LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA: VASÁRNAPI EREDMÉNYEK

A labdarúgó román élvonal, Betano I. liga rájátszásának második fordulójában az alsó- és felsőházban is egy-egy mérkőzést bonyolítottak le.

Eredmények:

Alsóház: • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó találkozót 2–1 (gól: Mario Rondon – 11. és David Caiado – 58. perc, illetve Thanaszisz Papazoglu – 4. perc). Hétfőn játsszák a Chiajnai Concordia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt és a Voluntari-i FC–Botoşani-i FC mérkőzést. Az állás: 1. Gázmetán 22 pont/2 mérkőzés, 2. Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 20/2, 3. Dinamó 19/2 (3–2), 4. Botoşani 19/1 (0–0), 5. Hermannstadt 16/1, 6. Voluntari-i FC 14/1, 7. Călăraşi-i Dunărea 12/2, 8. Concordia 10/1.Felsőház: • Gyurgyevói/Girgiui Astra–FCSB 0–2 (Harlem Eddy Gnohere – 29. és Iulian Cristea – 32. perc; kiállítva: Florin Bejan – 74. perc, Astra; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette). A sorrend: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 33 PONT, 2. Krajovai Universitatea SK 29, 3. FCSB 28, 4. Konstancai Viitorul 22, 5. Astra 21, 6. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 19.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: SZÉPÍTETT CSÍKSZEREDA, SÖPÖRT A FERENCVÁROS

A Csíkszeredai Sportklub otthon 4–1-re legyőzte az Újpest együttesét a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, így az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcában 2–1-re felzárkózott. Érdekesség, hogy eddig mind a három találkozó 4–1-gyel végződött, az újpestiek kétszer is ilyen arányban nyertek a magyar fővárosban. A negyedik mérkőzést hétfőn rendezték, ugyancsak Csíkszeredában.

Az alap- és középszakaszgyőztes Ferencváros söpréssel jutott döntőbe, miután vasárnap 4–1-re győzött a Debreceni EAC vendégeként. A zöld-fehérek hazai pályán, kedden 7–2-re, szerdán 5–2 nyertek, majd szombaton – immár Debrecenben – 3–0-s sikert ünnepelhettek. A vasárnapi összecsapás tétje így az volt, hogy versenyben marad-e a Debrecen, vagy az FTC 2000 után újra fináléba jut.

Erste Liga, elődöntő, 2. mérkőzés: • Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 4–1 (2-1, 1–0, 1–0). 3. mérkőzés: • Csíkszereda–UTE 4–1 (0–0, 3–0, 1–1) – az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2–1 az UTE javára. 4. mérkőzés: • Debreceni EAC–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 1–4 (0–0, 1–3, 0–1) – az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcot 4–0-ra az FTC nyerte.

A román bajnokságban négy mérkőzést rendeztek a hétvégén.

Eredmények: • Gyergyói HK–Csíkszentdomokosi Márton Áron HC 11–1 (2–1, 6–0, 3–0) • Galaci MSC–Brassói Korona 1–5 (0–1, 1–3, 0–1) • Bukaresti Sportul Studenţesc–Márton Áron HC 2–4 (0–1, 1–0, 1–3) és 1–10 (0–5, 0–2, 1–3) – Csíkkarcfalván játszották. Az állás: 1. Korona 87 pont/35 mérkőzés, 2. Csíkszereda 80/34, 3. Galac 79/31, 4. Gyergyó 60/32, 5. Bukaresti Steaua 33/36, 6. Márton Áron HC 18/36, 7. Sportul 3/36.

FÉRFI RÖGBI: HARMADIK HELYEN ZÁRT ROMÁNIA

A román férfi rögbiválogatott a Rugby Europe International Championship 2018–2019-es idényének zárásaként 43–17 (26–10) arányban legyőzte Brüsszelben Belgiumot, és Grúzia/Georgia és Spanyolország mögött a csoport harmadik helyén végzett. Románia uralta a mérkőzést, Van Heerden, Nistor, Zaharia és Cojocaru céljainak köszönhetően a támadó bónuszpontot is megszerezte – ezenkívül Daniel Plai 4 büntetőt és 2 jutalomrúgást értékesített, továbbá egy büntetőcélt is kaptak a „tölgyek”.

HAT NEMZET TORNÁJA: WALES 12. GRAND SLAM GYŐZELME

Wales csapata 12. alkalommal ért el Grand Slamet a férfi rögbi Hat Nemzet Tornáján, miután Cardiffban 25–7 (16–0) arányban Írországot is legyőzte. A walesiek veretlenül nyerték a tornát, s már sorozatban 14 győzelmüknél tartanak, ami csúcsnak számít.

További eredmények: • Anglia–Skócia 38–38 (31–7) • Olaszország–Franciaország 14–24 (6–10). A végeredmény: 1. Wales 23 pont, 2. Anglia 18, 3. Írország 14, 4. Franciaország 10, 5. Skócia 9, 6. Olaszország 0.

DÉSI LELKÉSZ A KATOLIKUS PAPOK TEREMLABDARÚGÓ EB-JÉN

Nemrég Montenegróban Mensa sana in corpore sano (Ép testben ép lélek) jelmondattal rendezték a katolikus papok teremlabdarúgó Európa-bajnokságát. Az Adriai-tenger partján fekvő  Bar városában lebonyolított  kontinensrendezvényen a dési ferences plébánia is képviselve volt, méghozzá Laurean Guia, azaz Hugo atya, segédlelkész által, aki kitűnően helytállt hazánk csapatában. Románia végül is a hatodik helyen végzett, ami jó teljesítménynek számít, ugyanis az Eb-n 17 együttes, 250 katolikus pap vett részt. Magyarország nem tudta megismételni tavalyi kiváló szereplését (amikor 4. lett), a 7. helyért vívott helyosztón alulmaradt Koszovó ellenében, így végül 8. lett. Az első helyen Portugália végzett, második Bosznia-Hercegovina volt, míg a harmadik helyet Lengyelország foglalta el. Jövőre Prágában rendezik a katolikus papok futsal Európa-bajnokságát. A szervezők tájékoztatása szerint az Eb programjában a fő helyet minden nap a szokásos szentmise foglalta el, ezt követően reverendából mezbe öltöztek az atyák és következhetett a játék. 2012-ben Gyulán volt hasonló kontinensrendezvény. (erkedi)