RÖPLABDA ROMÁN KUPA: ZILAH A NAGY NÉGYESBEN

A Zilahi MRK könnyedén, 70 perc alatt nyert a férfi röplabda Román Kupa vasárnapi negyeddöntőjében, így a Bukaresti Dinamó, a Galaci Arcada és a Krajovai U MSC után a május 5–6. között esedékes Final Fourba került.

Eredmény: • Bukaresti Steaua–Zilah MRK 0:3 (–19, –18, –22).

JÉGKORONG ROMÁN KUPA: ISMÉT CSÍKI GYŐZELEM

A jégkorong Román Kupa bronzmérkőzésén a hazai pályán játszó Brassói Korona MSC magabiztosan, 5–1 (2–0, 3–0, 0–1) arányban verte a Galaci MSC-t Roberto Gliga, Albert Zagidulin, Cody Carlson, Zack Franko és Mircea Constantin góljaival, a becsületgólt Makszim Rîbalko ütötte a galaciaknak.

A döntőben két székely csapat mérkőzött, a Csíkszeredai Sportklub hosszabbításban tudta legyűrni a Gyergyói HK-t. A 2–1 (1–0, 0–0, 0–1, 1–0) arányú végeredmény Evan Brophey és Rokaly Szilárd, illetve Goga Attila góljaival született meg. Ez a csíkiak sorozatban harmadik Román Kupa-győzelme (az előző kettőben a Korona ellen nyertek), összességében a 12. elsősége (1950, 1952, 1995, 2001, 2003, 2006, 2007, 2009, 2010, 2018, 2019 és 2020).

JÉGKORONG ERSTE LIGA: KIKAPOTT A FERENCVÁROS

A címvédő Ferencváros saját közönsége előtt 5–3-ra kikapott a Debrecentől a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. Idénybeli harmadik győzelmét aratta a ligában a Vasas: a sereghajtó szétlövéssel kerekedett a városi rivális Hokiklub Budapest fölé, így sorozatban elvesztett 18 tétmérkőzés után diadalmaskodott újra.

Eredmények (a sorozat honlapjáról): • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 2–5 • Budapesti Schiller-Vasas HC–Hokiklub Budapest 3–2 – szétlövéssel • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Debreceni EAC 3–5. A tabellán: 1. Csíkszeredai Sportklub 74 pont/29 mérkőzés, 2. FTC-Telekom 57/27, 3. Acélbikák 54/29, 4. Brassói Korona MSC 53/27, 5. DEAC 49/28, 6. Gyergyói HK 36/27, 7. Újpest TE 33/28, 8. Titánok 28/27, 9. Hokiklub Budapest 20/27, 10. Schiller-Vasas 10/27.