ÖTTUSA-VB: TIZENKETTEDIK A GULYÁS–KARDOS VEGYESVÁLTÓ

Gulyás Michelle és Kardos Bence a 12., Kovács Sarolta és Regős Gergely pedig a 15. helyen végzett vegyesváltóban a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokság utolsó napján. Ebben a számban 21 páros versenyzett, Magyarország a rendező jogán indíthatott két duót.

Eredmények, vegyesváltó: 1. Egyiptom (Szalma Abdelmakszud, Eszlam Hamad) 1463 pont, 2. Franciaország (Elodie Clouvel, Valentin Belaud) 1454, 3. Fehéroroszország (Anasztaszija Prokopenko, Ilja Palazkov) 1448, ..., 12. MAGYARORSZÁG II. (GULYÁS MICHELLE, KARDOS BENCE) 1399, ..., 15. MAGYARORSZÁG I. (KOVÁCS SAROLTA, REGŐS GERGELY) 1371.

NŐI RÖPLABDA-EB: ÓRIÁSI CSATA UTÁN SZERB CÍMVÉDÉS

A címvédő szerb válogatott nyerte a női röplabda Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi döntőben, hatalmas csatában legyőzte a házigazda török csapatot. A két együttes a csoportkörben is találkozott egymással, akkor – ugyancsak Ankarában – a szerbek 3:1-re győztek. A Zoran Terzics irányította világbajnok csapat veretlenül jutott döntőbe, a törököknek az az egy veresége volt. A 132 perces mérkőzés legeredményesebb játékosa a 23 pontos Tijana Boskovics volt, Brankica Mihajlovics 22 pontig jutott. A bronzérmet a tavalyi vb-n ezüstérmes olaszok szerezték meg, miután a harmadik helyért rendezett összecsapáson három szoros szettben felülmúlták a lengyeleket. A kontinenstornát négy városban – közte Budapesten – rendezték, a magyar válogatott a csoportjában egy győzelemmel és négy vereséggel az ötödik helyen zárt, így nem jutott tovább. Románia a csoportból továbblépett ugyan, a nyolcaddöntőben azonban kiesett.

Eredmények, a 3. helyért: • Olaszország–Lengyelország 3:0 (23, 20, 24). Döntő: • Szerbia–Törökország 3:2 (–21, 21, 21, –22, 13).

CFR 1907: VERESÉG A JÓTÉKONYSÁGI MECCSEN

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata barátságos jótékonysági mérkőzésen 1–0 arányban vesztett az ukrán Karpaty Lvov ellen, a gólt Jennings Diogo lőtte az első félidőben. A teljes bevételt (s további jótékonysági adományokat) a fül nélkül született kislány, Alexandra megsegítésére továbbították.

Dan Petrescu csapata, 1. félidő: Jesus Fernandez – Mateo Susics, Mike Cestor, Andrei Burcă, Andrei Peteleu – Ovidiu Hoban, Cătălin Itu, Damjan Djokovics – Michael Pereira, Lacina Traoré, Valentin Costache. 2. félidő: Adrian Rus – Mihai Butean, Kevin Boli, Andrei Mureşan, Mario Camora – Cătălin Golofca, Luis Aurelio Coimbra, Yacouba Sylla – Adrian Pop, Billel-Abdel Omrani, Mario Rondón.⁣

⁣NŐI KÉZILABDA: ISMÉT KIKAPTAK A KOLOZSVÁRIAK

A Kolozsvári Universitatea Sportklub női kézilabdacsapata hazai pályán sem tudott győzni: a Virágok Ligája második fordulójában 23–21 (10–7) arányban kaptak ki a nagybányai Minaurtól Alin Bondar tanítványai a Horia Demian Sportcsarnokban.

A kolozsvári góldobók: Macarena Gandulfo 7, Florina Chintoan és Mihaela Ani-Senocico 4–4, Diana Lazăr 2, Patricia Moraru, Andrada Preda, Alexandra Dindiligan és Cristina Boian 1–1.

A többi eredmény: • Krajovai MSC–Zilahi KK 27–26 – szerdán játszották • Bukaresti Rapid–Beszterce-Naszódi Glória 20–24 • Bukaresti MSC–Buzăui Gloria MSC 28–21 • Szlatinai  MSC–Râmnicu Vâlcea-i MSC 23–30 • Nagydisznódi Magura–Szloboziai MKK 33–22 • Brassói Korona MSC–Brăilai Dunărea 28–24. A sorrend: 1. Brassó 6 pont (58–44), 2. Rm. Vâlcea 6 (54–41), 3. Krajova 6 (51–48), 4. Magura 4 (58–47), 5. Minaur 4 (48–46), 6. Buk. MSC 3, …, 13. KOLOZSVÁR 0.

U-BT: ÚJABB AMERIKAI ÉRKEZETT

A Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata újabb amerikai játékost igazolt a 28 éves Kerron Johnson személyében. A színes bőrű kosaras Tallahassee-ben született Florida államban. A 185 cm magas Johnson az alabamai Madison Academy líceumot végezte el, majd a belmonti kollégiumban folytatta. Egyetemi évei után kezdődött a profi karrierje, az új-zélandi New Zealand Breakers játékosa lett (28 mérkőzésen 12,6-os pontátlaggal, 4,3 gólpasszal és 2,8 lepattanóval). A német Bundesliga következett, a Riesen Ludwigsburg, ahol két idényt töltött, a másodikban pedig csapata megmérkőzött az U-BT-vel a Bajnokok Ligája 2017–2018-as idényében (14 pontot és 5 gólpasszt ért el). Az előző szezon az olasz élvonalban kezdte a Pistoia Basketnél, februárban már az izraeli Hapoel Beer Sevában játszott, és csapatával a rájátszásba jutott (átlagai: 14,3 pont, 4,8 gólpassz és 2,6 lepattanó). Pályafutása során még megfordult Franciaországban és Lengyelországban is a Rouen Métropole Basketnél, illetve az MKS Dabrowa Górniczánál.

NŐI KÉZILABDA BL: CSEH ELLENFELE LESZ A CÍMVÉDŐ GYŐRNEK

A cseh DHK Baník Most csapatával vált teljessé a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának mezőnye, amelyben a címvédő Győri Audi ETO KC is szerepel. A csehek – akik először szerepelnek a BL-ben – a selejtezőcsoportban házigazdaként előbb szombaton a spanyol Rocasa Gran Canaria csapatát győzték le 28–21-re, majd vasárnap a török Kastamonu Belediyesi GSK együttesét verték 35–33-ra. A BL D-csoportjában a Baník Most és a Győr csapatán kívül a svéd IK Sävehof és a szlovén Krim Mercator Ljubljana szerepel még. Az első fordulót október elején rendezik.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.