AFRIKA NEMZETEK KUPÁJA: NIGÉRIÁÉ A BRONZÉREM

Odion Ighalo 3. percben született góljával Nigéria 1–0-ra legyőzte Tunéziát az Afrikai Nemzetek Kupája bronzmérkőzésén, ezzel megszerezte a harmadik helyet. Nigéria ezzel a 9. bronzérmét szerezte az Afrika-kupán, 2013-as győzelme óta pedig először zárt dobogón.

Eredmény, Afrikai Nemzetek Kupája, Egyiptom, bronzmérkőzés: • Nigéria–Tunézia 1–0 (Odion Ighalo – 3. perc).

U FC: LEGYŐZTÉK A MEZŐKÖVESD-ZSÓRY FC-T

Győzelemmel kezdte a szlovéniai edzőtáborozás barátságos mérkőzéseit a másodosztályú Kolozsvári U FC, Cristian Dulca csapata a magyar NB I. hatodik helyén végzett Mezőkövesd-Zsóry FC ellen nyert 2–1-re. A kolozsváriak gólját Inacio (69. perc) és Dorin Goga (80. perc) szerezte, Firminót a hajrában kiállították. A magyar csapat vezető gólját az első félidőben Nagy Dániel ért el.

Az U FC kezdőcsapata: Dur-Bozoancă – Telcean, Inacio, Kay, Berci – Ceitil, Florescu – Rafa, Goga, Pop – Firmino; cserék: Jose Costa – Takacs, Taub, Pedro, Burghele, Vomir, Dican.

Az egyetemisták további programja változott, július 21-én és 24-én nem az északmacedón FK Vardar, illetve a szaúdi Al Fasaily lesz az ellenfél, hanem a szlovén NK Krka, illetve a szaúd-arábiai Al Wahda.

UMAGI TENISZTORNA: BALÁZS ATTILA NAGY CSATÁBAN GYŐZTE LE A 6. KIEMELTET

Balázs Attila nagy csatában, három szettben győzte le a hatodik helyen kiemelt szerb Filip Krajinovicsot az 524 ezer euró összdíjazású, a horvátországi Umagban salakpályás férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében. A világranglistán 208. magyar játékos – aki a kétfordulós selejtezőből jutott a főtáblára – a nyitókörben kedden este hét meccslabdát hárítva gyűrte le a hazai közönség előtt szereplő Viktor Galovicot 2 óra 43 perc alatt. Szerdán a 16 között az áprilisi, budapesti versenyen döntős Filip Krajinovics várt rá. A 2 óra 39 perces találkozó a magyar 6:3, 6:7 (1), 7:6 (5) arányú sikerét hozta. Balázs ellenfele a negyeddöntőben az olasz Stefano Travaglia (105. a világranglistán) lesz, aki meglepetésre honfitársát az 1. kiemelt Fabio Fogninit búcsúztatta, aki a 6:1-re elvesztett első szett után a második játszma elején 2:1-nél feladta a mérkőzést. A 30 éves Balázs előzőleg 2017-ben, szintén Umagban jutott ATP-főtáblára külföldi versenyen.

Negyeddöntős a zentai születésű, Szerbiának versenyző Györe László/Laslo Djere is, aki 3. kiemelt, s erőnyerőként kihagyhatta az első kört, majd a másodikban szintén olasz ellenfelet, Paolo Lorenzit verte meg (6:3, 3:6, 6:4). Az ő ellenfele az elődöntőbe jutásért a 8. favorit argentin Leonardo Mayer lesz.

KIKAPOTT AZ OROSZOKTÓL, CSOPORTMÁSODIK A MAGYAR NŐI VÍZILABDA-VÁLOGATOTT

A magyar válogatott öt góllal kikapott az orosz csapattól a Kvangdzsuban rendezett világbajnokság olimpiai kvalifikációs női vízilabdatornáján, így a B-csoport második helyén végzett. Ez azt jelenti, hogy Bíró Attila együttesének játszania kell a nyolc közé kerülésért, közép-európai idő szerint szombaton 9.30-tól Új-Zélanddal.

Eredmények, vízilabda, nők, csoportkör, 3. forduló:

B-csoport: • Kanada–Koreai Köztársaság 22–2 (5–0, 6–0, 6–0, 5–2) • Oroszország–Magyarország 17–12 (6–4, 5–3, 2–1, 4–4). A csoport végeredménye: 1. (negyeddöntős) Oroszország 6 pont, 2. (TOVÁBBJUTOTT) MAGYARORSZÁG 4, 3. (továbbjutott) Kanada 2, 4. Koreai Köztársaság 0.A-csoport: • Egyesült Államok - Dél-afrikai Köztársaság 26–1 (7–0, 8–1, 6–0, 5–0) • Hollandia–Új-Zéland 15–6 (2–0, 4–3, 4–1, 5–2). A végeredmény: 1. (negyeddöntős) Egyesült Államok 6 pont, 2. (továbbjutott) Hollandia 4, 3. (továbbjutott) Új-Zéland 2, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0.C-csoport: • Spanyolország–Kuba 19–6 (7–0, 6–1, 3–4, 3–2) • Görögország–Kazahsztán 13-7 (4–1, 4–1, 1–3, 4–2). A végeredmény: 1. (negyeddöntős) Spanyolország 6 pont, 2. (továbbjutott) Görögország 4, 3. (továbbjutott) Kazahsztán 2, 4. Kuba 0.D-csoport: • Ausztrália–Japán 9–7 (3–2, 1–2, 2–1, 3–2) • Olaszország–Kína 14–6 (5–1, 3–1, 4–2, 2–2). A végeredmény: 1. (negyeddöntős) Olaszország 6 pont, 2. (továbbjutott) Ausztrália 4, 3. (továbbjutott) Kína 2, 4. Japán 0.A MEZŐNYHAJRÁ HAJSZÁLNYIT SEM VÁLTOZTATOTT A TOUR ÖSSZETETT ÁLLÁSÁN

Az ausztrál Caleb Ewan nyerte szerdán a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 11. szakaszát, amelyen a francia Julian Alaphilippe megőrizte az összetettben élen állónak járó sárga trikót. Az Albi és Toulouse közötti 167 kilométeren hosszú ideig egy négyfős szökevénycsoport tekert az élen, de a főmezőny a várakozásoknak megfelelően még a cél előtt utolérte a kvartettet. Így mezőnyhajrá döntött, amelyben Ewan bizonyult a leggyorsabbnak, centikkel megelőzve a holland Dylan Groenewegent. Ewan első részsikerét aratta a Touron, korábban a Giro d’Italián három, a Vuelta a Espanán egy szakaszgyőzelmet ünnepelhetett már. Az összetett diadalra esélyes versenyzők és Alaphilippe a győztessel azonos idővel értek célba.

Eredmények, 11. szakasz, Albi-Toulouse, 167 km: 1. Caleb Ewan (ausztrál, Lotto–Soudal) 3:51:26 óra, 2. Dylan Groenewegen (holland, Jumbo–Visma) azonos idővel, 3. Elia Viviani (olasz, Deceuninck–Quick-Step) a. i. Az összetett élcsoportja: 1. Julian Alaphilippe (francia, Deceuninck–Quick-Step) 47:18:41 óra, 2. Geraint Thomas (brit, INEOS) 1:12 p hátrány, 3. Egan Bernal (kolumbiai, INEOS) 1:16 p. h.

Csütörtökön a Toulouse és Bagneres-de-Bigorre közötti 209,5 kilométer várt a mezőnyre, amely összesen 3460 kilométert teljesít a jövő vasárnapi, párizsi befutóig.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.