TÍZ ÉV ALATT 11. VILÁGBAJNOKI CÍMÉT SZEREZTE MAGNUS CARLSEN

A norvég Magnus Carlsen 2014 és 2015 után harmadik alkalommal nyerte meg a sakkozók rapid világbajnokságát. A 29 éves sakkozó veretlenül, nyolc győzelemmel és hét döntetlennel 11,5 pontot szerzett a moszkvai tornán, amivel maga mögé utasította a meglepetésre második helyen záró, 16 éves iráni Alireza Firouzját (10,5 pont), illetve a harmadik helyezett amerikai Hikaru Nakamurát (10,5 pont). Carlsen így tíz év alatt tizenegy világbajnoki címnél tart: négy-négy alkalommal nyerte meg a klasszikus (2013, 2014, 2016, 2018) és a villám (2009, 2014, 2017, 2018) vb-t, a rapidban elért sikerek mellett.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: KIKAPOTT A GYERGYÓI HK-TÓL A SEREGHAJTÓ

A sereghajtó Vasas bár vezetett a nyitóharmad után, végül 3–1-re kikapott vasárnap a Gyergyói HK vendégeként a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A Debrecen 3–1-re legyőzte a vendég Dunaújvárost.

Eredmények (a szövetség honlapjáról): • Gyergyói HK–Budapesti Schiller-Vasas HC 3–1 (0–1, 3–0, 0–0) • Debreceni EAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3–1 (1–0, 1–0, 1–1). A tabellán: 1. Csíkszeredai Sportklub 80 pont/31 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 62/29, 3. Brassói Korona MSC 56/29, 4. DEAC 55/30, 5. Acélbikák 54/31, 6. Gyergyó 39/29, 7. Újpesti TE 37/30, 8. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 31/30, 9. Hokiklub Budapest 23/29, 10. Schiller-Vasas 10/30.

BARÁTSÁGOS MECCS A KOLOZSVÁRI NŐI KÉZISEKNEK

Korán kezdi az évet a Kolozsvári Universitatea Sportklub női kézilabdacsapata: pénteken, 2020. január 3-án 15 órai kezdettel barátságos mérkőzésen fogadja a Nagybányai Minaurt a Horia Demian Sportcsarnokban. A belépés ingyenes. Az első hivatalos találkozó január 8-án, szerdán 18 órakor lesz, a kolozsváriak a Beszterce-Naszódi Glória otthonában vendégszerepelnek a Virágok Ligája 12. fordulójában.

TÍZ KOLOZSVÁRI ÉREM GYORSKORCSOLYÁBAN

A gyorskorcsolya Román Kupát idén a lengyelországi Zakopanéban rendezték, a Kolozsvári Universitatea Sportklub képviselői tíz éremmel térhettek haza. Az éremgyűjtők Füzesy Ilka és Alexia Neag voltak, előbbi 5 aranyat, utóbbi 5 ezüstöt szerzett (a versenyszámok: 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m és poliatlon). Iasmin Al-Sagban mind az öt versenyszámban negyedik lett, a felnőtteknél viszont Raluca Ştef nem indult, mivel az utolsó felkészülési versenyén megsérült.