U ALEXANDRION: VÉGÁLLOMÁS A ROMÁN KUPÁBAN

A Kolozsvári U Alexandrion női csapata büntetődobások után kiesett a kézilabda Román Kupa negyeddöntőjében, az április 20-án és 21-én esedékes Final Fourba a Nagydisznódi Magura jutott. A kolozsváriak a nyolcaddöntőben idegenben vívták ki a továbbjutást az alacsonyabb osztályú Marosvásárhelyi MSC otthonában (34–27), az újabb kiszállás már nem sikerült az élvonalbeli, idén nemzetközi kupában is szerepelt Magura ellen. A szünetben még 15–13-ra vezettek Alin Bondar tanítványai, a 60 perc végén 28–28-at mutatott az eredményjelző tábla, s a szabályok értelmében 7 m-es dobások következtek. A kolozsvári lányok csak kettőt dobtak be a négy kísérletből, míg a házigazdák keze egyik alkalommal sem remegett, így a Magura 32–30-ra nyerte a találkozót.

A kolozsváriak számára következik egy hét múlva fővárosi kiszállás, április 98-én kedden a bajnoki címvédő és Román Kupa-győztes Bukaresti MSC-vel mérkőznek.

A Magura kiegészítette a nagy négyest, korábban a Buk. MSC (30–22 a másodosztályú Szloboziai MKK-val), a Zilahi KK (28–27 a Beszterce-Naszódi Glóriával) és a Râmnicu Vâlcea-i MSC (29–12 a Galaci MSC-vel) vívta ki az elődöntőbe jutást. Az elődöntőben Buk. MSC–Zilah és Rm. Vâlcea–Magura összecsapások lesznek, a helyszínt még nem jelölte ki a szakszövetség.

FÉRFI KOSÁRLABDA ALAPSZAKASZGYŐZTES SZEBENIEK

A férfi kosárlabda Nemzeti Liga Piros-csoportjának hétfői mérkőzéseinek alapján kiderült, hogy az alapszakaszt a Nagyszebeni ESK nyeri meg.

Eredmények: • Krajovai U MSC–Nagyszebeni ESK 59:75 (14:19, 15:18, 11:14, 19:24) • Temesvári MSC–Piteşti-i Argeş BCMU 100:84 (35:27, 32:21, 15:22, 18:14). Az utolsó forduló előtt az állás (23 mérkőzés alapján): 1. Nagyszeben 41 pont, 2. KOLOZSVÁRI U-BT 39, 3. Nagyváradi MSC ESK 38, 4. Krajova 34, 5. Temesvár 33, 6. Argeş 32.