Sporthírek röviden

BALÁZS ATTILA BÚCSÚZOTT A CORDOBAI TENISZTORNÁTÓL

Balázs Attila a második fordulóban kikapott a chilei Christian Garíntól, így kiesett az argentínai Cordobában rendezett, 546 ezer dollár összdíjazású salakpályás tenisztornán. A világranglistán 108. magyar játékos az első körben bravúros győzelmet aratott az 52. helyen álló olasz Lorenzo Sonego felett, közép-európai idő szerint csütörtök hajnalban viszont már nem volt esélye a harmadik kiemelt Garín ellen. Balázs az első játszmában 2:2-ig tartotta a lépést riválisával, ezt követően elveszítette adogatását, 3:5-nél pedig újra, ez utóbbi pedig a 45 perces játszma végét jelentette. A folytatásban már végig a chilei játéka érvényesült, a második szett mindössze 24 percet tartott, ebben Balázs nem tudott játékot nyerni.

Eredmény, 2. forduló (nyolcaddöntő): Garín (chilei, 3.)–Balázs 6:3, 6:0.

TENISZ FED-KUPA: ROMÁNIA–OROSZORSZÁG A BT ARÉNÁBAN

Pénteken és szombaton a női tenisz Fed-kupa válogatottak selejtezőjében Románia Oroszországot fogadja a BT Arénában, utóbbi az esélyes miután a hazai „nagyágyúk” (Simona Halep, Sorana Cârstea, Monica Niculescu és Irina-Camelia Begu) rendre visszamondták a válogatottságot. Pénteken 16 órakor Elena Gabriela Ruse (166. a világranglistán) és Jekatyerina Alexandrova (28.) nyitja a sort, ezt követi Ana Bogdan (90.) és Veronika Kugyermetova (38.) csatája. A folytatás szombaton 14 órakor lesz (Bogdan–Alexandrova és Ruse–Kugyermetova találkozókkal, valamint a párosmérkőzéssel: Irina Maria Bara, Raluca-Ioana Olaru–Anna Blinkova, Anna Kalinszkaja). A továbbjutó részt vesz a budapesti döntő tornán április 14. és 19. között.

Pénteken két egyes mérkőzést játszottak le a kolozsvári BT Arénában rendezett Románia–Oroszország női tenisz Fed-kupa-selejtezőn. Az elsőn Elena-Gabriela Ruse távol állt attól, hogy felborítsa a papírformát, 64 perc alatt 6:1, 6:4 arányban kikapott Jekatyerina Alexandrovától. Ana Bogdan viszont 2 óra és 13 perc alatt 6:3, 6:7 (5), 6:1 arányban megnyerte a Veronika Kugyermetova elleni csatát, így a szombati folytatás előtt 1–1 az állás.

LABDARÚGÓ I. LIGA, 24. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 24. fordulóját péntektől hétfőig bonyolítják le.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Pénteken: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Târgoviştei Chindia (20.30-kor). Szombaton: • Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR 1907 (20 órakor). Vasárnap: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (14.30-kor) • Voluntari-i FC–Bukaresti Dinamó (17 órakor) • Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea FC (20 órakor). Hétfőn: • Botoşani-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (17.30-kor) • FCSB–Clinceni-i Academica (20 órakor).

A labdarúgó I. ligában bepótolták a 18. fordulóból elmaradt mérkőzést, az FCSB az Anghel Iordănescu Stadionban vágott vissza a Voluntari-i FC-nek az ősszel elszenvedett meglepő vereségért.

Eredmény: • Voluntari-i FC–FCSB 1–2 (gól: Marko Simonovski – 32. perc, illetve Darius Olaru – 8. és Florinel Coman – 42. perc; kiállítva: Igor Armaş – 44. perc, Voluntari). Az állás 23 forduló után: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 47 PONT, 2. FCSB 42, 3. Krajovai Universitatea FC 40 (34–23), 4. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 40 (33–23), 5. Konstancai Viitorul 38, 6. Botoşani-i FC 36, …, 14. Voluntari 11.

