LABDARÚGÓ I. LIGA, 15. FORDULÓ: KISZENVEDETT FCSB-SIKER

A romániai labdarúgó élvonal 15. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén helyt állt a fővárosi Nemzeti Arénában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK: vezetést szerzett a házigazda FCSB ellen, de a bukaresti gárda a második félidőben négy perc alatt fordítani tudott (egyenlítő gólja a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic játékvezető lelkén szárad, aki 11-es ajándékozott a házigazdáknak).

Eredmény: • FCSB–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (gól: Harlem Eddy Gnohere – 56., 11 m és Florin Tănase – 60. perc, illetve Goran Karanovic – 27. perc). Hétfőn játszották a Gyurgyevói/Giurgiu Astra–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika és a Krajovai Universitatea–Bukaresti Dinamó találkozó. Az állás: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 30 PONT/15 MÉRKŐZÉS, 2. Konstancai Viitorul 28/15, 3. Krajova 24/14 (18–14), 4. FCSB 24/15 (22–20), 5. Medgyesi Gázmetán 23/15, 6. Botoşani-i FC 22/15, …, 10. Sepsi 10/15.

ÚSZÓ VK: HOSSZÚ A MÁSODIK HELYEN ÁLL ÖSSZETETTBEN

Hosszú Katinka összetettben a második helyről várja az úszók Világkupa-sorozatának dohai záróversenyét, amelyet csütörtöktől szombatig rendeznek meg. A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA tájékoztatása szerint a háromszoros olimpiai bajnok 276 ponttal rendelkezik és csak az ausztrál Cate Campbell előzi meg, akinek 300 pontja van. A negyedik helyen Jakabos Zsuzsanna áll 141 ponttal.

A férfiaknál az orosz Vlagyimir Morozov nagy fölénnyel vezet, Szabó Szebasztián a hatodik.