CFR 1907: ELKÖSZÖNTEK GIUSEPPE DE LUCÁTÓL

A Kolozsvári CFR 1907 bajnok labdarúgócsapata megegyezett a Serie C-ben szereplő olasz Virtus Entella együttesével, és megszüntetik az olasz Giuseppe de Luca kölcsönbeadási szerződését. A csatár nyárig lett volna a vasutasoknál, de nem sok lehetősége nyílt bizonyításra.

U FC: EGY FÉLIDŐS MECCS

Az időjárás ismét közbeszólt a törökországi edzőtáborban, a Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata második nekifutásra sem tudta lejátszani előkészületi mérkőzését Antalyában. Eredetileg a Slavia Szófia lett volna az ellenfele, helyébe azonban a szintén bolgár élvonalbeli Csernomorec Várna ugrott be. Az esőzés egy félidőnyi játékot engedélyezett, ez gól nélküli döntetlennel végződött, utána a játékvezetők véget vetettek a találkozónak.

Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi együttesének összeállítása: Dur-Bozoancă – A. Coman, Ionuţ Ursu, Prodan, Taub – Greu, Florescu, Octavian Ursu – Haţiegan, Pârvulescu, Gavra.

Az egyetemistákhoz kapcsolódó hír, hogy újabb fiatal tehetség aláírását szerezték meg: a 20 éves Vlad Motroc a Bukaresti Dinamótól július 1-jétől három éven át a csapat rendelkezésére áll. Motroc ebben az idényben a szintén II. ligás Bukaresti Daco-Geticát erősíti, ő az ötödik szerzeménye az U FC-nek Daniel Pârvulescu, Ionuţ Ursu, Mircea Axente és a szintén július 1-jétől bevethető Andrei Răuţă után.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: ERDÉLYIEK VERESÉGE

Az UTE saját közönsége előtt fölényes, 7–0-s győzelmet aratott a Brassói Korona együttese felett a jégkorong Erste Liga középszakaszának felsőházában, csütörtökön. A Debreceni EAC jó hajrával fordított a Csíkszeredai Sportklub ellen.

Eredmények, középszakasz, felsőház: • Újpesti TE–Brassói Korona 7–0 (2–0, 4–0, 1–0) • Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (1–1, 0–1, 2–0). A tabellán: 1.  Ferencvárosi Torna Club-Telekom 11 pont/2 mérkőzés, 2. Csíkszereda 9/3, 3. Újpest 5/3 (13–8), 4. Korona 5/3 (4–11), 5. DEAC 3/3.

Az alapszakasz eredményei alapján a felsőház öt együttese 6, 3, 2, 1, illetve 0 ponttal kezdte meg a középszakaszt. Mindegyik csapat bejutott már a negyeddöntőbe, hozzájuk csatlakozik majd az alsóház hat együtteséből a legjobb három.

*

Az alsóházban éllovas Fehérvári Titánok együttese 3–1-re legyőzte a vendég Gyergyói HK-t a jégkorong Erste Liga középszakaszának legutóbbi játéknapján, így ötödik mérkőzését is megnyerte. A székesfehérvári összecsapáson két harmad után 1–1 volt az állás, a záró felvonásban hazai részről Kiss Patrik duplázott. Az első két találatot Császár Hunor, illetve Goga Attila szerezte. A játéknap másik mérkőzésén a Dunaújváros otthon 4–2-re kikapott a Vienna Capitalstól, így a harmadik mérkőzését is elveszítette a középszakaszban.

Eredmény, középszakasz, alsóház: • Dunaújvárosi Acélbikák–EV Vienna Capitals II. (osztrák) 2–4 (1–3, 1–1, 0–0) • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Gyergyói HK 3–1 (1–0, 0–1, 2–0) • Vienna Capitals II.–Budapesti Schiller-Vasas HC 4–1 (0–0, 2–1, 2–0). Az állás: 1. Titánok 18 pont/5 mérkőzés, 2. Gyergyó 10/3, 3. Vienna Capitals 8/5, 4. Hokiklub Budapest 6/3, 5. Schiller-Vasas HC 2/3 (5–10), 6. Acélbikák 2/3 (4–12).

Az alapszakasz eredményei alapján az alsóház hat együttese 6, 4, 2, 1, 0 és 0 ponttal kezdte meg a középszakaszt, amelynek végén az első három helyezett negyeddöntőbe jut.

ROMÁN TENISZEZŐK BÚCSÚJA

Két forduló után búcsúzott Andreea Mitu és Raluca-Ioana Olaru párosa a szentpétervári, 823 ezer dollár összdíjazású keménypályás tenisztornától. Az első körben 7:6 (4), 6:2-re verték a Jelena Osztyapenko, Renata Voracova (lett, cseh) kettőst, a másodikban azonban 111 perces nagy csatában, döntő rövidítésben 7:5, 4:6, 12–10 arányban kikaptak a Lara Arruabarrena Vecino, Alekszandra Panova (spanyol, orosz) duótól. Mituék 6565 dolláros csekkel és 100 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Monica Niculescu számára is véget ért a thaiföldi Huahinban rendezett, 250 ezer dollár összdíjazású keménypályás női torna, 2 óra és 31 perc alatt 4:6, 6:3, 6:2 arányban vereséget szenvedett a lengyel Magda Linette-től. A román lány jutalma 3400 dolláros csekk és 30 világranglistapont. Niculescu párosban még versenyben van, Irina-Camelia Begu oldalán második kiemelt a tornán, az elődöntőben a Szi-nyun Han, Darija Jurak (kínai, horvát)–Mona Barthel, Sara Sorribes Tormo (német, spanyol) párharc győztesével mérkőzik.

TENISZ: ŢIG MENETEL HUAHINBEN

Elődöntőbe jutott a 25 esztendős Patricia Maria Ţig (105. a világranglistán) a thaiföldi Huahinben rendezett, 275 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tornán, miután sorozatban harmadik kínai ellenfelét is legyőzte.