KOSÁRLABDAMECCS A SPORTCSARNOKBAN

A férfi kosárlabda Nemzeti Liga C-csoportjában elkezdődnek a visszavágók, a sereghajtó Kolozsvári Universitatea Sportklub kedden 17 órai kezdettel a Máramarosszigeti MSC-t fogadja a 10. forduló keretében.

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA: RANGADÓT NYERT AZ FCSB

A román labdarúgó élvonal 17. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a piteşti-i Nicolae Dobrin Stadionban az FCSB egy góllal megnyerte a Medgyesi Gázmetán elleni rangadót.

Eredmény: • FCSB–Medgyesi Gázmetán 2–1 (gól: Dennis Man – 41. és Florin Tănase – 53. perc, 11 m, illetve Carlos Fortes – 63. perc; kiállítva: Olimpiu Moruţan – 68. perc, illetve Antoni Ivanov – 38. perc). Hétfőn játszották a Gyurgyevói/Giurgiu Astra–Botoşani-i FC találkozót. Az állás: 1. KOLOZSVÁRI CFR 1907 36 PONT, 2. FCSB 34, 3. Konstancai Viitorul 32, 4. Krajovai Universitatea SK 29, 5. Gázmetán 26, 6. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 24, 7. Nagyszebeni AFC Hermannstadt 21.

A sorozat hétközi fordulóval folytatódik, a 18. játéknap mérkőzéseit keddtől csütörtökig játsszák.

A program (a találkozókat élőben közvetíti a Look Sport/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó):

Kedden: • Voluntari-i FC–Hermannstadt (17.30-kor) • Bukaresti Dinamó–Kv. CFR 1907 (20 órakor). Szerdán: • Gázmetán–Viitorul (17.30-kor) • Sepsi–FCSB (20 órakor). Csütörtökön: • Călăraşi-i Dunărea–Astra (14 órakor) • Botoşani–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (17 órakor) • Chiajnai Concordia–Krajova (20 órakor).

MAGYAR NB I., 16. FORDULÓ: SIMA FEHÉRVÁRI SIKER A DOBOGÓSOK CSATÁJÁBAN

A második helyen álló MOL Vidi magabiztosan nyert a harmadik Budapesti Honvéd ellen Székesfehérvárott, a MOL Aréna Sóstóban, a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának zárómérkőzésén. Így a címvédő Vidi tarja az ötpontos hátrányát az FTC-vel szemben a második helyen, másrészt pontszámban ellépett a továbbra is harmadik Honvédtól.

Eredmény: • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Budapesti Honvéd FC 2–0 (gól: Juhász Roland – 18. és Marko Scsepovics – 63. perc). A dobogón: 1. Ferencvárosi Torna Club 36 pont, 2. MOL Vidi 31, 3. Honvéd 28.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: AZ FTC KIKAPOTT CSÍKSZEREDÁBAN

Az éllovas Csíkszereda hazai pályán 3–2-re legyőzte a második helyezett FTC-t a jégkorong Erste Ligában.

Eredmények: • Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói HK 3–4 • Csíkszeredai Sportklub–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 3–2 • EV Vienna Capitals II. (osztrák)–Dunaújvárosi Acélbikák 11–4 • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Gyergyó 4–1 • Budapesti Schiller-Vasas HC–Újpesti TE 1–4 • Debreceni EAC–Hokiklub Budapest 10–1 • Brassói Korona–FTC-Telekom 2–4 • Acélbikák–Hokiklub Budapest 7–1 Újpest–Gyergyó 5–4 – hosszabbítás után • Schiller-Vasas–DEAC – szétlövés után • EV Vienna Capitals II–Titánok 2–6. A tabellán: 1. Csíkszereda 66 pont/27 mérkőzés, 2. FTC-Telekom 63/26, 3. Korona 56/28, 4. DEAC 48/26, 5.  Újpest 47/25, 6. Gyergyó 41/28, 7. Acélbikák 35/25, 8. Titánok 31/26, 9. Vienna Capitals II. 20/26, 10. Hokiklub Budapest 14/25, 11.  Schiller-Vasas 8/24.