Sporthírek röviden

ELŐNYBEN A POTAISSA A BRONZMECCSEN

A férfi kézilabda Bölények Ligája rájátszásában karnyújtásnyira került a bronzéremtől a Tordai Potaissa, a Kolozs megyei együttes a fővárosi Rapid Sportteremben 29–24 (18–12) arányban legyőzte a Bukaresti MSC-t.

A Potaissa góldobói: Szőke 6, D. Pop 4, Tálas és Zacaciurin 3–3, Cântec, N. Szavics, R. Pavel, I. Rotaru és L. Ignat 2–2, Pinţoiu, Cr. Ghiţă és R. Lazăr 1–1; a házigazdák legjobbja az ötgólos R. Şomlea volt.

Az aranyéremért folytatott sorozat első meccsén a Bukaresti Dinamó Konstancán győzte le a Dél-Dobrudzsai KK-t 33–26 (15–10) arányban. A sorozatok két nyert mérkőzésig tartanak, a visszavágókat május 22-én, szerdán játsszák.

AZ AJAX A HOLLAND BAJNOK

Az Ajax Amsterdam története során 34. alkalommal nyerte meg a holland labdarúgó-bajnokságot. A Bajnokok Ligája elődöntőjében egy hete drámai körülmények között búcsúzott együttes a szerdai utolsó fordulóban 4–1-re győzött a De Graafschap vendégeként, így hárompontos előnnyel zárt a PSV Eindhoven előtt, amely hazai pályán a Heraclest múlta felül 3–1-re. Az Ajax legutóbb 2014-ben lett aranyérmes, idén azonban duplázott, hiszen korábban a Holland Kupát is elhódította. Annak ellenére, hogy az amszterdamiak megnyerték a holland bajnokságot, a következő idényben is selejtezőt kell játszaniuk a BL-ben: a harmadik körben kapcsolódnak be, azaz két párharcot kell nyerniük a főtáblára jutáshoz. A második PSV – ahogy tavaly az Ajax – egy fordulóval korábban kezd.

OLASZ KUPA: LAZIO-DIADAL

Az olasz főváros Olimpiai Stadionja adott otthont az Olasz Kupa döntőjének, amelyet a román Ştefan Radut is foglalkoztató SS Lazio két hajrában lőtt góllal elhódította a trófeát az Atalanta Bergamo ellenében. A 70 ezer néző előtt lejátszott összecsapáson Szergej Milinkovics-Szavics (84. perc) és Joaquín Correa (90. perc) volt eredményes, Radu csereként állt be a 36. percben.

TÖRÖK KUPA: NYERT A GALATA

Szerdán este Sivasban a Fatih Terim  edzette Galatasaray Isztambul és a címvédő Akhisar Belediyespor vívta a Török Kupa döntőjét, előbbi 3–1-re nyert. Az élvonaltól búcsúzó Akhisar szerzett vezetést, ám a 78. percben emberhátrányba került, s az utolsó 10 percben három gólt kapott. A Galatasaray 18. kupagyőzelmét jegyezte, s esélye van a bajnoki címre is: 66 pontja van, akár az Isztambul Basaksehir FK-nak, viszont a 33., utolsó előtti fordulóban egymás ellen lépnek pályára, úgy hogy a Galata a pályaválasztó (az utolsó menetben előbbi a Sivasspor vendége lesz, utóbbi pedig az Alanyasport fogadja).

LOVAGGÁ ÜTÖTTÉK ANDY MURRAYT

Lovaggá ütötték csütörtökön Andy Murrayt, a britek kétszeres wimbledoni bajnok teniszezőjét. A Buckingham-palotában tartott ünnepségen a ceremóniamester azt mondta: Sir Andy Murray a teniszben nyújtott teljesítményéért és jótékonysági tevékenységéért kapja az elismerést. A játékost, aki szerdán ünnepelte 32. születésnapját, a trónörökös, Károly herceg ütötte lovaggá.

„Nagyon büszke vagyok – mondta később Murray. – Legszívesebben magammal hoztam volna a gyermekeimet is, de még túl kicsik. Az emlékérmet viszont megmutatom majd nekik, amikor hazaérek.”

Murray és felesége két kislányt nevel, az idősebb hároméves. A kétszeres olimpiai bajnok, háromszoros Grand Slam-győztes, volt világelső játékos csípőproblémái miatt idén a visszavonulás gondolatával foglalkozott, januárban meg kellett operálni, de jelenleg úgy tűnik, visszatérhet a pályára.

SZÉPÍTETT SZATMÁR A NŐI KOSÁRDÖNTŐBEN

A női kosárlabda Nemzeti Liga harmadik mérkőzését a Szatmárnémeti MSC nyerte, hazai pályán 52:47 (11:7, 15:13, 11:14, 15:13) arányban legyőzte a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC-et, és 2–1-re módosította a párharcot. Az első két menetet a Sepsi nyerte 66:54 és 57:49 arányban.