LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA: ELNAPOLT BAJNOKAVATÁS

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga rájátszásnak 9. fordulójában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK pontszerzése az FCSB ellen a Kolozsvári CFR 1907 bajnokká avatását jelentette volna, ám a fővárosiak nagyarányú győzelmet arattak. Ez volt a 70. percben beállt Hadnagy Attila búcsúmérkőzése, a 38 éves játékost kinevezték a székely alakulat ügyvezető igazgatójává a személyes okok miatt visszalépett Csinta Samu helyett.

Eredmény: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB 1–5 (gól: Joseph Mensah – 74. perc, illetve Ioan Hora – 6., Mihai Roman I. – 10., Florinel Coman 2 – 46. és 50., valamint Raul Rusescu – 80. perc, 11 m). Vasárnap játsszák a Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea SK rangadót, hétfőn 20.30-kor játsszák a Konstancai Viitorul–Gyurgyevói/Giurgiui Astra mérkőzést (élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás: 1. KV. CFR 1907 47 PONT/8 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 45/9, 3. Krajova 36/8, 4. Viitorul 33/8, 5. Astra 24/8, 6. Sepsi 20/9.

Alsóházi eredmények: • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC 2–0 (Mihai Roman II. – 9. és Cătălin Golofca – 45. + 2. perc; kiállítva: Doru Popadiuc – 34. perc, Voluntari) • Bukaresti Dinamó–Medgyesi Gázmetán 2–0 (Mattia Montini 2 – 55. és 80. perc; kiállítva: Damien Dussaut – 86. perc, Dinamó) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Chiajnai Concordia 1–0 (Ştefan Blănaru – 33. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Călăraşi-i Dunărea 4–0 (Luis Carlos Almada Soares „Platini” – 39., Joao Teixeira – 71., 11 m, Ionuţ Cioinac – 73. és Patrick Petre – 92. perc). A sorrend: 1. Gázmetán 38 pont, 2. Dinamó 37, 3. Botoşani 29, 4. Jászvásár 28, 5. Voluntari 23, 6. Hermannstadt 22, 7. Călăraşi 21, 8. Concordia 16.

U PRODVINALCO: SEREGHAJTÓK AZ ALAPSZAKASZBAN

A férfi rögbi Szuperliga alapszakaszának 14., utolsó fordulójában a Kolozsvári U Prodvinalco 40–22 arányban kikapott a Temesvári Saracens RCMUV-től a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban (a bánságiak kapták a támadó bónuszpontot).

További eredmények: • Konstancai Tomiţanii–Buzăui Gloria MSC 20–15 • Nagybányai Ştiinţa MSC–Bukaresti Dinamó 45–14 • Bukaresti MSC–Bukaresti MSC 28–12. Az alapszakasz végeredménye: 1. Buk. MSC 58 pont, 2. Temesvár 54, 3. Nagybánya 53, 4. Steaua 51, 5. Konstanca 18, 6. Buzău 16, 7. Dinamó 12 (239–461). 8. KOLOZSVÁR 12 (229–477).

Az elődöntőben a Buk. MSC a Steauával, a címvédő temesváriak pedig Nagybányával találkoznak. Az 5–8. helyért: Konstanca–Kolozsvár és Buzău–Dinamó. Május 25-én rendezik a döntőket Bârladban, 26-án pedig a többi helyosztót (5–6. és 7–8. hely).

TECĂUÉK DÖNTŐSÖK

A férfiak Madridban rendezett salakpályás tenisztornájának (6 536 160 euró összdíjazás) páros fináléjába jutott a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) kettős, miután az elődöntőben döntő rövidítésben, 6:4, 5:7, 10–5 arányban jobbnak bizonyult a Wesley Koolhof, Sztefanosz Cicipasz (holland, görög) duónál. A 2016-ban a spanyol fővárosban győztes páros 89 perc alatt nyert. Az első két játszmában csak egy-egy brék döntött, a szuper tie-breakben Tecăuék végig vezettek (2–0, 4–1 és 6–3), s nem engedték ki kezükből a győzelmet. A román–holland duó eddigi nyereménye 174 490 euró és 600 világranglistapont, a döntőben a Diego Schwartzman, Dominic Thiem (argentin, osztrák) duó ellen lépnek pályára. A 34 éves román teniszező 56. alkalommal jutott nagy pénzdíjas torna páros fináléjába, eddig 35 bajnoki címe van, 20-szor vesztett.

NŐI KOSÁRLABDA: BRONZÉRMES ARAD

A női Nemzeti Ligában véget ért a párharc a harmadik helyért, az Aradi ICIM az idegenbeli 83:75 után hazai pályán is legyőzte az előző idény bronzérmesét, a Brassói CSTBv Olimpia ESK-t (84:69), s ezzel 2–0-ra nyerte a párharcot.

FÉRFI KÉZILABDA: MENETRENDSZERŰ U-S VERESÉG

Lassan véget ér a férfi kézilabda Bölények Ligájában a Kolozsvári Universitatea Sportklub vesszőfutása: a kieséses rájátszás 7. fordulójában 35–26 (18–13) arányban kikapott Buzăuban a helyi KK-tól, s továbbra sem szerzett pontot az idényben.

További eredmény a 9–14. helyért folytatott küzdelemben: • Szucsávai ESK–Nagybányai Minaur 24–29 (11–13). Lapzárta után ért véget a Fogarasi MSC–Bákói MSC összecsapás. A sorrend: 1. Minaur 18 pont/7 mérkőzés, 2. Buzău 17/7, 3. Bákó 16/6, 4. Fogaras 12/6, 5. Szucsáva 11/7, 6. KOLOZSVÁR 0/7.