Sporthírek röviden

NŐI KÉZILABDA: OSZTÁLYOZÓS CSATA VÁR AZ U-RA

A női Virágok Ligája küzdelmeire függöny hullt ugyan, de még az osztályozós torna hátra van. Az utolsó 26., fordulóban hazai pályán a Nagydisznódi Magurától 25–21 (11–8) arányban vereséget szenvedő Kolozsvári Universitatea Sportklub 12 ponttal a 12. helyen végezte a bajnokságot, s ezzel az egyik résztvevője az osztályozós párharcnak. Ezen még a 11. helyezett Szlatinai MSC is érdekelt, a másik két csapat pedig a másodosztály rájátszásából érkezik: a két csoportmásodik, a Marosvásárhelyi MSC és a Mioveni-i Dacia egészíti ki a négyest. Az élvonalból egyenes ágon kiesett a 13. és 14. helyezett, a menetközben feloszlott Románvásári/Romani MSC, továbbá a Galaci MSC, helyükbe a másodosztály rájátszásának nyertesei, a Bukaresti Rapid és a Szloboziai MK léptek. Az osztályozós tornának a Szeben megyei Nagydisznód ad otthont június 5. és 9. között.

ELHUNYT FLORIAN WALTER

A Kolozsvári U FC egykori elnöke és főtámogatója, Florian Walter 56 éves korában vasárnap elhunyt. A korábban a Ploieşti-i Petrolulnál és a Bukaresti Dinamónál is főrészvényes Waltert agyvérzéssel szállították kórházba, több napon át kezelték, de nem tudták megmenteni az életét. Walter korszakában az U FC feljutott az élvonalba és a Román Kupa döntőjéig menetelt 2015-ben. A Petrolullal Walter Román Kupát nyert 2013-ban, a döntőben a Kolozsvári CFR 1907 csapatát győzte le 1–0-ra.

FÉRFI KOSÁRLABDA: DÖNTŐS NAGYSZEBEN

Elsőként a Nagyszebeni ESK jutott a férfi kosárlabda Nemzeti Liga döntőjében, miután a párharc negyedik mérkőzését 74:58 (20:17, 13:14, 22:17, 19:10) arányban megnyerte Krajován a helyi U MSC ellen. A három győzelemig tartó sorozatot 3–1-re nyerték a szebeni fiúk.