ÚSZÓ-VK: HOSSZÚ ÉS SZABÓ ARANY-, JAKABOS EZÜSTÉRMES A CSINANI NYITÓNAPON

Hosszú Katinka és Szabó Szebasztián arany-, míg Jakabos Zsuzsanna ezüstérmes lett az úszó Világkupa-sorozat csinani állomásának nyitónapján. A viadal eredményközlője szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 200 méter pillangón 2:07,26 perces eredménnyel diadalmaskodott, mögötte a második helyen Jakabos ért célba 2:07,75 perccel. A férfiaknál Szabó Szebasztián 100 m pillangón 51,45 másodperccel bizonyult a legjobbnak, míg 50 m gyorson 22,37 mp-cel a negyedikként zárt.

A kvangdzsui világbajnokság után az úszók a Vk-sorozat három részből álló ázsiai állomásán vesznek részt: Tokióban vasárnap fejeződött be a viadal, míg a kínait követően Szingapúrba utaznak a versenyzők, ahol jövő csütörtöktől szombatig vetélkednek. A Vk második szakasza október 4. és 6. között a budapesti Duna Arénában indul, öt nappal később pedig Berlinben folytatódik. A harmadik részben Kazany (november 1–3.) és Doha (november 7–9.) látja vendégül az úszókat.

NŐI KÉZILABDA: CENTENÁRIUMI VERESÉG ÉS KERETBEMUTATÁS

A Kolozsvári Universitatea Sportklub női kézilabdacsapata barátságos mérkőzéssel ünnepelte a klub centenáriumát, a Horia Demian Sportcsarnokban a Nagybányai Minaur volt a vendége. A máramarosiak 29–28 arányban diadalmaskodtak, az utolsó pillanatokban fordították meg az eredményt.

A találkozó előtt bemutatták az egyesület keretét az új bajnoki idényre.

A névsor: Alexandra Prodan és Viorica Ţăgean (kapusok), Andrada Preda, Alexandra Dindiligan, Tamás Réka, Florina Chintoan, Miruna Pica, Luana Drăgunoiu, Diana Lazăr, Larissa Araujo, Macarena Gandulfo, Patricia Moraru, Mihaela Ani-Senocico, Cristina Boian és Ana Maria Mincu (mezőnyjátékosok)

Alin Bondar tanítványai csütörtökön is játszottak egy felkészülési mérkőzést, a másodosztályban szereplő Arad megyei Kisjenői Köröst 37–25 arányban legyőzték.

FÉRFI RÖPLABDA: ISMÉT LŐTEI RÓMEÓ ATTILA AZ EDZŐ

A Kolozsvári Universitatea Sportklub férfi röplabdacsapata egybegyűlt az új bajnoki idény előtt, a csapatnál ismét Lőtei Rómeó Attila a vezetőedző. Előbb helyileg készülnek fel, majd egy barátságos centenáriumi mérkőzésen a szurkolók előtt is bemutatják a 17 fős keretet.

A lista: Marius Şoloc, Claudiu Iov, Natan Savan, Alexandru Voinea, Adrian Pop, Filip Constantin, Silviu Grigoraş, Eduard Catrina, Ştefan Verciuc, Nagy Csaba, Ştefan Someşan, Cătălin Neag, Mădălin Dăineanu, Andrei Muraru (próbaidős), Vlad Negrean, Ionuţ Pop, Mihai Popovici.

U-PRODVINALCO: IDÉNYKEZDÉS ÉS ÜNNEPLÉS

A Kolozsvári U Prodvinalco szombaton nekivág a 2019–2020-as idénynek, 11 órakor Román Kupa csoportmérkőzésen a Temesvári Saracens MSC együttesét fogadja a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. Az A-csoport másik két tagja a Nagybányai Ştiinţa MSC és a Konstancai Tomiţanii, kettejük mérkőzésén már megvan a végeredmény: a tengerpartiak anyagi okok és játékoshiány miatt nem tudnak elutazni, így a máramarosi csapat játék nélkül, 5–0 arányban nyer. A kupamérkőzés után az öregfiúké a pálya, 13 órakor többszörös jubileumot ünnepelnek barátságos mérkőzésen: a klub centenáriuma mellett a szakosztály 70 éves ünnepét – a találkozó után a veteránok díszoklevelet kapnak.

KOROSZTÁLYOS CSELGÁNCS EURÓPA KUPA KOLOZSVÁROTT

A cselgáncsozók U21-es korosztályának Európa Kupáját rendezik a hétvégén Kolozsvárott, az eseménynek a Horia Demian Sportcsarnok ad otthont szombaton és vasárnap. A kontinensviadalon 25 ország dzsúdósai vesznek részt, a versenyek kezdési időpontja mindkét napon 10 óra.

NŐI LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA: GYŐZELEMMEL KEZDETT AZ FTC, VERESÉGGEL AZ U OLIMPIA

Elkezdődtek a női labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezői: a magyar bajnok Ferencvárosi Torna Club jobb lábbal kezdett, Románia sokszoros bajnoka, a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF viszont kikapott.

Az FTC az 5. csoportban éppen a házigazda szlovákiai Slovan Pozsony/Bratislava együttesénél bizonyult jobbnak: Monika Bytcanková (33. perc) találatára három válasz is érkezett Kocsán Petra (39. perc), Marija Alekszics (67. perc) és Diószegi Fanni (83. perc) végén, s ezzel 3–1-es Fradi siker lett vége.

A csoport másik meccsén: • Szpartak Szabadka/Szubotica (szerbiai)–Agarista-SS Anenii Noi (moldáv) 12–0. A szombati 2. fordulóban FTC–Agarista-SS Anenii Noi és Slovan–Szpartak párosításban játszanak.

Nem sikerült viszont a nyitány a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF gárdájának, amely a 2. csoportnak a montenegrói Budvában rendezett meccsén 2–1-re kikapott a KFF Mitrovicától. A koszovói együttes Liridona Syla (24. perc) és Amdra Gjegji (30. perc) találataival már 2–0-ra is vezettek, a szépítő találat csak a hosszabbítás ötödik percében sikerült Ficzay Mária csapatkapitánynak. Mirel Albon csapata a folytatásban sorsdöntő csata elé nézett a házigazda FK Breznica Pljevja együttesével szemben (a találkozó pénteken, lapzárta után végződött) – utóbbiak az első fordulóban 4–4-es döntetlenre végeztek a bolgár FC NSA Szófiával.

A csoportokból az első helyezettek juthatnak tovább.