U FC: KÉT GYŐZELEM EGY NAPON

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság folytatására készülő Kolozsvári U FC két győzelemmel zárta felkészülését: előbb a III. ligás Kudzsiri Kohászt verte 3–2 (1–1) arányban, majd a negyedosztályú Kolozsvári Viktória (korábbi Supporter 2.0) ellen gólfesztivállal nyert 8–0 (4–0) arányban. Mindkét összecsapást a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportpark műfüves pályáján rendezték.

Előbbi mérkőzésen Cristian Gavra (17. perc), Bogdan Florian Barbu (50. perc, 11 m) és Sebastian Árpád Mailat (64. perc), illetve Alin Dohotariu (33. perc) és Robert Dicu (83. perc) volt eredményes. A második meccsen Marius Coman mesterhármast jegyzett (5., 61. és 78. perc), a többi gólszerző: Vlad Dumitru Mihalcea (7. perc, 11 m), Artur Crăciun (9. perc), Daniel Niculae Pârvulescu (15. perc), Alin Văsălie (47. perc) és George Florescu (52. perc).

Adrian Falub kezdőcsapatai:

A Kudzsiri Kohász ellen: Gorcea – Inácio, Telcean, Andrei Mureşan, Neciu – Barbu, Dican – Ştefănescu, Goga, Mailat – Gavra.

A Viktória ellen: Dur-Bozoancă – Ilieş, Crăciun, Florescu, Taub – Văsălie, Penescu – Pop, Mihalcea, Pârvulescu – Coman; játszott még: Horj és Tudor.

Következik az első hivatalos mérkőzés pénteken, február 21-én 20 órakor a Piteşti-i Campionii Argeş FC lesz az U FC ellenfele a Kolozsvár Arénában a II. liga 22. fordulójának nyitómérkőzésén.

NŐI KOSÁRLABDA ROMÁN KUPA: SEPSI-DIADAL

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénában rendezték a női kosárlabda Final Four mérkőzéseit – a végső győzelmet a házigazda Sepsi SIC szerezte meg immár hatodik alkalommal.

Eredmények, elődöntő: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Bukaresti Agronómia SK 109:41 (26:12, 32:7, 28:15, 23:7) • Aradi BC–Kézdivásárhelyi KSE 76:59 (23:18, 22:21, 23:8, 8:12). Döntő: • Sepsi SIC–Arad 80:67 (14:24, 35:12, 14:15, 17:16).

FÉRFI KÉZILABDA CHALLENGE KUPA: NEGYEDDÖNTŐS A POTAISSA ÉS A BUKARESTI MSC

Némi izgalmak árán mindkét Romániát képviselő együttes a legjobb nyolc közé jutott a férfi kézilabda Challenge Kupában. A Tordai Potaissa három góllal nyert idegenben (36–33) a BVS Bern ellen, a visszavágón azonban szinte meggyűlt a baja a svájciakkal. A George Bariţiu Sportteremben ugyanis a vendégek nyertek 35–33 (18–19) arányban a visszavágón. A Kolozs megyei gárda, amely 2018-ban elhódította e trófeát összesítésben 69–68-cal jutott tovább.

A tordaiak gyengén kezdtek, a vendégek vezettek hosszú időn át (5–2-re, 9–5-re, 11–8-ra és 13–9-re is), de a félidő végül a Potaissa egygólos előnyével zárult. A svájciak uralták az utolsó 20 percet, az 52. percben ismét négy gól volt az előnyük (30–26), végül azonban csak kettőt sikerült ebből megőrizniük a végére (a találkozó utolsó gólját a Potaissa játékosa Răzvan Pavel dobta).

A tordai góldobók: Marius Szőke 9, Milos Dragas 8, Daniel Pop és Cristian Ghiţă 4–4, Tálas Huba Elemér 3, Mihai Rohozneanu 2, Răzvan Pavel, Thalmaier Roland és Georgică Cântec 1–1; a svájciaktól Matthias Gerlich volt a legeredményesebb 10 találattal.

A tordaiaknak ismét hazai pályán, csütörtökön 17 órai kezdettel bajnoki találkozójuk lesz, a Bölények Ligája 17. fordulójából pótolják a Călăraşi-i Dunărea elleni találkozót.