KÉZI- ÉS KOSÁRLABDAMECCSEK A HORIA DEMIAN SPORTCSARNOKBAN

Szombaton a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnok női kézi- és kosárlabda-mérkőzésnek ad otthont. Az Universitatea Sportklub kézilabdacsapata a MOL Virágok Ligája 16. fordulójában a Szloboziai MKK-t fogadja 11 órai kezdettel (egy jegy ára 10 lej, az egyetemisták és a nyugdíjasok féláras kedvezményben részesülnek, a tanulók ellenőrző könyv felmutatásával ingyen léphetnek be).

A női kosárlabda élvonalban az A-csoportban az Universitatea Sportklub a hétközi, 5. menetben Târgoviştén 71:54 (21:20, 13:14, 21:11, 16:9) arányban kikapott, a sereghajtónak a hétvégi 6. fordulóban sincs sok esélye: szombaton 14 órakor a Szatmárnémeti MSC lesz az ellenfele.

A férfi kosárlabda Román Kupában a Final Fourt rendezik vasárnap és hétfőn. A vasárnapi elődöntőkben Nagyváradi MSC ESK –Bukaresti Dinamó Ştiinţa (15.15-kor) és Kolozsvári U-BT–Temesvári MSC (17.45-kor) mérkőzést rendeznek, a hétfői fináléban 19 órakor a győztesek csapnak össze.

4. NAN MARIAN KUPA SÍVERSENY

Szombaton negyedik alkalommal rendezik meg a Nan Marian Kupa óriás-műlesikló síversenyt Bányahavason (Muntele Băişorii). Az emlékversenyre 9 és 11 óra között lehet benevezni a turisztikai információs központnál, 11.30 és 12.30 között a pályafelismerést rendezik, a verseny 13 órakor rajtol, a díjazás 15 órakor kezdődik a sípályán, a részvétel ingyenes. A sízőket nemek szerint nyolc korosztályba sorolják (3–5, 6–8, 9–12, 13–15, 16–20, 21–30, 31–45 évesek és 46 év felettiek). Esti rendezvények is lesznek, 19 órakor síléces fáklyásmenet, tábortűz, majd 20.30-kor folklórműsor a helyi panzióban.

U FC: DÖNTETLEN A CIPRUSIAKKAL ÉS A LETTEKEL

A Kolozsvári U FC Ciprusban edzőtáborozó másodosztályú labdarúgócsapata harmadik előkészületi mérkőzését vívta, s a korábban jegyezett győzelem (4–2 a lett Futbola Klubs RFS-szel) és vereség (1–3 az örmény Ararat Armeniával) után ezúttal döntetlent játszott. Ellenfele a helyi második ligában éllovas Ermis Aradippou volt, az U FC 0–2-ről talpra állva 2–2-re végzett. Az Ermis már a 11. percben betalált (1–0), az U FC viszont az első félidőben egyenlíthetett volna, de Marius Coman büntetőből sem tudott betalálni. Térfélcsere után Dragoş Penescu kapufát lőtt, majd a házigazda növelte előnyét (2–0). A 63. percben Alin Văsălie szépített, majd 10 perccel a lefújás előtt Dorin Ioan Goga beállította a 2–2-es végeredményt.

Adrian Falub kezdőcsapata: Dur-Bozoancă – Takacs, Paşcalău, Crăciun, Neciu – Florescu, Penescu – Alex Pop, Mihalcea, Pârvulescu – Coman; cserék: Taub, Văsălie, Telcean, Inácio, Barbu, Mailat, Dican, Goga, Gavra és Ştefănescu.

A ciprusi edzőtábor utolsó barátságos meccsét az U FC a lett élvonalbeli FK Liepaja ellen vívta csütörtökön, és az is döntetlenre végződött. A balti csapat a 21. percben megszerezte a vezetést a nigériai Richard Emeka Friday révén, a kolozsváriaknak ismét a hajrában sikerült az egyenlítés, a 75. percben Victor Ioan Dican volt eredményes. A találkozó 1–1-gyel végződött, az U FC pénteken délután tért vissza Kolozsvárra.

Falub kezdőtizenegye: Gorcea – Inácio, Telcean, Andrei Mureşan, Neciu – Barbu, Dican, Ştefănescu, Goga – Mailat, Gavra.

