CFR 1907: MALI JÁTÉKOS ÉRKEZHET

Sajtóforrások szerint a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata mali középpályást igazolt Yacouba Sylla személyében. A 28 éves játékos a norvég Strömsgodset együttesét erősítette eddig.

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJÁN: SZALAHÉK 100%-OSAK MARADTAK, MADAGASZKÁR CSOPORTELSŐ LETT

A házigazda egyiptomi labdarúgó-válogatott harmadik, vasárnapi csoportmérkőzését is kapott gól nélkül nyerte meg az Afrikai Nemzetek Kupáján. A hazaiak ezúttal Ugandát múlták felül 2–0-ra, de veresége ellenére a rivális is nyolcaddöntőbe jutott. Az újonc Madagaszkár újabb sikere pedig csoportelsőséget ért, a B-jelű négyesből biztosan három csapat is továbblép.

Eredmények, Afrikai Nemzetek Kupája, 3. forduló:

A-csoport: • Egyiptom–Uganda 2–0 (gól: Mohamad Szalah – 36. és Ahmed Elmohamadi – 45. + 1. perc) • Kongói Demokratikus Köztársaság–Zimbabwe 4–0 (Jonathan Bolingi – 4., Cédric Bakambu 2 – 34. és 65., a második 11 m, valamint Britt Assombalonga – 78. perc). A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Egyiptom 9 pont, 2. (és továbbjutott) Uganda 4, 3. Kongói DK 3, 4. Zimbabwe 1.B-csoport: • Madagaszkár–Nigéria 2–0 (Lalaina Nomenjanahary – 13. és Carolus Andriamatsinoro – 53. perc) • Guinea–Burundi 2–0 (Mohamed Yattara 2 – 25. és 52. perc). A végeredmény: 1. (és továbbjutott) Madagaszkár 7 pont, 2. (és továbbjutott) Nigéria 6, 3. (és továbbjutott) Guinea 4, 4. Burundi 0.

ARANY KUPA: VÉGET ÉRTEK A NEGYEDDÖNTŐK

Jamaica Darren Mattocks 75. percben szerzett büntetőjével 1–0-ra legyőzte Panamát, így sorozatban harmadszor jutott be az Arany Kupa elődöntőjébe. Mivel Haiti korábban legyőzte Kanadát, így két Karibi-térségből érkező gárda is a négy közé került, ilyenre pedig még nem volt példa a viadal történetében. Közép-európai idő szerint július 4-én hajnalban az elődöntőben Tennessee-ben az Egyesült Államok lesz az együttes ellenfele, mivel Christian Pulisic előkészítése után Weston McKennie fejes góljával 1–0-ra legyőzte Curacaót – így a harmadik karibi nemzeti csapatnak már nem jött össze a bravúr. A másik elődöntőben Haiti Mexikóval mérkőzik.

Eredmények, CONCACAF Arany Kupa, negyeddöntő: • Jamaica–Panama 1–0 (gól: Darren Mattocks – 75. perc, 11 m) • Egyesült Államok–Curacao 1–0 (Weston McKennie – 25. perc).

SPANYOL DIADAL AZ U21-ES EB FINÁLÉJÁBAN

Spanyolország nyerte a korosztályos, U21-es Európa-bajnokság döntőjét, miután a fináléban egy góllal jobbnak bizonyult a címvédő német válogatott ellenében Udinében, a Dacia Arénában. Az előző idényben ugyanez a két nemzeti tizenegy volt a döntős, akkor a németek nyertek 1–0-ra. Spanyolország ötödik alkalommal szerezte meg a kontinensviadal elsőségét, korábban 1986-ban, 1998-ban Romániában, 2011-ben és 2013-ban diadalmaskodtak.

Végeredmény: • Spanyolország–Németország 2–1 (gól: Fabian Ruiz – 7. és Dani Olmo 69. perc, illetve Nadiem Amiri – 88. perc).

A bronzérmeket az elődöntőben vesztes Románia és Franciaország kapta, mind a négy válogatott kvalifikálta magát a 2020-as tokiói nyári olimpiai játékokra.

ASZTALITENISZ: TÖBB MINT 100 RÉSZTVEVŐ A DÉSI MARATONI VERSENYEN

A hétvégén Désen kilencedik alkalommal rendezték a hagyományos Szamos Kupa asztalitenisz-tornát. A versenyre nem kevesebb mint 112 (!) sportoló nevezett be, még Magyarországról is eljött egy versenyző. Többek között Kolozsvár, Beszterce, Marosvásárhely, Nagybánya, Zilah, Máramarossziget, Szamosújvár és Bukarest is képviselve volt. Egész napos mérkőzéssorozat végén dőlt el az első hely sorsa: az elit kategóriában a marosvásárhelyi Simon Csaba végzett az élen, a nyílt (open) versenyszámban a nagybányai Denis Mal győzött. A kezdőknél a dési Tudor Bote, míg a haladóknál a zilahi Gelu Husa bizonyult a legjobbnak. A torna legidősebb résztvevője éppen a rendezvény főszervezője, a 73 esztendős Dezső Attila, a legfiatalabb pedig a dési 9 éves Mihai Moldovan volt. A Szamos Kupának ezúttal is a dési Inasiskola pingpongterme adott otthont, ahol 17 (!) asztalnál bonyolították le a találkozókat. Legközelebb a Maros megyei Déda helységben vesznek részt hasonló rendezvényen a dési és szamosújvári asztaliteniszezők. (erkedi)