A Bukaresti MSC is izgalmas mérkőzésen jutott tovább, a címvédő csak 24–24 (10–10) arányú döntetlenre végzett a fővárosban az Alingsas HK-val (az egyenlítő gólt az utolsó pillanatban lőtte, a vendégek adott pillanatban három góllal is vezettek), miután korábban Svédországban 29–28-ra nyerni tudott. A bukarestiek 53–52-es összesítéssel jutottak tovább a negyeddöntőbe. Mindkét fél legeredményesebb játékosa, Henrique Selicani Teixeira, illetve Felix Claar 6 gólig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA BL: A MOL-PICK SZEGED HÁROM GÓLLAL LEGYŐZTE A PSG-T

A MOL-Pick Szeged házigazdaként három góllal legyőzte a francia Paris Saint-Germain csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, vasárnap. A két csapat párizsi mérkőzését 30–25-re a PSG nyerte szeptember 22-én.

A Paris Saint-Germain harmadszor veszített tétmérkőzést a mostani idényben, eddig csak a katalán Barca tudta legyőzni. A mezőny legeredményesebb játékosa Joan Canellas volt a házigazdáktól, aki 12 kísérletből tíz gólt dobott. A vendégeknél a dán Mikkel Hansen hétszer volt eredményes. A két csapat nyolcadszor találkozott egymással a nemzetközi porondon, a MOL-Pick Szeged négy vereség és egy döntetlen mellett harmadszor nyert.

A kilenc győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel álló MOL-Pick Szeged szerdán a német Flensburg-Handewitt vendége lesz, a nyolc sikerrel és négy vereséggel rendelkező Telekom Veszprém pedig jövő vasárnap a francia Montpellier HB együttesét fogadja a BL csoportkörében.

Eredmények, csoportkör, 12. forduló:

A-csoport: • MOL-Pick Szeged–Paris Saint-Germain (francia) 32–29 (15–18) • Elverum Handball (norvég)–SG Flensburg-Handewitt (német) 28–34 (14–15) • Barcelona (spanyol)–HC PPD Zágráb (horvát) 32–23 (17–9) • Aalborg Handbold (dán)–RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 28–24   (13–9). A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont, 2. MOL-PICK SZEGED 20, 3. PSG 18, 4. Aalborg 13, 5. Flensburg-H. 11, 6. Celje 6, 7. Elverum 3 (312–358), 8. Zágráb 3 (286–352).

B-csoport: • THW Kiel (német)–Telekom Veszprém 29–28 (15–15) – szerdán játszották • PGE Vive Kielce (lengyel)–Porto Sofarma (portugál) 30–25 (12–12) • Montpellier HB (francia)–HC Meskov Breszt (fehérorosz) 30–26 (16–14) • HC Vardar Szkopje (északmacedón)–HC Motor Zaporizzsja (ukrán) 38–28 (16–11). Az állás: 1. Kiel 20 pont, 2. TELEKOM VESZPRÉM 16, 3. Montpellier 15, 4. Kielce 14, 5. Vardar 11, 6. Porto 10, 7. Meskov Breszt 6, 8. Motor Zaporizzsja 4.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: OTTHON NYERT A CSÍKSZEREDAI SPORTKLUB

A Csíkszeredai Sportklub hat vereség után tudott ismét nyerni a jégkorong Erste Ligában.

Eredmények, középszakasz:

Felsőház: • Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 6–1 (1–0, 3–0, 2–1) • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 11–4 (4–1, 4–1, 3–2). A tabellán: 1. FTC-Telekom 16 pont/6 mérkőzés, 2. Acélbikák 13/6, 3. Brassói Korona MSC 12/7, 4. Csíkszereda 10/7, 5. DEAC 9/6.

Alsóház: • Újpesti TE–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 3–1 (1–0, 1–0, 1–1) • Budapesti Schiller-Vasas HC–Titánok 4–3 (0–3, 0–0, 3–0, 0–0, 1–0) – szétlövés után • Gyergyói HK–Újpest 5–0 (0–0, 2–0, 3–0). Az állás: 1. Gyergyó 23 pont/7 mérkőzés, 2. Újpest 19/7, 3. Titánok 14/8, 4. Schiller-Vasas 6/7, 5. Hokiklub Budapest 5/7. Az első három helyezett jut a rájátszásba.