SPANYOL KIRÁLY KUPA: FOLYTATÓDOTT A CSILLAGHULLÁS

A Villarreal és a Valencia CF után másik két nagyágyú, a Real Madrid és az FC Barcelona is búcsúzott a labdarúgó spanyol Király Kupa negyeddöntőjében.

A Real Madrid meglepetésre hazai pályán 4–3-ra kikapott a Real Sociedadtól, a vendégek a 81. percig már 4–1-re vezettek. Bilbaóban a 93. percben esett találat döntötte el a Barca elleni mérkőzést. Legutóbb 2003-ban fordult elő, hogy az FC Barcelona, a Real Madrid és az Atlético Madrid sem jutott a legjobb négy közé a spanyol kupasorozatban.

Eredmények, Király Kupa, negyeddöntő: • Real Madrid–Real Sociedad 3–4 • Athletic Bilbao–FC Barcelona 1–0.

DZSUDZSÁK BALÁZS AZ AL-AIN LABDARÚGÓCSAPATÁBAN FOLYTATJA

Továbbra is az Egyesült Arab Emírségekben, de az al-Ain labdarúgócsapatában folytatja pályafutását a 108-szoros válogatott Dzsudzsák Balázs – számolt be pénteken az MLSZ Twitter-oldala. A 33 éves szélsőtől a napokban vált meg korábbi klubja, az al-Ittihad Kalba, amely helyi beszámolók szerint szakmai okokra hivatkozva hozta meg döntését. Dzsudzsák 2016 nyara óta futballozik az Egyesült Arab Emírségekben, előbb az al-Vahda együttesében játszott, majd 2018 szeptemberében átigazolt az al-Ittihad Kalbához, és a másfél idényben 36 meccsen kilenc gólt szerzett, miközben 52 alkalommal hozta helyzetbe társait. Az al-Ain jelenleg a negyedik helyen áll a bajnokságban, ugyanakkor egy, illetve két mérkőzéssel kevesebbet játszott, mint riválisai.

TIBERIU UŞERIU BEFEJEZTE A YUKON ARCTIC ULTRAMARATONT

Csütörtökön este másodikként célba ért Tiberiu Uşeriu a kanadai Yukon Arctic Ultra 2020 ultramaratoni versenyen. Százhetven óra és 500 kilométer megtétele után győzött a svájci Fabian Imfeld, a 21 résztvevőből viszont csak ők ketten fejezték be a versenyt. Tiberiu Uşeriu egy évvel korábban is indult ezen az embert próbáló vetélkedőn, de 100 km megtétele után az első napon fagyás miatt fel kellett adnia a küzdelmet. A kutyaszánokkal versenyzők idén nem Whitehorse-ból indultak, így az útvonalra esett friss hóval is meg kellett küzdeniük a versenyzőknek. A hőmérséklet is rohamosan csökkent, –39 Celsius-fokig is eljutott (a vad környéken egyébként még –50 fokot is jegyeztek már).

ROMÁNIAI JÉGKORONG-BAJNOKSÁG: EGY PONTRA KÖZELÍTETT A CSÍKSZEREDAI SPORTKLUB

A romániai jégkorong-bajnokságban két mérkőzést játszott a Bukaresti Steaua hazai pályán (Kézdivásárhelyen), előbb csak szétlövésben maradt alul a Gyergyói HK ellen, majd nullára kapott ki a Csíkszeredai Sportklubtól. A csíkiak ezzel a sikerrel egy pontra közelítették meg az éllovas Galaci MSC-t.

Eredmények: • Bukaresti Steaua–Gyergyói HK 5–6 (2–1, 3–2, 0–2, 0–0, 0–1) – szétlövés után • Steaua–Csíkszeredai Sportklub 0–6 (0–2, 0–2, 0–2). Az állás: 1. Galaci MSC 64 pont/23 mérkőzés, 2. Csíkszereda 63/26, 3. Gyergyó 48/25, 4. Brassói Korona MSC 40/19, 5. Steaua 31/23, 6. Sapientia U23 18/31, 7. Bukaresti Sportul 0/29.