Sporthírek röviden

NEMZETKÖZI BARÁTSÁGOS MECCS A CFR-NEK

A labdarugó-válogatott Európa-bajnoki selejtezős meccsei okozta szünetet hasznosan használja ki a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata: november 17-én, vasárnap 17 órakor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban barátságos mérkőzésen fogadják a magyar Kisvárda Master Good SE együttesét. A vasutasoktól igazoltan hiányzik majd a felnőtt válogatottba behívott Andrei Burcă és Ciprian Deac, továbbá az U21-es válogatott keretben helyet kapott Cătălin Itu és Alexandru Paşcanu (Mirel Rădoi szövetségi kapitány együttese a finneket fogadja Voluntari-ban november 14-én, és öt napra rá Ballymenában látogat az északírek elleni találkozóra). A vasárnapi mérkőzésre ingyenes a belépés.

TOKIÓI KVÓTA A ROMÁN NŐI KOSARASOKNAK

A román kosárlabda-szövetség honlapján jelentette be, hogy a 3 x 3-as női kosárlabdacsapat olimpiai kvótát szerzett, így Oroszország, Kína, Mongólia és további négy, a selejtezőkből kijutó válogatott mellett jövőre indulhat Tokióban. A szakszövetség szerint a történelmi kvótaszerzés a nemzetközi szövetség által összeállított világranglistán elfoglalt helynek köszönhető, amelyen október 31-én Románia világviszonylatban a 4., Európát tekintve a 2. helyen állt (Oroszország, Kína és Mongólia után). Az olimpiai torna további négy résztvevőjének kilétére a jövőre rendezendő kvalifikációs tornák lebonyolítása után derül fény. Románia kosárlabdázói mindeddig egyetlen egyszer voltak olimpiai résztvevők: 1952-ben, Helsinkiben a férfi kosárlabda-válogatott próbált bejutni a főcsoportokba, de az Olaszországgal és Kanadával játszott selejtezők után kiesett.

KÉSZÜLNEK A NŐI KOSÁRVÁLOGATOTTAK

Elkezdődik a 2021-es női kosárlabda Európa-bajnokság selejtezősorozata. A legutóbbi nyári szerbiai kontinenstornán hetedik helyen végzett magyar válogatott Hollandia és Szlovákia társaságában háromfős csoportba kapott besorolást. A Székely Norbert szövetségi kapitány irányította Magyarország november 14-én csütörtökön 20.30 órától Amszterdamban Hollandia ellen lép pályára, majd november 17-én vasárnap 21.30 órától Sopronban fogadja Szlovákiát. Az m4sport élőben közvetíti az összecsapást, remélhetőleg nem geokódolással. A magyar csapat Sopronban készül a két összecsapásra.

Románia a D-csoportba került, Olaszország, Csehország és Dánia társaságába. Az első mérkőzést Temesvárott játssza az Ayhan Avci, Muge Berkalp és Miruna Crasnic irányította nemzeti csapat, amely szombaton tartja a gyülekezőt a bánsági városban. Az első mérkőzést 14-én 18 órakor játsszák Dánia ellen, majd három napra rá következik a cseh kiszállás. A válogatott keretbe kolozsváriakat is meghívtak: az Universitatea Sportklub játékosa, Kilin Tünde a 14 fős keret tagja, a szakmai vezetőségben pedig megtaláljuk Mircea Nuţescu kinetoterapeutát.

SENCSENI TENISZTORNA: BABOS KIKAPOTT A NEGYEDDÖNTŐBEN

Babos Tímea két szettben kikapott a hazai közönség előtt szereplő Csu Lintől a 100 ezer dollár összdíjazású sencseni keménypályás női tenisztorna negyeddöntőjében. Az ötödik helyen kiemelt (a világranglistán 104.) magyar játékos pénteken mindkét játszmában három alkalommal veszítette el az adogatójátékát, miközben egyszer-egyszer sikerült elvennie a másodikként rangsorolt kínai riválisa (83.) szervagémjét. Így végül utóbbi 6:2, 6:2-re bizonyult jobbnak. A találkozó 1 óra 25 percet tartott.

LABDARÚGÓ III. LIGA, 12. FORDULÓ

A román labdarúgó harmadosztályban az ötödik csoportban pénteken lebonyolították a 12. fordulót.

Eredmények: • Dési Egyesülés–Kolozsvári Egészség 4–2 (gól: Marius Onicaş – 38., Bogdan Pop 2 – 41. és 69., valamint Andrei Pop – 45. perc, illetve Bogdan Cristea 2 – 12. és 90. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–FC Székelyudvarhely 0–2 (Adrian Viorică – 58. és Răzvan Ivan – 68. perc, öngól) • Zilahi MSC–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 3–3 (Sebastian Duma – 34., Arnold Neures – 51. és Denis Cubaş – 68. perc, illetve George Paraschiv 2 – 24. és 55., a második 11 m, Paul Mitrică – 58. perc) • Sellenberki Jövő–Alsógáldi Ipar 2–2 (Alexandru Neacşa 2 – 45. és 83. perc, a második 11 m, illetve Alexu Cioară – 10. és Cătălin Suciu – 73. perc, 11 m) • Besztercei Unu FC Glória–Nagybányai Minaur 0–1 (Brian Lemac – 90. perc) • Szászrégeni Lendület–Kudzsiri Kohász 1–2 (Florin Truţă – 73. perc, illetve Robert Dicu 2 – 40. és 70. perc) • Váradszentmártoni SK–Lénárdfalvi ACSF 1–3 (Sergiu Pop – 73. perc, 11 m, illetve Alin Bota – 51., 11 m, Alexandru Mărieş – 59. és Norbert János – 75. perc) • Kolozsvári CFR II–Tordai Üveg Aranyos FC 1–4 (Denis Giurgiu – 73. perc, 11 m, Daniel Bria – 3., Cristian Paleoca – 38., Florin Cordoş – 69. és Bogdan Varodi – 93. perc).

A sorrend: 1. Lénárdfalva 27 pont, 2. Nagyvárad 26, 3. Minaur 23, 4. TORDA 20, 5. Váradszentmárton 19, 6. Kudzsir 17, 7. KV. EGÉSZSÉG 16 (14–14), …, 9. DÉS 16 (14–18), 10. KV. CFR II. 15.