LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA: KIEGÉSZÜLT A NYOLCADDÖNTŐS MEZŐNY

A csütörtök esti két mérkőzés után két élvonalbeli együttessel kiegészült a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntős mezőnye.

Eredmények: • Bukaresti Rapid (II. liga)–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 0–1 (gól: Andrei Cristea – 64. perc, 11 m; kiállítva: Tano Bonnin – 64. perc, Rapid) • Bukaresti Metaloglobus (II.)–FCSB 0–2 (Olimpiu Moruţan – 14. és Dennis Man – 41. perc).

Jelen állás szerint a következő csapatok jutottak a Román Kupa nyolcaddöntőjébe: Gyurgyevói/Giurgiui Astra, Szucsávai Foresta (III. liga), Bukaresti Dinamó, Buzăui Metalul (III.), Clinceni-i Academica, Voluntari-i FC, Kolozsvári U FC (II.), Nagyszebeni AFC Hermannstadt, Mioveni-i SK (II.), Ploieşti-i Petrolul (II.), Krajovai Universitatea FC, Botoşani-i FC, Kolozsvári Egészség (III.), Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Jászvásár és FCSB. A negyeddöntőbe jutásért október 29. és 31. között rendezik a mérkőzéseket, egy találkozó dönt a továbbjutásról.

SPORTLÖVŐ-EB: SIDI BRONZÉRMES NAGYÖBŰ SZABADPUSKA ÖSSZETETTBEN

Sidi Péter bronzérmet nyert az olaszországi Tolmezzóban rendezett 300 méteres sportlövő Európa-bajnokságon a szabadpuska 3 x 40 lövéses összetett számban. A komáromi sportoló a magyar szövetség tájékoztatása szerint 1183 körrel zárta a 120 lövéses viadalt, és csak kevesebb belső tizesével szorult az osztrák Bernhard Pickl mögé. Az aranyérmet a norvég Simon Claussen szerezte meg 1186 körrel. A szám másik magyarja, Péni István 1180 körrel az ötödik helyen végzett.

U-BT: ISMÉT GYŐZTEK A TORDAI ELEMÉR EMLÉKVERSENYEN

A Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata nyerte Nagyszebenben a Tordai Elemér Emlékversenyt. A 2007-ben gyógyíthatatlan betegségben elhunyt jeles szebeni kosaras emlékére 11. alkalommal rendezett tornán a kolozsváriak az elődöntőben 96:89-re verték a Temesvári MSC KK-t, míg a másik ágon a házigazda ESK 78:67-tel bizonyult jobbnak a Voluntari-i SK-nál. A 3. helyért vívott találkozón a bánsági együttes nyert 98:88-ra, míg a fináléban az U-BT 74:68-ra diadalmaskodott, a mérkőzés legjobbja, Patrick Richard 22 pontot és 5 lepattanót szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA: ÉLEN A DINAMÓ A BL-CSOPORTBAN

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Bukaresti Dinamó magabiztos győzelmet aratott a fővárosban a másodvonalként jegyezett D-csoportban, 35–28 (17–12) arányban nyert a harmadik fordulóban az addig 100%-os dán GOG Gudme ellen. A veretlen fővárosiak ezzel a csoport élére álltak, 5 pontot gyűjtöttek , megelőzve a 4 pontos GOG Gudmét.

ERDÉLYI RÖPLABDACSATA BARÁTSÁGOS TORNÁN

A Krajován rendezett Radu Zamfirescu Kupa barátságos férfi röplabdatorna első mérkőzésén csütörtökön este a Zilahi SK nagy küzdelemben 3:1 (23, –37, 23, 23) arányban legyőzte a Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea SK-t.

U NTT DATA: HÚSZÉVES JÁTÉKOST IGAZOLTAK

A Kolozsvári U NTT Data női röplabdacsapata szerződést kötött a 20 éves Simina Străchinescuval. A játékos Szucsáván született, hat éve sportol, a Marosvásárhelyi Medicina ESK-nál és a Nagyszebeni MSC-nél játszott korábban.