FÉRFI KOSÁRLABDA: CÍMVÉDÉS KÜSZÖBÉN NAGYVÁRAD

Második mérkőzésén is sikeres volt idegenben a Nagyváradi MSC ESK Nagyszebenben, a férfi kosárlabda Nemzeti Liga döntős párharcában ismét két ponttal jobbnak bizonyult az alapszakasz győztes Nagyszebeni ESK-nál a Transilvania Sportcsarnokban. A címvédő 64:62 arányban diadalmaskodott (az első meccsen 89:87 volt az eredmény). Vasárnap azonban fordult a kocka és a harmadik felvonás a nagyváradi Antonio Alexe Arénában a szebeniek végig vezetve diadalmaskodtak 71:64 (16:14, 15:14, 16:16, 24:20) arányban, így a három győzelemig tartó párharc 2–1-re módosult. A negyedik találkozót kedden rendezik, szintén Nagyváradon.

NŐI LABDARÚGÓ NB I.: HÁROM ÉV UTÁN ÚJRA ARANYÉRMES A FERENCVÁROS

A Ferencvárosi Torna Club nyerte a női labdarúgó NB I. aranyérmét, miután a döntő második összecsapásán vendégként 3–0-ra legyőzte a Budapesti MTK együttesét. Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc első felvonásán hétfőn házigazdaként hátrányból fordítva 2–1-re nyert az FTC. Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a kevés helyzetet hozó első félidő hajrájában a válogatott Fenyvesi Evelin egyéni megmozdulás végén juttatta vezetéshez a ferencvárosiakat, akik a második félidő közepén döntötték el a találkozó és az aranyérem sorsát: a 62. percben Pusztai Sára, a 67. percben Csigi Eszter talált be a hazaiak kapujába. Az FTC női labdarúgói 2015 és 2016 után harmadszor lettek bajnokok, a legutóbbi öt döntőben a ferencvárosi együttes volt a nyolcszoros aranyérmes MTK ellenfele.

A férfiak 30. bajnoki címe után így a nőknél is a Ferencvároshoz került az élvonalbeli aranyérem. A 120 esztendős Fradi történelmet írva négy csapatsportágban diadalmaskodott: a már említett focisikerek mellett férfi jégkorongban és vízilabdában lett idén magyar bajnok. Emellett a pólósok és a női labdarúgók a Magyar Kupában is elsők lettek.

SERIE A: MÉGIS LESZ VERONAI CSAPAT AZ ÉLVONALBAN

A Brescia és a Lecce után a Serie B alapszakaszának 5. helyén végző Hellas Verona jutott fel az olasz labdarúgó-bajnokság első osztályába, miután a play-off döntőjében az idegenbeli 2–0-s vereség után otthon 3–0-ra megverte a mérkőzést kilenc emberrel befejező Cittadellát.

Eredmény: • Hellas Verona–Cittadella 3–0 (Zaccagni – 27., Di Carmine – 69. és Laribi – 83.) – a párharcot 3–2-es összesítéssel a Verona nyerte meg.

LIGUE 1: KIHARCOLTA A BENNMARADÁST A DIJÓN

Az idegenbeli 1–1-es döntetlen után hazai pályán 3–1-re győzött a Dijón labdarúgócsapata a Lens ellen, és így kiharcolta a bennmaradást. A Dijón a 2018–2019-es idényben a 18. helyen zárt a francia élvonalban, így osztályozóra kényszerült. Ellenfele a másodosztály 5. helyezettje, a Lens lett.

Eredmény: • Dijón–RC Lens 3–1 (Szliti 2 – 28. és 91., valamint Said – 70. perc, illetve Duverne – 39. perc) – a Dijón 4–2-es összesítéssel bent maradt az élvonalban.

NŐI KÉZILABDA VB-SELEJTEZŐ: KIÜTÉSES GYŐZELMET ARATTAK A MAGYAROK AUSZTRIÁBAN

A dán Kim Rasmussen szövetségi kapitány irányította magyar női kézilabda-válogatott 18 góllal nyert az osztrák csapat (amelyet a temesvári születésű Herbert Müller szövetségi kapitány vezet) vendégeként vasárnap a decemberi női kézilabda-világbajnokság selejtezőjének első mérkőzésén. A magyar csapat így nyugodtan készülhet a szerdai zalaegerszegi visszavágóra. A párharc győztese kijut az év végi, Japánban esedékes olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

Eredmény, vb-selejtező, 1. mérkőzés: • Ausztria–Magyarország 23–41 (9–20) – a magyar gólszerzők: Tóth Gabriella 9, Háfra Noémi és Klujber Katrin Gitta 5–5, Schatzl Nadine és Faluvégi Dorottya 4–4, Lukács Viktória, Klivinyi Kinga és Márton Gréta 3–3, Tomori Zsuzsanna 2, Szabó Laura, Kopecz Barbara és Tóvizi Petra 1–1; az osztrákok legjobbja a kilencgólos Sonja Frey volt, a magyar–osztrák állampolgárságú Kovács Patrícia 5 találatig jutott.

FÉRFI KÉZILABDA BL: NEGYEDIK DÖNTŐJÉT IS ELVESZÍTETTE A TELEKOM VESZPRÉM

A spanyol David Davis edzette Telekom Veszprém három góllal kikapott az észak-macedón Vardar Szkopje csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi fináléjában, a kölni négyes döntő második játéknapján. A Kielcét irányító Talant Dujshebaev után a Vardar trénere, a spanyol Robert García Parrondo lett a második a férfi kézilabdában, aki játékosként és vezetőedzőként is nyert Bajnokok Ligáját.

