FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA: A CÍMVÉDŐTŐL IS KIKAPOTT A BALATONFÜRED

A Balatonfüred öt góllal kikapott a címvédő Füchse Berlintől  a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének második fordulójában, csütörtökön Veszprémben.

Eredmény, férfi EHF-kupa, csoportkör, 2. forduló, A-csoport: • Balatonfüredi KSE–Füchse Berlin (német) 24–29 (14–16) – a Balatonfüred gólszerzői: Máthé 9, Kemény 4, Szemenyov 3, Bóka 2, Szöllősi és Topics 2–2, Ferreira és Németh B. 1–1.

A német kapus, Heinevetter védéseivel kezdődött a mérkőzés, a hazaiak első gólját az 5. percben dobta Máthé Dominik. A játékrész derekán Fazekas Nándor remekelt a magyar kapuban, ezzel tartotta a lépést a balatonfüredi csapat, amely kétgólos hátrányban zárta az első félidőt. Fazekas sokat segített a második harminc perc elején is, majd Szemenyov két gyors góljával egyenlített a Balatonfüred. Egyből időt kért a vendégek vezetőedzője, ezután pedig sokkal összeszedettebben kézilabdáztak a berliniek mind védekezésben, mind támadásban, és eldöntötték a mérkőzést. A Füchse Berlin két legeredményesebb játékosa a hétgólos Bjarki Mar Elisson és a hatgólos Hans Lindberg volt.

RASOVSZKY 2018 LEGJOBB NYÍLTVÍZI ÚSZÓJA A LEN-NÉL, HOSSZÚ MÁSODIK AZ ÚSZÓKNÁL

Rasovszky Kristófot választották 2018 legjobb nyíltvízi úszójának a vizes sportokat tömörítő európai szövetség, a LEN szavazásán. A szervezet pénteki tájékoztatása szerint a voksoláson a nemzeti szövetségek és az egyes LEN bizottságok tagjai szavazhattak a legjobbakra. A női úszók között 2013 és 2016 között sorozatban négyszer győztes Hosszú Katinka a második lett a svéd Sarah Sjöström mögött. A 21 éves Rasovszky – aki a LEN Awards-szavazások 2008 óta íródó történetében első magyar férfi nyíltvízi úszó győztes – a glasgow-i Európa-bajnokságon két arany- és egy ezüstérmet nyert.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

Az Újpesti TE 3–1-re nyert a Brassói Korona vendégeként a jégkorong Erste Liga középszakaszában a felsőház szerdai mérkőzésén. A találkozó 13. percében a házigazdák szereztek vezetést, de az újpestiek a második játékrészben fordítottak – 3:24 perc alatt lőttek három gólt –, az eredmény pedig már nem változott. Az éllovas és alapszakaszgyőztes Ferencvárosi Torna Club-Telekom 6–2-es vereséget szenvedett a DEAC vendégeként

Eredmény, középszakasz, felsőház: • Brassói Korona–Újpesti TE 1–3 (1–0, 0–3, 0–0) • Debreceni EAC–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 6–2 (2–1, 1–0, 3–1). A tabellán: 1. FTC-Telekom 17 pont/5 mérkőzés, 2. Újpesti TE 11/5, 3. DEAC 9/5 (15–12), 4. Csíkszeredai Sportklub 9/5 (10–11), 5. Korona 5/6.

Az alapszakasz eredményei alapján a felsőház öt együttese 6, 3, 2, 1, illetve 0 ponttal kezdte meg a középszakaszt.

Alsóház: • Gyergyói HK–Hokiklub Budapest 2–5 (0–1, 1–1, 1–3) • EV Vienna Capitals II. (osztrák)–Dunaújvárosi Acélbikák 4–2 (2–0, 1–0, 1–2) • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Budapesti Schiller-Vasas HC 3–1 (2–0, 0–1, 1–0). A táblázaton: 1. Titánok 21 pont/7 mérkőzés, 2. Gyergyó 15/7, 3. Vienna Capitals II. 14/7, 4. Acélbikák 11/7, 5. Hokiklub Budapest 9/6, 6. Schiller-Vasas 3/6.

Az alapszakasz eredményei alapján az alsóház hat együttese 6, 4, 2, 1, 0 és 0 ponttal kezdte meg a középszakaszt, amelynek végén az első három helyezett negyeddöntőbe jut.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.