ROMÁN KUPA: KIALAKULT A NAGY NÉGYES

A labdarúgó Román Kupa csütörtöki negyeddöntője után kialakult a nagy négyes: a Konstancai Viitorul, a Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Kolozsvári CFR 1907 után a Krajovai Universitatea SK jutott az elődöntőbe.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK után a másik székely együttes, a III. ligában szereplő Csíkszeredai FK is búcsúzott, nem tudta megismételni korábbi bravúrját (a Bukaresti Dinamót 11-es rúgások után búcsúztatta), és sima vereséget szenvedett a minősíthetetlen állapotban levő szeredai pályán.

Végeredmény: • Csíkszeredai FK–Krajovai Universitatea SK 0–3 (gól: Radoslav Dimitrov – 27., Cristian Bărbuţ – 80. és Elvir Koljics – 92. perc).

A kétfelvonásos, oda-vissza alapú elődöntők első találkozóit április 2. és 4. között, a visszavágókat április 23. és 25. között bonyolítják le, a döntőt pedig június 2-án rendezik.

LABDARÚGÓ III. LIGA, 16. FORDULÓ

Három Kolozs megyei érdekeltségű mérkőzéssel, a visszavágókkal folytatódott a küzdelem a román labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában.

Eredmények: • Medgyesi Gázmetan II–Tordai Üveg Aranyos 2–0 (gól: Raul Hăjmăşan – 32. perc; ezenkívül a tordaik rúgtak egy öngól taz 51. percben) • Kolozsvári CFR II–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória 2–1 (Paul Potra – 45. + 1. és Cluadiu Petrila 83. perc, illetve Ovidiu Stoianoff – 55. perc) • Székelyudvarhelyi FC–Dési Egyesülés 3–2 (Bogdan Mintaş – 14., továbbá Romaric Alexander Logon 2 – 71. és 92. perc, illetve Rareş Pintea – 1., 11 m és Florin Blaj – 66. perc).

A további folytatás (a mérkőzések egységesen 15 órakor kezdődnek):

Szombaton: • Tasnádi Egyesülés–Szászrégeni Lendület • Szászhermányi AFC–Kolozsvári Egészség • Lénárdfalvi ACSF–Marosvásárhelyi MSE • Radnóti SK–Nagybányai Minaur. Vasárnap: • Csíkszeredai FK–Barcarozsnyói Olimpic Cetate.

SPANYOL KIRÁLY KUPA: VALENCIA CF–FC BARCELONA DÖNTŐ

A Valencia CF lesz a címvédő FC Barcelona ellenfele a labdarúgó spanyol Király Kupa fináléjában, miután 2–2-es idegenbeli döntetlent követően az elődöntő csütörtöki visszavágóján saját közönsége előtt 1–0-ra legyőzte a Betist.

Eredmény, Spanyol Király Kupa, elődöntő, visszavágó: • Valencia CF–Real Betis Sevilla 1–0 (gól.: Rodrigo Moreno Machado – 56. perc) – továbbjutott a Valencia 3–2-es összesítéssel. Szerdán játszották: • Real Madrid–FC Barcelona 0–3 – tj. a Barcelona 4–1-es összesítéssel.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: ELŐNYBEN A CSÍKSZEREDA

A Csíkszeredai Sportklub saját közönsége előtt szerzett előnyt a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, mivel 3–0-ra nyert a Brassói Korona elleni párharc első mérkőzésén, csütörtökön. A csíki együttes a középszakasz zárófordulójában előzte meg erdélyi riválisát, ezzel szerezte meg a pályaelőnyt.

Eredmények, Erste Liga, negyeddöntő, első mérkőzés: • Csíkszeredai Sportklub–Brassói Korona 3–0 (0–0, 1–0, 2–0) • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–EV Vienna Capitals II. (osztrák) 2–0 (1–0, 1–0, 0–0) • Újpesti TE–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 4–3 (2–1, 0–1, 2–1).

A héten a román bajnokságban is összecsapott a két együttes, azon a találkozón a Korona hosszabbítás után nyert.

