STRANDKÉZILABDA-EB: A MAGYAR NŐK EZÜST-, A FÉRFIAK BRONZÉRMESEK

Magyar részről a nők ezüst-, a férfiak pedig bronzérmet szereztek a lengyelországi Stare Jablonkiban rendezett strandkézilabda Európa-bajnokságon. Az európai szövetség (EHF) honlapjának beszámolója szerint a magyar együttes a női fináléban 2–0-ra kapott ki Dániától, míg a férfiaknál a harmadik helyért megrendezett mérkőzésen 2–0-ra múlta felül Oroszországot.

Eredmények:

Nők, döntő: • Dánia-Magyarország 2–0 (18–12, 23–22).Férfiak, a 3. helyért: • Magyarország–Oroszország 2–0 (26–20, 23–22).

SPANYOLORSZÁG MEGVÉDTE CÍMÉT A NŐI KOSÁR-EB-N

A lettekkel társrendező szerb válogatott szerezte meg a harmadik helyet a női kosárlabda Európa-bajnokságon, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen 26 ponttal legyőzte a briteket Belgrádban. A spanyol válogatott megvédte címét, a döntőben könnyedén nyert a franciák ellen, szintén a szerb fővárosban.

Eredmények, bronzmérkőzés: • Szerbia–Nagy-Britannia 81:55 (25:16, 15.17, 21:6, 20:16).

Döntő: • Spanyolország-Franciaország 86:66 (32:21, 18:15, 20:20, 16:10).Az Eb végeredménye: 1. Spanyolország, 2. Franciaország, 3. Szerbia, 4. Nagy-Britannia, 5. Belgium, 6. Svédország, 7. MAGYARORSZÁG, 8. Oroszország, 9. Olaszország, 10. Szlovénia, 11. Lettország, 12. Montenegró, 13. Fehéroroszország, 14. Törökország, 15. Csehország, 16. Ukrajna.COPA AMÉRICA: BRAZÍLIA 12 ÉV UTÁN ISMÉT DÉL-AMERIKA TRÓNJÁN

A házigazda, ötszörös világbajnok Brazília 12 év után hódította el a Copa Américát, miután legyőzte Perut a dél-amerikai kontinenstorna vasárnapi döntőjében. Az első gólt a brazil Éverton Soares lőtte, ezzel harmadik gólját szerezte a tornán, amivel 12 kollégáját előzte meg a góllövőlistán. Brazília hatodik alkalommal nyerte meg a Copát, további háromszor a torna jogelődjét.

Eredmény, Copa América, döntő: • Brazília–Peru 3–1 (gól: Éverton Soares – 15., Gabriel Jesus – 45. + 3. és Richarlison – 9. perc, 11 m, illetve José Paolo Guerrero – 44. perc, 11 m; kiállítva Gabriel Jesus – 70. perc).

MEXIKÓ LETT ÉSZAK-AMERIKA BAJNOKA

Mexikó labdarúgó-válogatottja nyerte a közép- és észak-amerikai kontinensbajnokságot, az Arany Kupát, mivel a döntőben 1–0-ra legyőzte az Egyesült Államok címvédő csapatát. A 62 493 néző előtt rendezett chicagói találkozót Jonathan Dos Santos döntötte el 15 méterről megeresztett pontos lövéssel. Az amerikaiak korábban több nagy gólszerzési lehetőséget hagytak kihasználatlanul, a hajrában pedig volt esélyük az egyenlítésre, de egyszer sem tudtak élni az esélyükkel. A tornát a jelenlegi formájában 1991 óta rendezik meg, azóta Mexikó az újabb sikerével már nyolcadszor, míg az Egyesült Államok hatszor diadalmaskodott. Csupán egyszer, 2000-ben fordult elő, hogy nem a térség két meghatározó válogatottja közül az egyik nyerte meg az aranyérmet, akkor Kanada végzett az élen. Mexikó és az Egyesült Államok hatodszor játszott egymással a döntőben, előbbi ötször, utóbbi egyszer bizonyult jobbnak riválisánál.

Eredmény, Arany Kupa, döntő: • Mexikó–Egyesült Államok 1–0 (gól: Jonathan Dos Santos – 73. perc).

MADAGASZKÁR ÉS ALGÉRIA IS A LEGJOBB NYOLC KÖZÖTT AZ AFRIKA KUPÁN

Madagaszkár és Algéria is győzött, és bejutott a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupájának negyeddöntőjébe. A madagaszkári együttes már a rendes játékidőben közel állt a győzelemhez, Kongó a 90. percben tudott egyenlíteni. A ráadásban nem esett újabb gól, a büntetőpárbajban pedig Madagaszkár egyszer sem hibázott, míg riválisa kétszer is (Marcel Tisserand az első, Yannick Bolasie pedig a negyedik körben rúgott a kapu fölé).

Eredmények, nyolcaddöntő: • Algéria–Guinea 3–0 (gól: Mohamed Juszef Belajli – 24., Rijad Marez – 57. és Adam Unasz – 82. perc) • Madagaszkár–Kongói Demokratikus Köztársaság 2–2 (Ibrahima Amada – 9. és Faneva Imá Andriatsima – 77. perc, illetve Cédric Bakambu – 21. és Chancel Mbemba Mangulu – 90. perc) – 11-esekkel: 4–2.

