U ALEXANDRION: ÚJABB HAZAI VERESÉG

A női Virágok Ligája 18. fordulójában a Kolozsvári U Alexandrion női kézilabdacsapata sokáig pariban állt a Krajovai MSC-vel a Horia Demian Sportcsarnokban, végül azonban ismét fejet kellett hajtani Alin Bondar együttesének. A házigazdák sokáig vezettek, az első félidőben négy gól előnyük is volt, aztán a rutinosabb oltyán gárda kihasználva a kolozsváriak hibáit fokozatosan átvette a kezdeményezést, és fordítani tudott. A többi mérkőzést vasárnap játszották.

Végeredmény: • Kolozsvári U Alexandrion–Krajovai MSC 27–29 (14–12) – a kolozsvári góldobók Diana Alina Lazăr 8, Martina Csorkovics 4, Mihaela Ani-Senocico és Alexandra Dindiligan 3–3, Cristina Diana Boian, Raluca Maria Petruş, Aleksandra Agnieszka Stoklosa és Andra Liviana Moroianu 2–2, Laura Petruţa Popa 1. A kolozsváriak a táblázat 12. helyét foglalják el, mindössze 6 pontot gyűjtöttek.

A férfi Bölények Ligája 21. játéknapján a Tordai Potaissa a Bukaresti MSC-t fogadja hétfőn 18 órakor a George Bariţiu Sportteremben, míg a Kolozsvári Universitatea Sportklub szerdán játszik, ugyancsak 18 órakor, ellenfele pedig a Nagybányai Minaur lesz a Horia Demian Sportcsarnokban.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: ISMÉT SIMÁN NYERT CSÍKSZEREDA

A Csíkszeredai Sportklub csapata házigazdaként 7–1-re győzött a Brassói Korona ellen a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének második mérkőzésén, pénteken. A mezőny legjobbja Becze Tihamér volt, aki három gólt ütött és egy gólpasszt adott. A csütörtöki első meccset a Csíkszereda 3–0-ra nyerte meg, a párharc az egyik fél negyedik győzelméig tart. A Debrecen 3–2-re nyert szombaton a Gyergyószentmiklós vendégeként, így 2–1-re átvette a vezetést az összesítésben.

Eredmények, negyeddöntő, 2. mérkőzés: • Csíkszeredai Sportklub–Brassói Korona 7–1 (1–0, 5–1, 1–0) – az állás 2–0 a Csíkszereda javára • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–EV Vienna Capitals II. (osztrák) 4–1 (2–1, 0–0, 2–0) – az állás 2–0 a Ferencváros javára • Újpesti TE–Székesfehérvári Fehérvári Titánok (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után – az állás 2–0 az Újpest javára. Negyeddöntő, 3. mérkőzés: • Gyergyói HK–Debreceni EAC 2–3 (1–1, 0–2, 1–0) – az állás 2–1 a DEAC javára.