereda–Aradi UTA 0–6 (gól: Florin Ilie – 11., Romario Moise – 33., Alexandru Ioniţă I. – 43., Cristian Melinte – 54., Valentin Buhăcianu – 58. és David Miculescu – 74. perc). A forduló a keddi Bukaresti Rapid–Turnu Măgurele-i Turris Oltul találkozóval ért véget. Az állás: 1. UTA 44 pont/21 mérkőzés, 2. Mioveni-i SK 37/21, 3. Rapid 35/20, 4. Piteşti-i Campionii Argeş FC 34/21 (29–24), 5. Ploieşti-i Petrolul 34/21 (21–19), 6. Turris Oltul 32/19, …, 14. KOLOZSVÁRI U FC 26/21, 15. Csíkszereda 22/21.

DAVIS-KUPA: FUCSOVICS ÉS BALÁZS IS PÁLYÁRA LÉP A DEBRECENI SELEJTEZŐBEN

Fucsovics Márton és Balázs Attila is biztosan pályára lép márciusban Belgium ellen a tenisz Davis Kupa debreceni selejtezőjében. A szövetség (MTSZ) vasárnapi tájékoztatása szerint a válogatott két legjobbja vállalja a szereplést a Főnix Csarnokban.

„Nagyon örülök, hogy mindkét éljátékosunk ott lehet Debrecenben” – nyilatkozta Juhász Gábor, az MTSZ főtitkára. „Marci szülővárosából, Nyíregyházáról, továbbá Budapestről és az ország minden részéről is sok szurkolóra számítunk a Főnixben, bízom benne, hogy fergeteges hangulatot tudunk teremteni, a srácaink nagyon megérdemlik. Azt is elárulhatom, hogy amennyiben nyerünk a belgák ellen, a madridi fináléban is mindketten pályára lépnek majd” – tette hozzá.

A március 6-án és 7-én esedékes debreceni selejtezőben a párharc győztese a világ legjobb együtteseivel küzdhet meg a novemberi, 18 csapatos madridi Dk-döntőben.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: NEGYEDDÖNTŐS EREDMÉNYEK

A Brassói Korona MSC előnyt szerzett, a címvédő Ferencváros hátrányba került hétfőn a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. A Csíkszeredai Sportklub 1–1-re áll a DEAC ellenében.

A brassói klub pénteken váltott edzőt, a szlovákiai Julius Pénzes helyét a kanadai Dave MacQueen vette át. A címvédő és középszakaszgyőztes Ferencváros saját közönsége előtt a rendes játékidő után 1–1-re állt a Fehérvári Titánokkal, a hosszabbításban nagy meglepetésre a vendégek kerekedtek felül. A játékvezető Halassy György 28 év után befejezte pályafutását, a fővárosi mérkőzésen fújta utoljára a sípot profi találkozón. Tiszteletére a bírók a nevével ellátott mezt viseltek az összecsapáson.

A Csíkszeredai Sportklub idegenbeli győzelemmel került előnybe, a Debreceni EAC elleni párharc első, vasárnapi felvonásán 3–0-ra nyert vendégként. Másnap a DEAC egyenlített. A második találkozó derekán – gól nélküli állásnál – jégproblémák miatt közel negyvenperces kényszerszünet zökkentette ki a csapatokat. Már úgy tűnt, csak a ráadásban dől el a mérkőzés, ám hat perccel a végső dudaszó előtt a hazaiaktól Mazzag Dániel betalált az addig 28 hárítást bemutató Makszim Szamankov kapujába. A debreceni hálóőr, Hetényi Zoltán 53 védéssel járult hozzá csapata sikeréhez.

Eredmények, Erste Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések: • Debreceni EAC– Csíkszeredai Sportklub 0–3 (0–1, 0–2, 0–0) • Brassói Korona MSC–Gyergyói HK 3–2 (0–0, 0–2, 3–0) • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 1–2 (0–0, 1–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után. 2. mérkőzés: • Dunaújvárosi Acélbikák–Újpesti TE 1–5 (0–2, 1–1, 0–2) – a párharc állása 2–0 az UTE javára • DEAC–Csíkszereda 1–0 (0–0, 0–0, 1–0) – az állás: 1–1.

A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

SÚLYOS ROMÁN KOSÁRVERESÉG IZRAELBEN

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a román férfi kosárlabda válogatott, ezúttal Izraelben kapott ki 24 ponttal a FIBA EuroBasket 2021 Tel-Avivban játszott hétfői mérkőzésén.

Az A-csoportban csütörtökön Kolozsvárott a világbajnok spanyol csapattól kapott ki Tudor Costescu szövetségi kapitány együttese. A mester három helyen változtatott a kereten, egyebek között kihagyta a Kolozsvári U-BT egyetlen képviselőjét, Rareş Uţăt.

Végeredmény: • Izrael–Románia 87:63 (16:12, 27:26, 22:18, 22:7) – a kolozsvári pontszerzők: Mirel Dragoste 11, Emanuel Căţe 10, Giordan Watson 9, Iulian Orbeanu és Mihai Marius Măciucă 6–6, Tudor Gheorghe és Lucas Tohăţan 5–5, Alex Olah 4, Radu Vârnă 3, Bogdan Popa és Bogdan Ţâbârnă 2–2; játszott még Dragoş Diculescu. A házigazdák legjobbja a 21 pontot szerző Deni Avdija volt.

A csoport másik mérkőzésén vasárnap Lengyelország óriási meglepetésre idegenben 80:69-re legyőzte a spanyol gárdát.

Az állás: 1. Izrael 4 pont, 2. Lengyelország 3, 3. Spanyolország 3, 4. ROMÁNIA 2.

A harmadik fordulót november 27-én rendezik, a párosítás: Románia–Lengyelország és Izrael–Spanyolország.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.