A romániai bajnokságban a Brassói Korona MSC-nek két mérkőzést kellett volna vívnia a Sapientia U23 gárdájával, az elsőn nem jelent meg Csíkkarcfalván, a másodikon viszont házigazdaként kiütéssel győzött.

Eddig nem közölt eredmények: • Bukaresti Steaua–Galaci MSC 2–7 (0–2, 0–3, 2–2) – Kézdivásárhelyen játszották • Korona–Sapienţia U23 13–0 (3–0, 5–0, 5–0). A sorrend: 1. Galac 70 pont/25 mérkőzés, 2. Csíkszereda 67/28, 3. Gyergyó 60/29, 4. Korona 45/22, 5. Steaua 31/26, 6. Sapienţia U23 21/33, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/33.

BIRKÓZÓ-EB: ROMÁN BRONZ, MAGYAR ÖTÖDIK HELY

A magyar csapat Kuramagomedov Murad (74 kg) révén egy ötödik helyet szerzett vasárnap szabadfogású birkózásban, a szakági válogatott pedig két ötödik pozícióval zárt, mivel szombaton Iszmael Muszukajev (65 kg) is elveszítette bronzmérkőzését a római Európa-bajnokságon. Korábban a kötöttfogásúak három érmet nyertek: Lévai Zoltán (77 kg) és Lőrincz Viktor (87 kg) a második, Torba Erik (63 kg) pedig harmadik lett. Muszukajevhez és Kuramagomedovhoz hasonlóan a kötöttfogású Váncza István (67 kg) is ötödik hellyel fejezte be a versenyt.

Orosz honosított versenyző, Nyikolai Oklopkov szerzett bronzérmet Romániának a 61 kg-osok szabadfogású versenyében. A selejtezőkben kikapott ugyan a grúz/georgiai a későbbi ezüstérmes Beka Lomtadzétől, a vigaszágon vasárnap legyőzte azonban a moldáv Leonid Colesnicet, majd a bronzmérkőzésen az azeri Intigam Valizada ellen is diadalmaskodott.

Románia túlteljesítette az olasz fővárosban várt 2-3 érmes elvárást, négy medállal végzett. A kötöttfogásúaknál aranyérmes lett a 130 kg-osoknál Alin Alexuc-Ciurariu, szombaton a szabadfogásúaknál csak a döntőben kapott ki Albert Saritov (97 kg), és a már említett bronzérmen kívül Cătălina Axente is a dobogó legalsó fokára kapaszkodhatott fel a 72 kilósoknál.

NAGYVÁRAD NYERTE A VÍZILABDA ROMÁN KUPÁT

A fővárosi Ghencea Sportkomplexumban rendezték a férfi vízilabda Román Kupa négyes döntőjét, a végső győzelmet a Nagyváradi MSC szerezte meg, miután büntetődobások után legyőzte a házigazda címvédő Steauát. A váradiak 2012, 2013 és 2016 után negyedszerre diadalmaskodtak a kupában.

Eredmények, elődöntő: • Nagyváradi MSC–Bukaresti Dinamó 12–7 • Bukaresti Steaua–Bukaresti MSC 18–6. Bronzmérkőzés: • Korona–Dinamó 7–2. Döntő: • Steaua–Nagyvárad 11–12 (2–4, 4–1, 0–1, 2–2, 2–2, 3–4) – büntetődobások után.

69. ALL STAR GAME: NYERT A TEAM LEBRON JAMES

Az észak-amerikai kosárlabda profiliga (NBA) 69. alkalommal megrendezett All Star Game döntőjében a Team LeBron James 157:155 (53:41, 30:51, 41:41, 33:22) arányban legyőzte a Team Giannis (Antetokounmpo) válogatottját. A jeles mérkőzést a nemrég tragikus körülmények között elhunyt Kobe Bryantnek szentelték. A tét nemcsak a győzelem volt, hanem az NBA által felajánlott 300 ezer dolláros jutalom, amit a győztes egy jótékonysági egyesületnek adhatott át. Legjobb játékosnak a Los Angeles Clippers kosarasát Kawhi Leonardot választották LeBron James csapatából, utóbbi a mérkőzés utolsó 20 percében 30 pontot dobott. Utóbbi trófea ezentúl Kobe Bryant nevét viseli.