MESSIT KIÁLLÍTOTTÁK, ARGENTÍNA ÍGY IS BRONZÉRMES A COPÁN

Argentína az első félidőben megszerzett előnyéből egy gólt megőrizve 2–1-re legyőzte Chilét a Copa América harmadik helyéért játszott mérkőzésen, pedig páros kiállítás következtében már az első félidőben elvesztette Lionel Messit. Az argentinok gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, ám a 37. percben csapatkapitányuk – aki Sergio Agüero gólját előkészítette – Gery Medellel párban piros lapot kapott. Messi lényegében egy apró lökésen túl semmit nem tett érte, csupán tűrte, hogy miután a labdát kikísérő ellenfele felkapta a vizet, többször nekimenjen. A játékvezető túlkapását, hiszen nem tűnt kiállításokat érő esetnek, a VAR-szobából sem bírálták felül, így az ötszörös aranylabdásnak karrierje során másodszor kellett idő előtt elhagynia a pályát. Először még 2005-ben Budapesten, amikor válogatottbeli debütálásán becserélését követően belekapott az őt rángató Vanczák Vilmos arcába. A fordulás után videóbírós tizenegyesből Arthuro Vidal szépített, de az elmúlt két tornát megnyerő, a döntőben mindkétszer szombati riválisát legyőző Chile ezúttal lecsúszott a dobogóról.

Eredmény, Copa América, a 3. helyért: • Argentína–Chile 2–1 (gól: Sergio Agüero – 12. és Paulo Dybala – 22. perc,  illetve Arturo Vidal – 59. perc, 11 m).

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA: A NYOLCADDÖNTŐK FÉLIDEJE

Szenegál 1–0-ra legyőzte Ugandát az Egyiptomban rendezett labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája pénteki játéknapján, bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Beninnel találkozik majd. A szombati folytatásban Nigéria 3–2-re legyőzte a címvédő Kamerunt, a negyeddöntőben pedig meglepetésre Dél-Afrika lesz az ellenfele, amely az esti programban hatalmas meglepetésre, gyönyörű góllal legyűrte (1–0) a házigazda egyiptomi válogatottat.

Eredmények, Afrikai Nemzetek Kupája, nyolcaddöntő: • Benin–Marokkó 1–1 (gól: Moise Adilehou – 53. perc, illetve Juszef en-Nesziri – 75. perc; kiállítva: Khaled Adénon – 97. perc, Benin) – 11-esekkel 4–1 • Szenegál–Uganda 1–0 (Sadio Mané – 15. perc) • Nigéria–Kamerun 3–2 (Odion Ighalo 2 – 19. és 63., valamint Alex Iwobi – 66. perc, illetve Stéphane Bahoken – 41. és Clinton N’Jie – 44. perc) • Egyiptom–Dél-afrikai Köztársaság 0–1 (Thembinkosi Lorch – 85. perc).

A SVÉDEKÉ A BRONZÉREM A NŐI LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁGON

Svédország lett a bronzérmes a franciaországi női labdarúgó-világbajnokságon, miután a harmadik helyért rendezett szombati találkozón 2–1-re legyőzte az angol válogatottat. A svédek Kosovare Asllani és Sofia Jakobsson találataival a 22. percben már kétgólos előnyben voltak. A négy éve bronzérmes angolok Fran Kirby révén a 31. percben szépítettek, és úgy tűnt, három percre rá egyenlítenek is, ám a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette a találatot. A második félidőben nem született gól, így a szigetországiaknak a négy évvel ezelőtti bronzérmük után ezúttal be kellett érniük a negyedik hellyel. A svédek 2011 után végeztek ismét harmadikként. A fináléban a címvédő, háromszoros győztes amerikaiak az Európa-bajnok hollandokkal mérkőztek Lyonban.

Eredmény, bronzmérkőzés: • Svédország–Anglia 2–1 (gól: Kosovare Asllani – 11. és Sofia Jakobsson – 22. perc, illetve Fran Kirby – 31. perc).

TOUR DE FRANCE: HOLLAND SIKER, TEUNISSENÉ AZ ELSŐ SZAKASZ

A 26 éves holland Mike Teunissen (Jumbo-Visma) nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny első szakaszát szombaton. A 106. francia körverseny nyitó szakasza Brüsszelből indult, és 194,5 kilométer megtétele után ott is ért véget. Az etapon egy harmadik és egy negyedik kategóriás emelkedő, valamint egy gyorsasági részhajrá várt a mezőnyre. A brüsszeli főtéren tekintette meg az első szakasz indítását Fülöp belga király. Teunissen először ünnepelhetett szakaszsikert Grand Tour-viadalon, ő ölthette magára az Atomiumot mintázó egyedi sárga trikót a vasárnapi brüsszeli csapatidőfutamon (a 27,6 kilométeres etap a Királyi palotától rajtolt, és az Atomiumnál zárult). A mezőny összesen 3460 kilométert teljesít a július 28-i párizsi befutóig.

Eredmény, 106. Tour de France, 1. szakasz, Brüsszel–Brüsszel, 194,5 km: 1. Mike Teunissen (holland, Jumbo-Visma) 4:22:47 óra, 2. Peter Sagan (szlovák, Bora-Hangsrohe) azonos idővel, 3. Caleb Ewan (ausztrál, Lotto-Soudal) a. i.

ÉRMEK A 49. JUNIOR ATLÉTIKAI BALKÁN-BAJNOKSÁGON

Amint már említettük, a Kolozsvári Universitatea SK atlétája, Maria Scrob ezüstérmet ért el a 4 x 400-as váltó tagjaként a Kolozsvár Arénában rendezett 49. Junior Balkán-Bajnokságon, a korosztályos U20-as versenyen Románia összesen 27 érmet, 8 aranyat, 11 ezüstöt és 8 bronzot szerzett. A vetélkedőn 14 ország több mint 300 versenyzője vett részt.

A romániai érmesek:

Arany: Robert Breahnă (férfi 100 m-es síkfutás), Cristian Gabriel Voicu (férfi 800 m), Andrei Sterea (férfi 1500 m), Alexandru Ionuţ Iconaru (110 m gát), Daniela Vasile (női 3000 m akadály), Ioana Diana Ţigănaşu (női diszkoszvetés), Adela Ana Stanciu (női kalapácsvetés) és Andrei Poci (tízpróba).

Ezüst: Maria Talida Sfârghiu (női 1500 m), Mădălina Elena Sârbu (női 5000 m), Andreea Mihaela Caracuda (100 m gát), Diana Ana Maria Ion (női távolugrás), Bogdan Georgian Cioacă (férfi hármasugrás), Valentin Alexandru Androne (férfi magasugrás), Răzvan Cărare (férfi gerelyhajítás), Ioana Diana Ţigănaşu (női súlylökés), férfi 4 x 100 m-es váltó, valamint női és férfi 4 x 400 m-es váltó.Bronzérem: Cristian Nicuşor Roiban (férfi 100 m), Helen Păcurariu-Nagy (női 3000 m), Alin Ionuţ Anton (110 m gát), Georgiana Cosmina Spiridon (női 3000 m akadály), Diana Ana Maria Ion (női hármasugrás), Federica Gabriella Apostol (női magasugrás), Constantin Zanfir (férfi diszkoszvetés) és női 4 x 100 m-es váltó.