JÉGKORONG ERSTE LIGA: UTOLSÓKÉNT A DEAC JUTOTT ELŐDÖNTŐBE

Utolsóként a DEAC biztosította helyét a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, miután a negyeddöntő hetedik összecsapásán házigazdaként 4–2-re győzött, ezzel 4–3-ra nyerte meg a Gyergyó elleni párharcot. Az alap- és középszakaszgyőztes FTC, valamint a Csíkszeredai Sportklub kedden, míg az Újpest szerdán jutott be a legjobb négy közé.

Erste Liga, negyeddöntő, 7. mérkőzés: • Debreceni EAC–Gyergyói HK 4–2 (0–1, 2–0, 2–1) – a párharc végeredménye: 4–3 a DEAC javára.

Az FTC a DEAC gárdáját választotta elődöntős ellenfélnek a rájátszásban. A sorozat honlapjának hétfői tájékoztatása szerint az első két meccset kedden és szerdán rendezik Pesterzsébeten, majd szombaton és vasárnap Debrecenben találkoznak a csapatok. A másik párban az Újpesti TE és a Csíkszeredai Sportklub mérkőzik meg egymással, a párharc szerdán kezdődik és csütörtökön folytatódik a Megyeri úton, aztán vasárnap és hétfőn Csíkszeredában lép jégre a két együttes. Az elődöntők az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

A román bajnokságban Csíkszereda visszaállt az élre, miután papírforma győzelmet aratott a Csíkszentdomokosi Márton Áron HC felett.

Eredmények: • Csíkszereda–Márton Áron HC 9–0 (4–0, 2–0, 3–0) • Márton Áron HC–Bukaresti Sportul Studenţesc 3–4 (2–1, 0–2, 1–1) és 17–2 (7–0, 4–0, 6–2) – Csíkkarcfalván játszották. Az állás: 1. Csíkszereda 80 pont/34 mérkőzés, 2. Brassói Korona 79/31, 3. Galaci MSC 75/28, 4. Gyergyó 54/30, 5. Bukaresti Steaua 33/35, 6. Márton Áron HC 12/32, 7. Sportul 3/34.

RÖVIDPÁLYÁS GYORSKORCSOLYA VB: BRONZÉRMES A MAGYAR FÉRFI VÁLTÓ

Az olimpiai bajnok magyar férfi váltó vasárnap bronzérmes lett a rövidpályás gyorskorcsolyázók szófiai világbajnokságán. A Liu Shaolin Sándor, Burján Csaba, Varnyú Alex, Krueger Cole összeállítású négyes a dél-koreai és a kínai kvartett mögött lett harmadik az oroszokat megelőzve. A magyarok ezzel a harmadik hellyel sorozatban az ötödik világbajnokságról térnek haza éremmel. A férfi staféta ezt megelőzően kétszer állhatott dobogón: 2015-ben ezüst-, 2017-ben bronzérmes volt.

FÉRFI RÖGBI: LEGYŰRTÉK OROSZORSZÁGOT

A Marius Tincu kinevezett szövetségi kapitány irányította román férfi rögbiválogatott drámai mérkőzésen 22–20 (16–5) arányban jobbnak bizonyult Oroszországban a Rugby Europe International Championship 2019 Botoşani-ban rendezett mérkőzésén. A „tölgyek” sikere azon múlt, hogy az oroszok Gaisin révén az utolsó pillanatban nem tudták értékesíteni a cél utáni jutalomrúgásukat, így elszalasztották a döntetlen lehetőségét. A vendégek azonban a kis különbségű siker miatt megszerezték a védekezési bónuszpontot.

A román részre egy büntetőcélt ítélt meg a játékvezető, a többi pont pedig büntetőrúgásból született: Florin Vlaicu 3-szor, Ionel Melinte 2-szer volt így eredményes. Az oroszok négyszer vitték be a célterületre a labdát (Vaszilij Artemijev, Sztaniszlav Szelszki, Nyikita Vavilin és Tagir Gadzsijev), de egyik jutalomrúgásból sem voltak eredményesek.

Románia eddig négy meccset játszott a REIC 2019 keretében, kétszer vesztett (9–18 Grúziával/Georgiával Kolozsvárott és 18–21 Spanyolországgal Madridban), s kétszer nyert, az oroszokon kívül Németországot is megverte (szintén Botoşani-ban). A sorozatban következik március 17-én Brüsszelben a belga válogatott.