MAGYAR LABDARÚGÓ NB I., 4. FORDULÓ: POFONBA SZALADT AZ FTC

A Puskás Akadémia nagy meglepetésre – hátrányból fordítva – három góllal legyőzte a bajnok Ferencvárost vasárnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójának zárómérkőzésén. Az Európa Liga rájátszásában érdekelt Fradi tartalékos összeállításban kezdte a találkozót.

Eredmény: • Puskás Akadémia FC–Ferencvárosi Torna Club 4–1 (gól: Sós Bence – 40., Joszip Knezevics – 58., 11 m, valamint Urblík József 2 – 79. és 83. perc, illetve Stefan Spirovski – 12. perc).

A címvédő vasárnapi veresége után háromra csökkent a százszázalékos csapatok száma a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulóját követően.

Az elmúlt idényben ezüstérmes MOL Fehérvár FC jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a tabellát a Mezőkövesd előtt, míg a Debrecen a vesztett pontok tekintetében ugyanúgy áll, viszont egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A tabellán: 1. Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 12 pont/4 mérkőzés (13–3), 2. Mezőkövesd Zsóry FC 12 (7–1), 3. Debreceni VSC 9/3 (10–5), 4. Kisvárda Master Good 9/4 (7–5), 5. Puskás A. 6/4, 6. Paksi FC 4/4, …, 9. FTC 3/2.

KÉZILABDA SZUPERKUPÁKKAL KEZDTÉK AZ IDÉNYT

Vasárnap Brassóban, a Dumitru Popescu-Colibaşi Sportcsarnokban megrendezték a női és férfi kézilabda Szuperkupa döntőjét, előbbin a Bukaresti MSC, utóbbin a Bukaresti Dinamó diadalmaskodott. A bajnoki címről lemaradó Bukaresti MSC magabiztosan 29–23 (16–14) arányban legyőzte a Râmnicu Vâlcea-i MSC-t, 2016 és 2017 után ez a harmadik Szuperkupája. A Dinamó 26–24 (13–10) arányban bizonyult jobbnak a Temesvári Politechnika MSC-nél, nekik is ez a harmadik Szuperkupa győzelmük 2016 és 2018 után.

NŐI KÉZILABDA: KÉT U-S VERESÉG A MINAUR KUPÁN

Az Alin Bondar edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub női kézilabdacsapata a III. Minaur Kupán vett részt a hétvégén Nagybányán, s két vereséget szenvedett a barátságos tornán. Az első találkozón a házigazda Minaurtól kaptak ki a lányok 31–27 (16–12) arányban, majd sokkal nagy csatában a végső győztes szlovákiai Iuventa Nagymihály/Mihalovce együttesétől 32–30-ra úgy, hogy szönetben még 15–15 volt az állás. Ez volt a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési torna, a Virágok Ligája első fordulójában szombaton, augusztus 31-én a kolozsvári lányok a Buzăui Gloria MSC otthonába látogatnak.

KOLOZSVÁRI SIKER HÉTFŐS RÖGBIBEN

A kolozsvári Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban a hétvégén rendezték a férfi hétfős rögbibajnokság első fordulóját. A vetélkedősorozat a Kolozsvári U Prodvinalco sikerével ért véget, a hazaiak mindegyik csoportmeccsükön győztek, azaz a Galaci MSC-nél, az Aradi ESK-nál, a Bukaresti Sportul Studenţescnél és a másik kolozsvári gárdánál, a Monostor SK-nál is jobbnak bizonyultak, majd a másik csoportgyőztes Bârladi RC ellen 17–14-re nyertek a döntőben.

RITMIKUS GIMNASZTIKA: BRONZÉREM KOLOZSVÁROTT

A kolozsvári új sportcsarnok, a BT Aréna adott otthont a World Challenge Cup elnevezésű nemzetközi rendezvénynek ritmikus gimnasztikában. A művészi tornának is nevezett sportágban a legjobb román eredményt Denisa Mailat érte el, aki két szerenkénti döntőbe jutott, buzogányban bronzéremmel végzett, szalagban pedig 5. lett, egy nappal korábban egyéni összetettben pedig a 7. helyen végzett. Utóbbi szeren a második helyet a román származású, olasz színekben versenyző Alexandra Agiurgiuculese szerezte meg.

NŐI RÖPLABDA-EB: MÁSODSZOR NYERT ROMÁNIA

A román válogatott nagy csatában, 3:1-re győzött Észtország csapata ellen a női röplabda Európa-bajnokság budapesti C-csoportjának harmadik napján. A három mérkőzés után két győzelemmel álló román csapat az első játszmában 20–23-ról fordított, és bár az Eb-újonc észtek ezt követően is nagy csatára késztették őket – egy szettet el is „csentek” –, végül két óra alatt nyertek, ezzel a csoport második helyére léptek előre. A találkozó legeredményesebb játékosa az észtek ütője, Nette Peit volt 31 ponttal, román részről a 25 pontos Adelina Budai-Ungureanu emelkedett ki. Az egy-egy győzelemmel és vereséggel álló magyar válogatott vasárnap szabadnapos volt, hétfőn az azeriekkel találkozott. A hatcsapatos csoport első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.

Eredmények: • Hollandia–Azerbajdzsán 3:0 (15, 23, 23) • Románia–Észtország 3:1 (23, –30, 19, 21). Az állás: 1. Hollandia 6 pont/2 mérkőzés, 2. ROMÁNIA 6/3, 3. Horvátország 4/2, 4. MAGYARORSZÁG 3/2, 5. Azerbajdzsán 2/2, 6. Észtország 0/3.