RÖPLABDA ROMÁN KUPA: BÚCSÚZOTT ARANYOSGYÉRES

A férfi röplabda Román Kupa első szakaszának vasárnapi mérkőzésén a Buzăui Gloria MSC 3:0 (17, 19, 20) arányban 64 perc alatt legyőzte az Aranyosgyéresi MSC-t, és a negyeddöntőbe jutott. Korábban a Temesvári UV (ellenfél nélkül), a Bukaresti Steaua és a Kolozs megyei rangadón nyertes Dési Egyesülés (3:2 a Kolozsvári Universitatea ellen) küzdötte ki a részvételt.

LABDARÚGÓ I. LIGA: EZÜSTÉRMES HELYEN A KRAJOVAI UNIVERSITATEA

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának 17. fordulójában a Krajovai Universitatea kiütéses győzelmet aratott a Nagyszebeni AFC Hermannstadt felett a Ion Oblemenco Stadion felújított gyepszőnyegén, és sikerének köszönhetően ideiglenesen felkapaszkodott a táblázat második helyére.

Eredmény: • Krajovai Universitatea FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 3–0 (gól: Nicuşor Bancu – 39., Alexandru Cicâldău – 68. és Ousmane Viera – 76. perc, öngól). A játéknap hétfő este az Ovidiuban rendezett Konstancai Viitorul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozóval zárult. Az állás: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 34 PONT/17 MÉRKŐZÉS, 2. Krajova 31/17 (26–16), 3. Gyurgyevói/Giurgiui Astra 31/17 (27–18), 4. Viitorul 29/16, 5. Medgyesi Gázmetán 27/17 (25–21), 6. FCSB 27/17 (25–23), …, 13. Hermannstadt 14/17.

LABDARÚGÓ MAGYAR NB I.: ISMÉT ÉLEN A FRADI

A Ferencvárosi Torna Club kihasználta a Székesfehérvári MOL Fehérvár botlását és a Zalaegerszegi TE FC vasárnapi 3–2-es legyőzésével a táblázat élére állt a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulója után. A tabellán az FTC – amely csütörtökön Európa Liga-csoportmérkőzésen a budapesti Groupama Arénában fogadja az Espanyol Barcelonát – úgy vezet két ponttal a Mezőkövesd Zsóry FC és hárommal a Fehérvár előtt, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott a második és harmadik helyen álló riválisainál. A fehérváriak a Puskás Akadémiától hazai környezetben elszenvedett vereség után szerződést bontottak a szerb Marko Nikolics vezetőedzővel, utódját még nem nevezték meg.

Eredmény: • Ferencvárosi Torna Club–Zalaegerszegi TE FC 3–2 (gól: Franck Boli – 6., Nguen Tokmac – 15. és Isael da Silva Barbosa – 45. perc, illetve Radó András – 18. és Bobál Gergely – 60. perc; a 11. percben Isael kihagyott egy 11-est). A tabellán: 1. FTC 29 pont/12 mérkőzés, 2. Mezőkövesd Zsóry FC 27/13, 3. Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 26/13, 4. Puskás Akadémia FC 23/13, 5. Budapesti Honvéd 22/13, 6. Újpest FC 17/13, …, 11. ZTE FC 11/13.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: A FEHÉRVÁR NYERT A HOKIKLUB ELLEN

A Székesfehérvári Fehérvári Titánok nagy csatában legyőzték a vendég Hokiklub Budapest csapatát vasárnap a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Eredmények (a sorozat honlapja szerint): • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Hokiklub Budapest 4–3 (1–1, 3–2, 0–0) • Budapesti Schiller-Vasas HC–Gyergyói HK 1–4 (0–1, 0–1, 1–2). A tabellán: 1. Csíkszeredai Sportklub 63 pont/24 mérkőzés, 2. Brassói Korona MSC 45/22, 3. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 42/20, 4. Debreceni EAC 40/21, 5. Dunaújvárosi Acélbikák 38/20, 6. Gyergyó 28/22, 7. Újpesti TE 23/22 (72–86), 8. Titánok 23/22 (59–86), 9. Hokiklub Budapest 17/22, 10. Schiller-Vasas 8/23.

A romániai bajnokságban a címvédő Galaci MSC két papírforma győzelmet aratott a sereghajtó Bukaresti Sportul Studenţesc ellen, és a sikerekkel egyelőre átvették a vezetést a táblázaton. Mindkét összecsapást a Duna-parti városban játszották, de csak az elsőn számítottak pályaválasztónak a galaciak.

Eredmények: • Galaci MSC–Bukaresti Sportul Studenţesc 22–0 (5–0, 7–0, 10–0) és 10–1 (4–0, 5–0, 1–1). Az állás: 1. Galac 34 pont/13 mérkőzés, 2. Csíkszereda 33/13, 3. Gyergyó 31/14, 4. Korona 25/11, 5. Bukaresti Steaua 18/11, 6. Sapientia U23 18/22, 7. Sportul 0/18.

KOSÁRLABDA: KIKAPTAK SZATMÁRON A KOLOZSVÁRI LÁNYOK

A görög Jannisz Kukosz edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub csapata sokáig pariban állt idegenben az előző idény ezüstérmese, a Szatmárnémeti MSC ellen, végül azonban 14 pontos vereséget szenvedett a női Nemzeti Liga Nyugati-csoportjának 5. fordulójában.