Férfi Bajnokok Ligája, döntő: • HC Vardar Szkopje (észak-macedón)–Telekom Veszprém 27–24 (16–11) – a magyar góldobók: Kentin Mahé 6, Kent Robin Tönnesen 4, Petar Nenadics 3, Borut Mackovsek, Lékai Máté és Andreas Nilsson 2–2, Nagy László, Momir Iljics, Dragan Gajics, Mirsad Terzics és Blaz Blagotinsek 1–1; a győztesek legjobbja Rogerio Ferreira Moraes volt 6 góllal.

ANGOLA NYERTE AZ 51. NŐI KÉZILABDA KÁRPÁT KUPÁT

Brăila adott otthont az 51. alkalommal megrendezett női kézilabda Kárpát Kupa barátságos válogatott tornának, amelyen Románia két csapata, továbbá Japán és Angola vett részt. Az utolsó találkozón a svéd Tomas Ryde szövetségi kapitány edzette Románia A és Angola 21–21 (13–9) arányú döntetlennel végzett, s ez az afrikai csapat végső győzelmét jelentette, mert jobb volt a gólaránya. Pénteken mindkét együttes magabiztosan nyert (a román válogatottak küzdelme 36–28-cal, az angol–japán találkozó 26–21-gyel végződött), másnap azonban Románia A csapata alig tudta legyűrni Japánt (28–27), míg Angola eljátszadozott a román másodcsapattal (29–18).

A 3. helyért: • Japán–Románia B 35–29 (18–12).

A legjobb játékosnak Crina Printea (Románia A) szavazták meg, a legjobb védő az angolai Albertina Kismoua lett, a legjobb kapus a japán Sakura Kametani, míg a gólkirálynői címen Andreea Popa és az angolai Helena Paulo osztozott.

NÉGY MAGYAR ÉREM A KOLOZSVÁRI CSELGÁNCSVERSENYEN

Négy magyar érem született Kolozsvárott, a cselgáncsozók olimpiai kvalifikációs European Open versenyén. A judoinfo.hu szakportál beszámolója szerint az első napon a paksiak junior Európa-bajnoka, Pupp Réka remekelt az 52 kilósok között: Hangyási László és Braun Ákos tanítványa két ippongyőzelem után az elődöntőben hosszabbításos küzdelemben győzte le a grúz/georgiai Sukvani-Levickát, így bejutott a fináléba. A döntőben az azeri Mammadalijeva hosszabbításban tudta kicsikarni a győzelmet, így az Atomerőmű SE sportolója ezüstérmet vehetett át az eredményhirdetésnél. Vasárnap három magyar dzsúdós küzdhetett éremért: a 100 kilogrammosoknál a hosszú kihagyás után visszatérő Cirjenics Miklós ezüst-, Ohát Zalán pedig bronzérmes lett, mindketten a grúz/georgiai Szaneblidzétől kaptak ki. A női nehézsúlyban (+78 kg) Szigetvári Mercédesz két ippongyőzelemmel vívta ki a fináléba jutást, a döntő csatát azonban a francia Erb nyerte. A magyar válogatott így három ezüst- és egy bronzéremmel az éremtáblázat hetedik helyén végzett, a versenyen huszonkilenc ország háromszázötven dzsúdósa (201 férfi és 149 nő) – köztük huszonegy magyar versenyző – lépett tatamira.

A Kolozsvári Universitatea Sportklub centenáriumi ünnepségéhez is hozzátartozó nemzetközi vetélkedőn Románia 44 sportolóval vett részt (12-en képviselték a Kolozsvári U-MSC-t), de a küldöttség csak egy – igaz arany – érmet tudott felmutatni: Mircea Croitoru győzött a +100 kg-osok versenyén. Alexandra Pop (U-MSC) és Corina Ştefan 5. lett a 48, illetve 63 kilósoknál, két kolozsvári lány pedig a 7. helyen végzett: Ştefania Dobre (63 kg) és Denisa Aşchiopoaiei (57 kg).

EGY EVEZŐS ROMÁN ARANY A LUZERNI EB-N

Hat érmet szerzett Románia hétvégén rendezett evezős Európa-bajnokságon a svájci Luzernben, amelyen 41 sportolóval, 21 egységgel vett részt. Elsőséget csak a női nyolcas (Cristina-Georgiana Popescu, Amalia Bereş, Mădălina-Gabriela Caşu, Roxana Parascanu, Beatrice-Mădălina Parfenie, Iuliana Popa, Maria-Magdalena Rusu, Roxana-Iuliana Anghel, kormányos: Daniela Druncea) ért el, megvédve címét. Ezüstérmesek: férfi kétpárevezős (Ciprian Tudosă, Marius Cozmiuc), női kétpárevezős (Adriana Ailincăi, Maria Tivodariu), női kormányos nélküli négypárvezős (Ioana Vrânceanu, Viviana Bejinariu, Mădălina Bereş, Denisa Tâlvescu) és a női kormányos nélküli kettes (Ancuţa Nicoleta Bondar, Simona Radiş). Bronzérmes: férfi kormányos nélküli kettes (Marian Florin Enache, Ionuţ Prundeanu).