MEGVÉDTE CÍMVÉT AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK A NŐI FOCI-VB-N

Megvédte címét az Egyesült Államok a női labdarúgó-világbajnokságon, miután a franciaországi torna vasárnapi döntőjében 2–0-ra legyőzte az Európa-bajnok hollandokat. Az amerikaiak negyedik világbajnoki címüket ünnepelhetik, míg Hollandia első ízben állhat vb-dobogóra. Az első játékrészben az eredményen az amerikai dominancia még nem mutatkozott meg, 0–0-lal mentek az együttesek a pihenőre. A második félidőben viszont negyedóra elteltével előbb 11-esből – Megan Rapinoe tornán elért ötödik góljával – vezetéshez jutottak, majd hét perccel később Rose Lavelle szép bal lábas lövésével eldöntötték a meccset a tengerentúliak, akik akár több góllal is nyerhettek volna. Az Egyesült Államok ezzel – rekordot jelentő – negyedik vb-címét szerezte meg.

Eredmény, női labdarúgó-világbajnokság, döntő: • Egyesült Államok–Hollandia 2–0 (gól: Megan Rapinoe – 61., 11 m és Rose Lavelle – 69. perc).

U FC: BŐVÜLT A PORTUGÁL KONTINGENS

A Cristian Dulca edzette Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata megszerezte két portugál játékos aláírását: a 24 esztendős André Ceitil Castanheira és az egy évvel idősebb Pedro Mendes két évre az egyetemistákhoz szerződött.

Castanheira a Leixōestől érkezett, amely a portugál másodosztály, a Segunda Liga hetedik helyén végzett. A din Costa de Caparicában született védekező középpályás 32 mérkőzésen szerepelt. A Benfica Lisszabonnál nevelkedett, pályafutása során megfordult még a Vitória Setúbal, a Rio Ave, Cova Piedade, a Sintrense és a Farense együttesénél. A másik középpályás, a ballábas Mendes a Sportingnél kezdte a focit, legutóbb a Medgyesi Gázmetánnál játszott, volt még a Jászvásári/Iaşi-i Politechnikánál is, s kapott néhány perc játéklehetőséget a Vitória Setúbalnál (4 gólt lőtt és 4 gólpasszt ért el). Így ötfősre bővült az egyetemisták luzitániai kontingense, amelynek José Costa, Hugo Firmino és Inacio Miguel a tagja.

A LOKOMOTÍVÉ AZ OROSZ SZUPERKUPA

A Lokomotív Moszkva hódította el a labdarúgó Orosz Szuperkupát, miután az orosz fővárosban a VTB Arénában rendezett döntőben 21 382 néző előtt 3–2 legyűrte a Zenit Szentpétervárt. A gólokon Fjodor Szmolov (6. perc) és a meccse legjobbjának választott Alekszej Mirancsiuk (79. és 82. perc), illetve az iráni Sardar Amzoun (45. + 2. és 52. perc) osztozott. A Zenit 10 emberrel zárta a mérkőzést, a 92. percben Magomed Ozdojev jutott a kiállítás sorsára.

ALEXANDRU BOLOGA KARNYÚJTÁSNYIRA A PARALIMPIAI JÁTÉKOKTÓL

A Kolozsvári U MSC sportolója, Alexandru Bologa, a riói paralimpia aranyérmese volt Románia egyetlen képviselője a múlt hétvégén rendezett amerikai ötkarikás kvalifikációs versenynek – adta hírül az egyesület honlapja (www.u-cluj.ro). Fort-Wayne-ben (Indiana állam), 31 ország 158 cselgáncsozója vett részt a vetélkedőn. A látássérült sportoló a 60 kg-os súlycsoportban a selejtezőcsoport első helyén végzett miután legyőzte a kanadai Justin Karnt, majd az elődöntőben a brazil Thiego Marquesnél is jobbnak bizonyult. A döntőben Bologa ipponnal verte a világbajnok kazah Olzhas Orazaljulit, s aranyérmet nyert. Ezzel a világranglista első helyére lépett elő a 60 kg-os súlycsoportban, s ezzel még közelebb került a 2020-as tokiói paralimpiai játékokon való részvételhez.

KOLUMBIAI SIKER A SZEBEN KÖRVERSENYEN

A 21 éves Kevin Rivera Serrano nyerte a nagyszebeni körversenyt, miután a 4., utolsó szakasz után (Nagyszeben–Szászmedgyes–Szentágota/Agnita–Nagyszeben, 169,5 km) az összetett élén végzett.

ÖNÁLLÓ ÉLETRE KELT AZ ÖNTÖZŐRENDSZER WIMBLEDONBAN

Kínos közjáték zavarta meg a wimbledoni tenisztorna egyik meccsét: egyik pillanatról a másikra beindult a locsolórendszer, a Sitak–Siegemund vegyespárosnak menekülnie is kellett. A német–új-zélandi duó éppen jól megérdemelt pihenőjét töltötte a Ken Skupski, Darija Jurak (brit. horvát) páros elleni pénteki meccs során, mikor önálló életre kelt az öntöző, amelyből hatalmas erővel tört elő a víz. A német hölgy rögtön észrevette a feje felett elzúgó vízsugarat, az éppen a másik irányba néző új-zélandi partnerének azonban jó néhány másodpercre volt szüksége, hogy észrevegye azt, de még éppen idejében kapcsolt. Amikor már úgy tűnt, sikerült megfékezni a locsolót, Laura Siegemund vissza is ült székére, ám ismét előtört a vízsugár, amely egy kukát és az ismét felpattanó német teniszező székét is felborította. Végül a szervezőknek sikerült leállítani az öntözőt, ám addigra annyi víz került a gyepre, hogy egy másik pályán kellett folytatni a meccset, amelyet három szettben, 6:3, 3:6, 6:4-re nyert meg az Artem Sitak–Laura Siegemund duó.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.