DAVIS-KUPA: DÖNTETLENRE ÁLL ROMÁNIA ÉS ZIMBABWE AZ ELSŐ NAP UTÁN

A tenisz Davis-kupa euro-afrikai zóna II. csoportjában az első két egyes után 1–1-re állnak a felek. Kellemetlen meglepetésre Marius Copil (80. a világrangsorban) 6:4, 7:5-re kikapott Benjamin Locktól (546.). Az egyenlítést Dragoş Dima (327.) hozta el, 6:3, 6:3 arányban legyőzte Takanyi Garagangát (449.). A keménypályás párharcot a karácsonkői/Piatra Neamţ-i sportcsarnokban rendezik.

ROMÁN KUPA: ELŐNYBEN A VIITORUL

A Kolozsvári CFR 1907 hazai veresége után (1–3 a Gyurgyevói/Giurgiui Astrával), a másik ágon is meglepetésre a vendégcsapat került előnybe a labdarúgó Román Kupa első mérkőzésén. A Krajovai Universitatea Sportklub hiába szerzett gyors vezetést a Ion Oblemenco Stadionban a Konstancai Viitorul ellen, Gheorghe Hagi csapata a második félidőben fordítani tudott.

Végeredmény: • Krajovai Universitatea Sportklub–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Nicuşor Bancu – 5. perc, illetve Lyes Houri – 77. és Rivaldinho – 89. perc; az összecsapást a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette). A visszavágókat április 23. és 25. között rendezik.

VERESÉG A NŐI KOSÁR RÁJÁTSZÁSBAN

A női kosárlabda Nemzetei Ligában elkezdődött a rájátszás sorozata, a Kolozsvári Univeritatea Sportklub várható és súlyos vereségeket szenvedett Szatmárnémetiben a bajnoki aspiráns helyi MSC-től. A csütörtöki végeredmény 72:58 (19:19, 20:15, 24:9, 9:15), a pénteki pedig 72:54 (25:14, 14:13, 16:15, 17:12) volt a hazaiak javára, a negyeddöntős párharc három nyert mérkőzésig tart. A harmadik menet április 9-én, kedden lesz a kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban (ha szükséges negyedik az 14-én lesz ugyancsak a kincses városban, ha pedig netán ötödiken dől el a párharc, annak 17-én Szatmárnémeti ad otthont).

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.