Végeredmény: • Szatmárnémeti MSC–Kolozsvári Universitatea Sportklub 68:54 (18:16, 13:16, 25:9, 12:13) a kolozsvári pontszerzők: Artavia Ford 18, Andreea Maria Fleşer 11, Bianca Fota 8, Kilin Tünde 7, Alexandra Uiuiu 5, Teodora Neagu 3 és Bianca Stoica 2; játszott még: Denisa Fota és Bölöni Noémi Mercédesz; a keret tagja még: Mariah King. A házigazdáktól ketten értek el 15 pontot, Bernice Mosby és Alina Podar.

A csoport másik két mérkőzésén: • Kézdivásárhelyi SE–Aradi BC 55:77 (20:19, 12:19, 15:24, 8:15) • Nagyváradi ESK Rookies–Marosvásárhelyi BC Sirius 46:64 (22:13, 7:11, 5:28, 12:12). Az állás: 1. Szatmárnémeti 10 pont/5 mérkőzés, 2. Kézdivásárhely 10/6, 3. KOLOZSVÁR 8/5, 4. Arad 8/5, 5. Marosvásárhely 6/5, 6. Nagyvárad 6/6.

FÉRFI KÉZILABDA CHALLENGE KUPA: NYOLCADDÖNTŐS A POTAISSA IS

A Tordai Potaissa csapata a nyolcaddöntőbe jutott a férfi kézilabda Challenge Kupában, miután a 3. fordulóban az idegenbeli 38–35 arányú siker után vasárnap este a Gheorghe Bariţiu Sportteremben 32–32 (16–15) arányú döntetlenre végzett a lett ZRHK TENAX Dobele együttesével, így 50–47-es összesítéssel lépett tovább. A Potaissa 2018-ban megnyerte a trófeát, most pedig bizakodva várhatja a keddi sorsolást.

A tordai góldobók: Cristian Ghiţă, Thalmaier Roland és Marius Szőke 5–5, Teodor Pinţoiu 4, Georgică Cântec és Alexandru Ghivil 3–3, Daniel Pop és Tálas Elemér Huba 2–2, Ciprian Şandru, Mihai Rohozneanu és Răzvan Pavel 1–1. A vendégek legjobbjai Aivis Jurdzs és Nikita Pancsenko 7 gólig jutottak.

Korábban a pályaválasztói jogáról lemondott címvédő Bukaresti MSC is a legjobb 16 közé jutott, kettős győzelemmel búcsúztatta a fehérorosz HC Masekát.

FÉRFI KÉZILABDA BL: FÖLÉNYES SZEGEDI SIKER CELJÉBEN

A MOL-Pick Szeged 11 góllal nyert a szlovén RK Celje PL otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában, vasárnap. A két együttes tizedik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a Szeged szempontjából két vereség, egy döntetlen, és immár hét győzelem.

Eredmények, férfi kézilabda BL, csoportkör, 9. forduló, A-csoport: • RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–MOL-Pick Szeged 23–34 (11–19) – a mezőny legeredményesebb játékosa Bánhidi Bence volt hét góllal, szerb csapattársa, Bogdan Radivojevics hatszor volt eredményes • Barcelona (spanyol)–SG Flensburg-Handewitt (német) 31–27 (15–15) • Aalborg Handbold (dán)–Paris Saint-Germain HB (francia) 29–32 (14–17) • HC PPD Zágráb (horvát)–Elverum Handball (norvég) 30–27 (16–13). Az állás: 1. Barcelona 16 pont (321–246), 2. PSG 16 (282–242), 3. MOL-PICK SZEGED 15, 4. Aalborg (dán) 8, 5. Flensburg-H. 7, 6. Celje 6, 7. Zágráb 3, 8. Elverum 1.

A hét győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló MOL-Pick Szeged szombaton a horvát PPD Zágrábot fogadja, a hat győzelemmel és három vereséggel rendelkező Telekom Veszprém pedig vasárnap a címvédő északmacedón Vardar Szkopje otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

NEMZETKÖZI ÚSZÓLIGA: HOSSZÚÉK NEM LESZNEK OTT A DÖNTŐBEN

Hosszú Katinka csapata, az Iron a harmadik helyen végzett a Nemzetközi Úszóliga (ISL) londoni állomásán, így eldőlt, hogy nem lesz ott a sorozat Las Vegas-i fináléjában. A magyar csapatban Szabó Szebasztián remekül úszott, és 50 méter pillangón 22,13 másodpercre javította saját rövidpályás országos csúcsát. A 22,20-as korábbi rekordot november elején a Duna Arénában érte el. A brit fővárosban a Chad Le Clos fémjelezte Energy Standard diadalmaskodott.

A kaszinóvárosban sorra kerülő nagydöntőben Európát az Energy Standard mellett a Bernek Pétert és Kapás Boglárkát is foglalkoztató London Roar képviseli, míg a házigazdáktól a Cali Condors és a Los Angeles Current úszói versenyeznek majd.

Az ISL-sorozat állomásain egyszerre négy csapat küzd egymással, együttesenként 12 férfi és 12 női úszó vehet részt egy viadalon. Egy számban klubonként két úszó versenyez, a helyezések alapján pontokat kapnak a csapatok, így alakul ki a végső sorrend. Az egyéni számokban, 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pontot kapnak a csapatok, a váltók dupla szorzóval járnak, az úgynevezett csillagszóró futamban – amelyben az 50 méter gyorsot egymás után háromszor kell leúszniuk a versenyzőknek, de mindegyik végén feleződik a mezőny – pedig akár triplázni is lehet.