NŐI VÍZILABDA VILÁGLIGA SZUPERDÖNTŐ: ELŐSZÖR NYERTEK, EZZEL CSOPORTHARMADIKAK A MAGYAROK

Megszerezte első győzelmet a Bíró Attila szövetségi kapitány irányította magyar válogatott a női vízilabda Világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében: Bíró Attila együttese a csütörtöki harmadik fordulóban gólzáporos mérkőzésen 16–14-re nyert a kanadaiak ellen, így harmadik lett a csoportjában, és a pénteki esti negyeddöntőben az Európa-bajnok hollandokkal találkozott. A torna győztese – elsőként – indulási jogot szerez a jövő évi tokiói olimpiára.

Női Világliga, szuperdöntő (Duna Aréna), csoportkör, 3. forduló:

B-csoport: • Magyarország–Kanada 16–14 (3–2, 5–8, 5–3, 3–1) – a magyar gólszerzők: Keszthelyi Rita 5, Gurisatti Gréta 3, Vályi Vanda és Szilágyi Dorottya 2–2, Gyöngyössy Anikó, Szücs Gabriella, Rebecca Parkes és Horváth Brigitta 1–1 • Egyesült Államok–Oroszország 12–7 (5–3, 2–0, 3–3, 2–1).  A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 9 pont, 2. Oroszország 5, 3. MAGYARORSZÁG 3, 4. Kanada 1.

A-csoport: • Hollandia–Ausztrália 8–7 (2–3, 4–2, 2–1, 0–1) • Olaszország–Kína 10–7 (3–2, 2–1, 2–2, 3–2). A végeredmény: 1. Olaszország 9 pont, 2. Hollandia 6, 3. Ausztrália 3, 4. Kína 0.

A negyeddöntős program: Oroszország–Ausztrália, Kanada–Olaszország, Magyarország–Hollandia és Kína–Egyesült Államok.

NŐI KÉZILABDA: REMÉNYKELTŐ KOLOZSVÁRI SIKER

A második mérkőzést magabiztosan megnyerte Nagydisznódon, a női Virágok Ligája osztályozós tornán a Kolozsvári Universitatea Sportklub együttese. Alin Bondar csapata a Marosvásárhelyi MSC-nél 33–24 (16–10) arányban bizonyult jobbnak. A nap másik csatáját a Szlatinai MSC és a Mioveni-i Dacia vívta, az Olt megyeiek 25–24 (14–13) arányban győztek, és sikerük azt szentesítette, hogy az élvonalban maradhatnak. Pénteken lapzárta után végződött a torna, amelyen a kolozsváriak Szlatinával, a Dacia pedig a marosvásárhelyiek ellen zárt. Előbbi találkozón a pontszerzés a Virágok Ligájában való maradást jelent, viszont vereség esetén sincs minden veszve: a várható mioveni-i siker esetén a gólarány fog dönteni a két együttes között az élvonalban való részvételről.

Az állás: 1. Szlatina 6 pont, 2. KOLOZSVÁR 4, 3. Mioveni 1, 4. Marosvásárhely 0.

MEGVAN A MÁSODIK FELJUTÓ A SPANYOL ÉLVONALBA

Az Osasuna után a Granada jutott fel másodikként a másodosztályból a spanyol labdarúgó La Ligába. A granadai együttes kedden este, az utolsó előtti fordulóban a Mallorca elleni 1–1-es döntetlennel biztosította be a második helyét a tabellán, ami automatikus feljutást jelent. A dél-spanyolországi csapat 2017-ben esett ki az élvonalból, amelyben a 24. szezonját kezdi majd meg augusztus végén. A másodosztályban – a hétvégi zárófordulót követően – a harmadik feljutó helyért rájátszást rendeznek majd a harmadik, a negyedik, az ötödik és a hatodik helyen végző csapatok részvételével.

MACCABI EURÓPA JÁTÉKOK: REKORDRÉSZVÉTEL, ÁDER JÁNOS NYITJA MEG A JÁTÉKOKAT

Nyolc hét múlva, július 29-én kezdődik Budapesten a 15. Maccabi Európa Játékok, amelyet hivatalosan egy nappal később Áder János köztársasági elnök, az esemény fővédnöke nyit majd meg az Új Hidegkuti Nándor Stadionban – jelentette be Heisler András, a Mazsihisz elnöke. Amint a játékok központi helyszínén, a Ludovika Campuson megtartott pénteki sajtótájékoztatón elhangzott, az augusztus 7-ig tartó rendezvénysorozatra 40 országból 3000 résztvevő érkezik, köztük 2200 versenyző, s ez rekordrészvételnek számít a játékok 90 éves történetében. A sportolók 24 sportág 63 versenyszámában mérik össze tudásukat. Jusztin Ádám, a Maccabi VAC elnöke közölte: a legnagyobb a 297 fős német delegáció lesz, Magyarország szintén rekordszámú, 214 sportolóval képviselteti magát.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.