Eddig nem közölt eredmények: • Bukaresti Steaua–Galaci MSC 1–10 (1–2, 0–3, 0–5) – Kézdivásárhelyen játszották • Bukaresti Sportul Studenţesc–Gyergyói HK 1–19 (0–7, 1–7, 0–5) és 1–14 (0–3, 0–6, 1–5) – Gyergyószentmiklóson játszották • Csíkszereda–Korona 3–4 (1–2. 2–0, 0–1, 0–1) – hosszabbítás után. Az állás: 1. Csíkszereda 78 pont/33 mérkőzés, 2. Korona 76/30, 3. Galac 75/28, 4. Gyergyó 54/30, 5. Steaua 30/32, 6. Csíkszentdomokosi Márton Áron HC 0/25 (42–292), 7. Sportul 0/30 (44–525).

ACAPULCO: TOVÁBB MENETEL ANDREESCU

Elődöntőbe jutott a román származású, kanadai színekben versenyző 18 éves tini, Bianca Andreescu a mexikói Acapulcóban rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás tornán, Mihaela Buzărnescu búcsúztatása után a Babos Tímeát verő, 7. kiemelt Szaj-Szaj Cseng „skalpját” is megszerezte. Andreescu 7:6 (3), 6:1 arányban diadalmaskodott, s sorozatban nyolcadik sikerét aratta – az amerikai Newport Beachben tornát nyert, azóta, nem talált legyőzőre. Következő ellenfele az 5. favorit amerikai Sofia Kenin lesz, aki 6:4, 4:6, 7:5-tel bizonyult jobbnak a szebb időket megélt fehérorosz Viktorija Azarenkánál.

A másik ágon a 3. kiemelt horvát Dona Vekics és a kínai Ja-fan Vang mérkőzik, előbbi a magyar származású, brit színekben versenyző Konta Johannán jutott túl (6:3, 7:5), utóbbinak pedig nem volt sok gondja a torna meglepetésemberével, a brazil Beatriz Haddad Maiával (6:3, 6:4).

FÉRFI KÉZILABDA BÖLÉNYEK LIGÁJA: HÉTKÖZI FORDULÓ

Egyik élvonalbeli Kolozs megyei csapat sem tudott győzni a férfi kézilabda Bölények Ligája hétközi 20. fordulójában. Az élvonalba befogadott nyeretlen Kolozsvári Universitatea Sportklub tovább folytatta vesszőfutását, ezúttal a Călăraşi-i Dunărea otthonában szenvedett súlyos vereséget, 35–23 (17–11) volt a végeredmény. A Tordai Potaissa hazai pályán, a George Bariţiu Sportteremben 19–19 (10–10) arányú döntetlenre végzett közvetlen vetélytársával, a Bukaresti MSC-vel, a fővárosiak az utolsó másodpercekben egyenlítettek.

További eredmények: • Bukaresti Steaua–Temesvári Politechnika MSC 24–22 • Nagybányai Minaur–Fogarasi MSC 31–26 • Buzăui KK–Bákói MSC 27–23 • Dél-Dobrudzsai KK–Szucsávai ESK 29–19. Vasárnap játsszák a Bukaresti Dinamó–Foksányi MSC találkozót. Az állás: 1. Dél-Dobrudzsa 48 pont/20 mérkőzés, 2. POTAISSA 46/20, 3. Buk. MSC 44/20, 4. Dinamó 39/19 (583–503), 5. Călăraşi 39/20 (556–509), 6. Steaua 38/20, …, 14. KOLOZSVÁR 0/20.

FÉRFI BL: ELSZALASZTOTTA A LEHETŐSÉGET A DINAMÓ

A Bukaresti Dinamó nem jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, miután kettős vereséget szenvedett a portugál Sporting Lisszabontól. A fővárosiak az első mérkőzés után történelmi továbbjutásban reménykedtek, miután csak 32–31-re kaptak a luzitánok otthonában, de a visszavágón is kikaptak egy góllal.

Végeredmény: • Bukaresti Dinamó–Sporting Lisszabon (portugál) 26–27 (15–11) – a Dinamó gólszerzői: Răzvan Gavriloaia és Szász András 6–6, Kamel Alouini 4, Vitalij Komogorov 3, Hugo Descat és Amine Bannour 2–2, Ante Kuduz, Seyed Alireza Mousavi és Nicuşor Negru 1–1; a vendégek legjobbja a 8 gólos Frankis Carol Marzo volt, román idegenlégiósa, Valentin Ghionea is három gólt dobott.