SZOBOSZLAIÉK NYERTÉK AZ OSZTRÁK KUPADÖNTŐT

A Red Bull Salzburg 2–0-ra legyőzte szerdán a Bécsi Rapid együttesét a labdarúgó Osztrák Kupa klagenfurti döntőjében, így története során hatodszor hódította el a trófeát. A Salzburg magyar válogatott játékosa, Szoboszlai Dominik a 72. percben csereként lépett pályára. Az RB Salzburg első gólját a magyar gyökerekkel rendelkező Patrick Farkas szerezte a 37. percben. A bécsiek román válogatott idegenlégiósa, Andrei Ivan csereként kapott lehetőséget a 86. percben. A salzburgiak könnyen duplázhatnak a szezonban, mivel négy fordulóval a bajnokság vége előtt kilenc pont az előnyük a második LASK Linz előtt.

FRANCIA ÉS OLASZ FOCIBAJNOKSÁG

A francia labdarúgó pontvadászat 34. játéknapjának zárómérkőzésén az AS Monaco kétgólos hátrányból talpra állva pontot mentett Rennes-ben.

Eredmény: • Stade Rennes–AS Monaco 2–2. A táblázaton: 1. Paris Saint-Germain 84 pont – már bajnok, 2. OSC Lille 68, 3. Olympique Lyon 62, 4. Saint-Étienne 59, 5. Montpellier 54 (50–39), 6. Olympique Marseille 54 (53–46), …, 11. Rennes 44, …, 16. Monaco 33.

Az olasz labdarúgó Serie B-ben a 36. fordulóban a Brescia hazai közönsége előtt 1–0-ra legyőzte az Ascolit, s ezzel 66 pontot gyűjtve bebiztosította feljutását az élvonalba.

XAVI HERNÁNDEZ ISMÉT BEJELENTETTE VISSZAVONULÁSÁT

Xavi Hernández, a spanyolok világ- és Európa-bajnok futballistája másodszor is bejelentette visszavonulását. A 133-szoros válogatott játékmester először 2017 novemberében közölte, hogy az idény végén befejezi pályafutását, később viszont úgy döntött, hogy még egy évet játszik a katari bajnok al-Szadd csapatában.

„Kiváltságnak tekintem, hogy 39 éves koromban még futballozhatok. A csúcson szeretném befejezni a szezont, ami kupagyőzelmet és az ázsiai Bajnokok Ligája elérését jelentené” – közölte csütörtökön. Hozzátette, immár biztos benne, hogy a szezon végén visszavonul, mert edzőként szeretné folytatni pályafutását.

A világ- és kétszeres Európa-bajnok Xavi az FC Barcelonában töltötte szinte az egész karrierjét, 1997-től 2015-ig játszott a katalán klubban, amellyel – többek között – nyolc bajnoki címet és négy Bajnokok Ligáját nyert, majd 2015-ben igazolt Katarba.

KOSÁRLABDA: NAGYVÁRAD LESZ AZ U-BT ELLENFELE

Amint várható volt, a Nagyváradi ESK MSC is söpréssel, 3–0-s sikerrel jutott a férfi kosárlabda Nemzeti Liga elődöntőjébe, mivel a hazai két siker után (81:77 és 74:73) idegenben is legyőzte a Piteşti-i Argeş BCMU-t. A siker kétszeres hosszabbítás után jött össze, 93:87 (15:20, 12:10, 19:15, 17:18, 30:24) volt a végeredmény. A nagyváradiak 3–0-s összesítéssel nyerték a párharcot, a döntőbe jutásért a Kolozsvári U-BT-vel mérkőznek (ez a sorozat is három nyert mérkőzésig tart).

A Bukaresti Dinamó Ştiinţa a fővárosban szépített a Nagyszebeni ESK ellenében, párharcuk 2–1-re áll, miután 64:56 (21:9, 19:19, 8:19, 16:9) arányban nyert az alapszakasz-nyertes gárda ellen.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.