A SEPSI OSK NYERTE A NŐI KOSÁRLABDA ROMÁN KUPÁT

A női kosárlabda Román Kupában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC diadalmaskodott, miután a hazai pályán, a Sepsi Arénában rendezett Final Four torna döntőjében 69:65 (14:21, 14:13, 17:14, 24:17) arányban jobbnak bizonyult a Szatmárnémeti MSC-nél. Az előző napi elődöntőkben a Sepsi SIC a Brassói Olimpia CSTBv-t verte (103:50), míg a szatmáriak a Konstancai Phoenix ellen nyertek (68:51). Ez a sepsiszentgyörgyiek 5. ilyen trófeája, korábban 2008-ban, 2015-ben, 2016-ban és 2018-ban.

ERSTE LIGA: EGYETLEN SIKERRE A VÉGSŐ GYŐZELEMTŐL A FERENCVÁROS

A Ferencváros egyetlen sikerre van a jégkorong Erste Liga megnyerésétől, miután a döntő negyedik mérkőzésén 3–2-re győzött vasárnap Csíkszeredában. A székely együttes múlt kedden 7–3-as sikerével elvette az alap- és középszakaszgyőztes zöld-fehérek pályaelőnyét, a Ferencváros másnap 7–2-es győzelemmel egyenlített, majd szombaton – immár idegenben, a Vákár Lajos Műjégpályán – nyert hosszabbítás után 2–1-re.

A vasárnapi összecsapást aktívabban kezdték a zöld-fehérek, és kétgólos előnyre tettek szert. Az erdélyi együttes egyre többet veszélyeztetett, s a magyar válogatott Becze Tihamér emberelőnyből még az első harmadban szépített, majd a második felvonásban egyenlített is. A győztes gólt végül a fővárosiakat erősítő finn Anssi Rantanen ütötte.

Kedden 18.30 órakor Pesterzsébeten találkoznak a felek, a Ferencváros sikere esetén története első Erste Liga-trófeáját ünnepelheti.

Eredmény, döntő, 4. mérkőzés: • Csíkszeredai Sportklub–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 2–3 (1–2, 1–0, 0–1) – gól: Becze Tihamér 2 (18. és 32. perc), illetve Lauri Johannes Karmeniemi (12. perc), Tóth Richárd (13. perc) és Anssi Rantanen (57. perc) – az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3–1 a Ferencváros javára.

FÉRFI EHF-KUPA: GYŐZELEMMEL ZÁRTA A CSOPORTKÖRT A GRUNDFOS TATABÁNYA, VERESÉGGEL BALATONFÜREDI KSE

A Grundfos Tatabánya 30–27-re legyőzte vasárnap a macedón Eurofarm Rabotnik csapatát a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének utolsó fordulójában, Győrött. A magyar csapat négy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel végzett a B-csoport első helyén, s jutott be a – csonka – negyeddöntőbe, aminek sorsolását kedden délelőtt rendezik Bécsben. Az elődöntőbe jutásért három párharcot rendeznek, mert a német THW Kiel a rendező jogán már tagja a négyes döntőnek. A Tatabánya a francia Saint-Raphaël Var HB, vagy a dán TTH Holstebro együttesével találkozik majd.

A Balatonfüredi KSE 36–23-ra kikapott vasárnap a német Füchse Berlin otthonában. A magyar csapat egy győzelemmel és öt vereséggel végzett az A-csoport negyedik, utolsó helyén.

A D-csoportban a Dél-Dobrudzsai KK úgy vágott neki a Porto elleni mérkőzésnek, hogy nincs esélye továbbjutásra, ugyanis a csoport másik találkozóján a dán Holstebro megverte a spanyol Cuencát, s már nem lehetett behozni. A konstancaiak végül háromgólos vereséget szenvedtek, a csoport harmadik helyén végeztek, és nem jutottak tovább.

Eredmények, férfi EHF-kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

B-csoport: • Grundfos Tatabánya KC–Eurofarm Rabotnik (macedón) 30–27 (12–13) – a Grundfos Tatabánya góldobói: Demis Cosmin  Grigoraş 5, Sipos Adrián, Rosta Miklós és Jakov Vrankovics 4–4, Milos Vujovics és Juhász Ádám 3–3, Milos Bozovics és Ilyés Ferenc 2–2, Pásztor Ákos, Nagy Bence és Uros Borzas 1–1; az Eurofarm Rabotnik – és egyben a mezőny – legeredményesebb játékosa az ukrán Vladiszlav Osztrusko volt kilenc góllal • TSV Hannover-Burgdorf (német)–RK Nekcse/Nasice Nexe (horvátországi) 32–22 (14–9). A csoport végeredménye: 1. TATABÁNYA 9 PONT, 2. Hannover-B. 7, 3. Nexe 6, 4. Eurofarm Rabotnik 2.A-csoport: • Füchse Berlin (német)–Balatonfüredi KSE 36–23 (16–14) – a Balatonfüred gólszerzői: Jurij Szemenyov 7, Máthé Dominik 4, Petar Topics és Szöllősi Balázs 3–3, Bóka Bendegúz és Szita Zoltán 2–2, Kemény László és Déber Bence 1–1; a házigazdáktól a svéd Mattias Zachrisson tíz gólig jutott. A végeredmény: 1. Füchse Berlin 10 pont, 2. Saint-Raphaël Var HB (francia) 8, 3. BM Logrono La Rioja (spanyol) 4, 4. BALATONFÜRED 2.D-csoport: • Porto Sofarma (portugál)–Dél Dobrudzsai KK 30–27 (16–13) – a Dél-Dobrudzsai góldobók: Nikola Crnoglavac 7, Irakli Chikovani 6, Sztevan Vujovics 4, Marius Iulian Mocanu 3, Dejan Malinovics, Janko Kevics és Nemanja 2–2, Csog Vencel 1 • TTH Holstebro (dán)–Liberbank Cuenca (spanyol) 34–22 (19–12). A végeredmény: 1. Porto Sofarma 12 pont, 2. Holstebro 6, 3. DÉL-DOBRUDZSA 4, 4. Liberbank Cuenca 2.

Mind a négy csoportgyőztes, valamint a három legjobb második helyezett továbbjutott.