FÉRFI KÉZILABDA BL: A SZEGED KIKAPOTT NANTES-BAN

A MOL-Pick Szeged három góllal kikapott szombaton az előző idényben ezüstérmes Nantes otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában. A két csapat hatodszor találkozott egymással az európai kupaporondon, a mérleg Szeged szempontjából két győzelem és négy vereség. A magyar csapat repülőgépe pénteken jelentős késéssel érkezett meg Franciaországba, ezért az eredeti tervektől eltérően edzés nélkül lépett pályára szombaton a Palais des Sports de Beaulieu-ben.

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 13. forduló, B-csoport: • HBC Nantes (francia)–MOL-Pick Szeged 29–26 (13–11) – a Szeged góldobói: Sigurmannsson 6, Szosztarics 4, Källman, Bodó, Bánhidi és Bombac 3–3, Canellas, Gaber, Kasparek és Zsitnyikov 1–1; a hazaiak legeredményesebb játékosa a spanyol Valero Rivera volt 8 góllal. A többi találkozó lapzárta után ér véget. A kilenc győzelemmel, egy döntetlennel és három vereséggel rendelkező, és csoportjában biztosan a második helyen végző MOL-Pick Szeged jövő vasárnap hazai pályán a horvát PPD Zágráb ellen zárja a BL csoportkörét.

Vasárnap játsszák az A-csoportban a Telekom Veszprém–HC Meskov Breszt (fehérorosz) találkozót.

*

A C- és D-csoportok rájátszásában a nyolcaddöntőért a Bukaresti Dinamó szoros mérkőzésen kikapott Portugáliában a Sporting Lisszabontól. A házigazdák győztes találata 5 perccel a végső dudaszó előtt született (az 53. percben még öt góllal is vezetett a Sporting). Veresége ellenére a román csapat történelmi lehetőség előtt áll, ugyanis így komoly esélye van a legjobb 16 közé jutásra.

Férfi Bajnokok Ligája, rájátszás a nyolcaddöntőért, első mérkőzés: • Sporting Lisszabon (portugál)–Bukaresti Dinamó 32–31 (14–14) – a Dinamó góldobói Amine Bannour és Hugo Descat 6–6, Nicuşor Negru 4, Ciprian Şandru, Szász András és Vitalij Komogorov 3–3, Kamel Alouini és Muhamed Zulfics 2–2, Răzvan Gavriloaia és Seyed Alireza Mousavi 1–1; a portugálok legjobbja a 11 gólos Ivan Nikcevics volt • Orlen Wisla Plock (lengyel)–Bjerringbro-Silkeborg (dán) 22–26 (14–14). A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

FÉRFI EHF-KUPA: HARMADIK CSOPORTMECCSÉT IS ELVESZÍTETTE A BALATONFÜREDI KSE

A Balatonfüredi KSE öt góllal kikapott a francia Saint-Raphaël Var HB csapatától a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton Veszprémben.

Eredmény, férfi EHF Kupa, csoportkör, 3. forduló, A-csoport: • Balatonfüredi KSE–Saint-Raphaël Var HB (francia) 27–32 (18–16) – a Balatonfüred gólszerzői: Szöllősi Balázs 8, Máthé Dominik 6, Kemény és Topics 3–3, Déber és Hornyák 2–2, Németh B., Ferreira és Szemenyov 1–1; a vendégektől Raphael Caucheteux 10 gólig jutott.

A Tatabánya Grundfos vasárnap Győrött a német Hannover-Burgdorf csapatát fogadja a B-jelű négyesben, a Balatonfüredi KSE pedig jövő vasárnap a Saint-Raphaël otthonában folytatja szereplését az EHF-kupa csoportkörében. Románia képviselője, a Dél-Dobrudzsai KK a C-csoportban hétfőn fogadja a spanyol Liberbank Cuenca együttesét.

KOLOZS MEGYEI RÖPLABDAEREDMÉNYEK

Férfi A1-osztály, 18. forduló: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Dési Egyesülés 2:3 (25, –22, –28, 16, –12) • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Aranyosgyéresi MSC 3:1 (23, –17, 22, 21). Az állás: 1. Zilahi MRK 42 pont/16 mérkőzés, …, 6. DÉS 15/24, …, 8. ARANYOSGYÉRES 14/16, …, 10. KOLOZSVÁR 7/16.

Női A1-osztály, 15. forduló: • Bukaresti MSC–Kolozsvári U NTT Data 3:0 (10, 13, 13). A táblázaton a kolozsváriak a 10 csapatos bajnokság 8. helyén áll 13 mérkőzésből szerzett 9 ponttal.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.